03/10/2013

Κύπελλο ΕΠΣΚ: Το… φιλμ της 2ης αγωνιστικής

 

Ακολουθούν συνοπτικά τα στοιχεία των αγώνων του 2ου Γύρου της Α' Φάσης του τοπικού Κυπέλλου:

 

• 1ος Όμιλος
(2η αγωνιστική)


Τρίτη 1 Οκτωβρίου 2013:


Γήπεδο Περιβολίου:
ΑΟ Βασιλάτικα - Ατρόμητος Στρογγυλής 5-3 στα πεν. (καν. αγ. & παράτ 1-1)
Σκόρερ: 37' Τάσος Μοναστηριώτης πλασέ 1-0, 75' Σπύρος Χονδρογιάννης σουτ 1-1
Διαιτητής: Χρήστος Μουχλιανίτης
Αποβολή: 119' Μάκης Μήτσουλης (ΑΟ Βασιλάτικα) με 2η κίτρινη κάρτα


Τετάρτη 2 Οκτωβρίου 2013:


Γήπεδο Περιβολίου:
Κρόνος Αργυράδων - ΑΟ Παξών 1-0
Σκόρερ: 72' Διονύσης Καταβάτης βολ-πλανέ
Διαιτητής: Περικλής Γιούργας
Αποβολή: 90' Άγγελος Λιώνης (ΑΟ Παξών) με απευθείας κόκκινη κάρτα


Σημείωση: Πέρασαν στον 3ο Γύρο ο ΑΟ Βασιλάτικα και ο Κρόνος Αργυράδων, και χωρίς αγώνα η Αναγέννηση Περιβολίου και ο Αστέρας Πετριτή.

 

• 2ος Όμιλος
(2η αγωνιστική)


Τετάρτη 2 Οκτωβρίου 2013:


Γήπεδο Αγίου Ματθαίου:
ΟΦΑΜ - Βολίδα Κάτω Γαρούνα 3-2
Σκόρερ: 32' Κώστας Ανδριώτης πέναλτι 1-0, 40' Νίκος Γκόγκας (αυτογκόλ) 2-0, 52' Αλέξανδρος Σουπιώνης πλασέ 2-1, 67' Βλάχος πλασέ 2-2, 79' Χριστόφορος Αρμενιάκος πέναλτι 3-2
Διαιτητής: Σπύρος Κολυτάς
Αποβολή: 87' Γιάννης Αρμενιάκος (ΟΦΑΜ) με απευθείας κόκκινη κάρτα


Σημείωση: Πέρασε στον 3ο Γύρο ο ΟΦΑΜ και χωρίς αγώνα ο Ποσειδώνας Αγ. Μάρκου, η ΑΕ Καναλίων και ο Αστέρας Μωραϊτίκων.

 

• 3ος Όμιλος
(2η αγωνιστική)


Τετάρτη 2 Οκτωβρίου 2013:


Γήπεδο ΕΠΣΚ, Κανόνι:
ΑΟ Σιναράδων - ΑΟ Κοντοκαλίου 5-0
Σκόρερ: 13' Νίκος Κονισπολιάτης πέναλτι 1-0, 43' Βασίλης Πετρόγιαννης σουτ 2-0, 57' Γιώργος Βλάχος σουτ 3-0, 76' Νίκος Κονισπολιάτης πλασέ 4-0, 81' Γιώργος Βλάχος πλασέ 4-0
Διαιτητής: Χρήστος Μουχλιανίτης
Αποβολή: 41' Σπύρος Σουριανός (ΑΟ Κοντοκαλίου) με δεύτερη κίτρινη κάρτα


Σημείωση: Πέρασε στον 3ο Γύρο ο ΑΟ Σιναράδων και χωρίς αγώνα ο ΑΠΣ Μπενίτσες, οι Νέοι Κ19 ΠΑΕ Κασσιώπη/Κέρκυρα και η ΑΕ Φαιάκων.

 

• 4ος Όμιλος
(2η αγωνιστική)


Τετάρτη 2 Οκτωβρίου 2013:


Γήπεδο Παλαιοκαστριτών:
Αετός Αγ. Αθανασίου - Αχιλλέας Νυμφών 2-1
Σκόρερ: 6' Άριολ Κανάνι κόρνερ 1-0, 19' Νίκος Νέλος πλασέ 2-0, 78' Κώστας Ρίζος πέναλτι 2-1
Διαιτητής: Τάσος Κορίκης


Σημείωση: Πέρασε στον 3ο Γύρο ο Αετός Αγ. Αθανασίου και χωρίς αγώνα οι Λύκοι Νησακίου, η Ολυμπιάδα Καρουσάδων και ο Οδυσσέας Αυλιωτών.


* Τα παιχνίδια στη Φάση των Ομίλων είναι νοκ-άουτ.
* Στη Β' Φάση (Προημιτελικά) θα προκριθούν δύο ομάδες από κάθε Όμιλο.




Corfu Corner Radio

Τετάρτη
12
Δεκέμβριος
2018
Σήμερα γιορτάζουν: Σπυρίδων, Σπυρίδωνας, Σπύρος, Σπυρέτος, Σπυράκης, Σπυράκος, Σπυρούλα, Σπυρέτα, Σπυρίνα, Σπυριδούλα, Σπυρίδινα (πηγή : www.eortologio.gr)

Αθλητικές εφημερίδες

Πολιτικές εφημερίδες

Καιρός και πρόγνωση για κάθε περιοχή
 Δημοσκόπηση
Ποια ομάδα κατά τη γνώμη σας θα κατακτήσει φέτος τον τίτλο στην Α1΄Κατηγορία;
Θιναλιακός
Αστέρας Πετριτή
ΟΦΑΜ
Άλλη ομάδα
Συνεργαζόμενα sites
powered by 2pWeb