26/09/2013

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣΚ: Το… φιλμ της 1ης αγωνιστικής

 

Ολοκληρώθηκε η 1η αγωνιστική της Α' Φάσης του τοπικού Κυπέλλου. Παρακάτω βλέπουμε περιληπτικά τι έγινε σε όλους τους Ομίλους:


• 1ος Όμιλος
(1η αγωνιστική)


Σάββατο 14 Σεπτεμβρίου:


Γήπεδο Περιβολίου:
ΑΟ Βασιλάτικα - Κεραυνός Αγ. Νικολάου 1-0
Σκόρερ: 15' Μίλτος Κουτρούλης πλασέ
Διαιτητής: Χριστόδουλος Αρμενιάκος


Κυριακή 15 Σεπτεμβρίου:


Γήπεδο Περιβολίου:
Αναγέννηση Περιβολίου - ΑΟ Κάβος 6-1
Σκόρερ: 15' Γιάννης Μίτσουλης σουτ 1-0, 21' Δημήτρης Βλάσσης πλασέ 1-1, 24' Παναγιώτης Μίαρης σουτ 2-1, 38' Βαγγέλης Τσεβανέδης κεφαλιά 3-1, 71' Μιχάλης Βλάσσης αυτογκόλ 4-1, 80' Γιάννης Μίτσουλης πλασέ 5-1, 85' Βαγγέλης Τσεβανέδης σουτ 6-1
Διαιτητής: Κώστας Τόμπρος


Γήπεδο Πετριτή:
Αστέρας Πετριτή - ΑΕ Λευκίμμης 6-1
Σκόρερ: 4' Χρήστος Γεωργοπάλης κεφαλιά 1-0, 21' Πέτρος Βλάσσης σουτ 1-1, 55' Χρήστος Γεωργοπάλης σουτ 2-1, 65' Σταμάτης Σπίνουλας πέναλτι 3-1, 66' Δημήτρης Στούπας σουτ 4-1, 74' Σπύρος Στούπας κεφαλιά 5-1, 88' Άρης Λέσσης σουτ 6-1
Διαιτητής: Χριστόδουλος Αρμενιάκος


Κυριακή 22 Σεπτεμβρίου:


Γήπεδο Παξών:
ΑΟ Παξών - ΑΟΚ Φαίακας Μαραθιά 6-1
Σκόρερ: 18' Σπύρος Αυλωνίτης σουτ 1-0, 22' Γεράσιμος Κόκκινος κεφαλιά 2-0, 27' Νίκος Κατεβαίνης σουτ 3-0, 47' Άγγελος Λιώνης σουτ 4-0, 60' Χρήστος Γραμματικός κεφαλιά 5-0, 65' Χρήστος Γραμματικός σουτ 6-0, 84' Αλέξανδρος Γούναρης σουτ 6-1
Διαιτητής: Νίκος Πουλημάς


Γήπεδο Περιβολίου:
Κρόνος Αργυράδων - Κεραυνός Δραγωτινών 3-2 στην παράτ. (καν. αγ. 2-2)
Σκόρερ: 22' Γιάννης Καστρινός πλασέ 0-1, 45' Χρήστος Μίαρης πλασέ 1-1, 69' Διονύσης Καταβάτης φάουλ 2-1, 77' Σπύρος Κουτρούλης πλασέ 2-2, 106' Αντώνης Ίσερης πλασέ 3-2
Διαιτητής: Κώστας Γιούργας
Αποβολές: 75' Αλέξανδρος Πλασκασοβίτης (Κρόνος Αργυράδων) με 2η κίτρινη, 85' Λεωνίδας Χρυσομάλλης (Κεραυνός Δραγωτινών) με 2η κίτρινη


* Από τον 1ο Όμιλο προκρίθηκαν τα Βασιλάτικα, η Αναγέννηση Περιβολίου, ο Αστέρας Πετριτή, ο ΑΟ Παξών και ο Κρόνος Αργυράδων, καθώς και χωρίς αγώνα ο Ατρόμητος Στρογγυλής.

 

• 2ος Όμιλος
(1η αγωνιστική)


Σάββατο 14 Σεπτεμβρίου:


Γήπεδο ΕΠΣΚ, Κανόνι:
Corfu FC - Βολίδα Κάτω Γαρούνα 0-2
Σκόρερ: 25' Σπύρος Τσιριγκάκης κεφαλιά 0-1, 55' Νίκος Παχτίτης πλασέ 0-2
Διαιτητής: Γιώργος Κατσούρης


Κυριακή 15 Σεπτεμβρίου:


Γήπεδο Αγίου Ματθαίου:
Αστέρας Μωραϊτίκων - Ατρόμητος Άφρας 6-5 στα πεν. (καν. αγ. 2-2, παράτ. 3-3
Σκόρερ: 14' Μιχαηλίδης σουτ 1-0, 60' Γιάννης Δαφνής πλασέ 2-0, 64' Μπασιούκας πλασέ 2-1, 67' Ζώτος κεφαλιά 2-2, 95' Πουλής πλασέ 3-2, 110' Ρίγγας πλασέ 3-3
Διαιτητής: Κώστας Γιούργας
Αποβολές: 72' Μπασιούκας (Ατρόμητος Άφρας) με απευθείας κόκκινη, 80' Άγγελος Αλεξάκης (Αστέρας Μωραϊτίκων) με 2η κίτρινη, 90' Τσιλιμπάρης (Ατρόμητος Άφρας) με 2η κίτρινη, 107' Πουλής (Αστέρας Μωραϊτίκων) με 2η κίτρινη, 112' Παχτίτης (Αστέρας Μωραϊτίκων) με 2η κίτρινη


Γήπεδο ΕΠΣΚ, Κανόνι:
Ολυμπιακός Μαντουκιού - ΑΕ Καναλίων 1-4
Σκόρερ: 2' Θανάσης Μάμος κεφαλιά 0-1, 15' Θεόδωρος Μπαλανίκας σουτ 0-2, 30' Θεόδωρος Μπαλανίκας σουτ 0-3, 71' Δημήτρης Τρεπεκλής κεφαλιά 1-3, 76' Λαέρτης Μεχίλης πέναλτι 1-4
Διαιτητής: Νίκος Πουλημάς


Σάββατο 21 Σεπτεμβρίου:


Γήπεδο Ολύμπου:
Ποσειδώνας Αγ. Μάρκου - Ηρακλής Αγ. Δέκα 1-0
Σκόρερ: 92' Ντάτι Σουλιώτης πλασέ
Διαιτητής: Κώστας Γιούργας
Αποβολές: 27' Ίντριντ Λάλα (Ποσειδώνας Αγ. Μάρκου) με απευθείας κόκκινη, 79 Σίμων Γραικός (Ηρακλής Αγ. Δέκα) με 2η κίτρινη


Κυριακή 22 Σεπτεμβρίου:


Γήπεδο Αγίου Ματθαίου:
ΟΦΑΜ - Άρης Κέρκυρας 6-1
Σκόρερ: 11' Δημήτρης Ασπιώτης φάουλ 1-0, 23' Κώστας Ανδριώτης κεφαλιά 2-0, 42' Χριστόφορος Αρμενιάκος σουτ 3-0, 55' Κώστας Ανδριώτης σουτ 4-0, 63' Τάσος Γκούσης σουτ 5-0, 71' Σπύρος Σαμοϊλης προβολή 5-1, 75' Χριστόφορος Αρμενιάκος σουτ 6-1
Διαιτητής: Περικλής Γιούργας


* Από τον 2ο Όμιλο προκρίθηκαν η Βολίδα, ο Αστέρας Μωραϊτίκων, τα Κανάλια, ο Ποσειδώνας Αγ. Μάρκου και ο ΟΦΑΜ.

 

• 3ος Όμιλος
(1η αγωνιστική)


Κυριακή 15 Σεπτεμβρίου:


Γήπεδο ΕΠΣΚ, Κανόνι:
Νέοι Κ19 ΠΑΕ Κασσιώπης/Κέρκυρας - Αστέρας Λιαπάδων 3-1
Σκόρερ: 15' Λευτέρης Σγούρος κεφαλιά 1-0, 23' Αλέξανδρος Γρηγοράκης προβολή 2-0, 33' Αλέξανδρος Γρηγοράκης σουτ 3-0, 70' Κώστας Βιδινιώτης πέναλτι 3-1
Διαιτητής: Γιώργος Κατσούρης


Σάββατο 21 Σεπτεμβρίου:


Γήπεδο ΕΠΣΚ, Κανόνι:
ΑΟ Σιναράδων - Κεραυνός Ποταμού 5-0
Σκόρερ: 20' Βασίλης Πετρόγιαννης πλασέ 1-0, 47' Σπύρος Κολοβός αυτογκόλ 2-0, 60' Γιάννης Σφακιανάκης πέναλτι 3-0, 70' Παναγιώτης Γραμμένος πλασέ 4-0, 75' Χριστόδουλος Γραμμένος πλασέ 5-0
Διαιτητής: Κώστας Τόμπρος


Κυριακή 22 Σεπτεμβρίου:


Γήπεδο Παλαιοκαστριτών:
ΑΕ Φαιάκων - ΠΑΟ Κορακιάνας 4-0
Σκόρερ: 40' Τρέτσης σουτ 1-0, 67' Βασίλης Γκόγκος πλασέ 2-0, 86' Βασίλης Γκόγκος σουτ 3-0, 90' Ξυλογιάννης πλασέ 4-0
Διαιτητής: Γιώργος Κατσούρης


Γήπεδο ΕΠΣΚ, Κανόνι:
Άρης Μέσης - ΑΠΣ Μπενίτσες 1-3
Σκόρερ: 5' Νίκος Μεγαλογένης με την κοιλιά 0-1, 30' Τζέραλντ Λέσι σουτ 0-2, 40' Δημήτρης Καραντινός κεφαλιά 0-3, 75' Αλέξανδρος Μικάλεφ πλασέ 1-3
Διαιτητής: Γιώργος Ανδριώτης


Τετάρτη 25 Σεπτεμβρίου:


Γήπεδο Κοντοκαλίου:
ΑΟ Κοντοκαλίου - Ομόνοια 3-1
Σκόρερ: 21' Θωμάς Μότσης πέναλτι 0-1, 37' Σπύρος Σουριανός πλασέ 1-1, 53' Σπύρος Πατέλης πλασέ 2-1, 82' Σπύρος Σουριανός πέναλτι 3-1
Διαιτητής: Χριστόδουλος Αρμενιάκος


* Από τον 3ο Όμιλο προκρίθηκαν οι Νέοι Κ19 ΠΑΕ Κασσιώπης/Κέρκυρας, ο ΑΟ Σιναράδων, ο ΑΠΣ Μπενίτσες, η ΑΕ Φαιάκων και ο ΑΟ Κοντοκαλίου.

 

• 4ος Όμιλος:
(1η αγωνιστική)


Σάββατο 14 Σεπτεμβρίου:


Γήπεδο Θιναλίου:
Θιναλιακός Αχαράβης - ΑΟ Λύκοι Νησακίου 1-3 στα πεν. (καν. αγ. & παράτ. 1-1)
Σκόρερ: 54' Κώστας Μιχαλόπουλος σουτ 0-1, 73' Σπύρος Πρίφτης κεφαλιά 1-1
Διαιτητής: Νίκος Πουλημάς
Αποβολή: 117' Κώστας Μιχαλόπουλος (ΑΟ Λύκοι) με 2η κίτρινη κάρτα


Γήπεδο Καρουσάδων:
Αυγερινός Βαλανειού - Ολυμπιάδα Καρουσάδων 2-5
Σκόρερ: 40' Σπύρος Μπαντούνος πέναλτι 0-1, 51' Νίκος Κανταρέλης πλασέ 0-2, 62' Χρήστος Ιμέρης πλασέ 0-3, 64' Σπύρος Σέρβος πλασέ 0-4, 70' Σωτήρης Βιτουλαδίτης πλασέ 1-4, 83' Σπύρος Βασιλάκης σουτ 2-4, 84' Χρήστος Ιμέρης πλασέ 2-5
Διαιτητής: Κώστας Γιούργας


Σάββατο 21 Σεπτεμβρίου:


Γήπεδο Καρουσάδων:
Βέλος Βελονάδων - Οδυσσέας Αυλιωτών 0-5
Σκόρερ: 15' Κυριάκος Ταχτατζής σουτ 0-1, 25' Δημήτρης Μουζακίτης σουτ 0-2, 40' Σπύρος Γραμμένος σουτ 0-3, 65' Κώστας Μουζακίτης ("Μπακεράτος") σουτ 0-4, 82' Κυριάκος Ταχτατζής σουτ 0-5
Διαιτητής: Γιώργος Κατσούρης


Γήπεδο Παλαιοκαστριτών:
Αετός Αγ. Αθανασίου - Εθνικός Περουλάδων 3-2
Σκόρερ: 20' Φραγκούλης κεφαλιά 0-1, 55' Άριολ Κανάνι κεφαλιά 1-1, 73' Ν. Σαλβάνος σουτ 2-1, 82' Άριολ Κανάνι φάουλ 3-1, 87' Πέτρος Μέσσας σουτ 3-2
Διαιτητής: Νίκος Πουλημάς


Κυριακή 22 Σεπτεμβρίου:


Γήπεδο Νυμφών:
Αχιλλέας Νυμφών - Ηρακλής Σφακερών 5-1
Σκόρερ: 22' Πίτερ Μαγκάιβερ κεφαλιά 1-0, 31' Στάθης Παουλίνης σουτ 2-0, 56' Κώστας Ρίζος πέναλτι 3-0, 64' Νίκος Ασπιώτης φάουλ 3-1, 73' Στάθης Παουλίνης πλασέ 4-1, 79' Γιάννης Κωστελέτος πλασέ 5-1
Διαιτητής: Σπύρος Κολυτάς


* Από τον 4ο Όμιλο προκρίθηκαν οι Λύκοι, η Ολυμπιάδα, ο Οδυσσέας Αυλιωτών, ο Αετός Αγ. Αθανασίου και ο Αχιλλέας Νυμφών.

 

Σημείωση: Δεν δήλωσαν συμμετοχή στο Κύπελλο της ΕΠΣΚ εννέα ομάδες της Β' Κατηγορίας και συγκεκριμένα ο Αετός Κουσπάδων, ο Ποσειδώνας Βιταλάδων, ο ΠΑΣ Χλωμοτιανών, ο Μέγας Αλέξανδρος, η Θύελλα, η ΑΕ Αρίλλα/Καββαδάδων, ο Καποδίστριας, ο Αστέρας Σπαρτύλα και η ΓΕ Θιναλίων, καθώς φυσικά και ο Όλυμπος, που έλαβε μέρος στο Κύπελλο Γ' Εθνικής.




Corfu Corner Radio

Τετάρτη
12
Δεκέμβριος
2018
Σήμερα γιορτάζουν: Σπυρίδων, Σπυρίδωνας, Σπύρος, Σπυρέτος, Σπυράκης, Σπυράκος, Σπυρούλα, Σπυρέτα, Σπυρίνα, Σπυριδούλα, Σπυρίδινα (πηγή : www.eortologio.gr)

Αθλητικές εφημερίδες

Πολιτικές εφημερίδες

Καιρός και πρόγνωση για κάθε περιοχή
 Δημοσκόπηση
Ποια ομάδα κατά τη γνώμη σας θα κατακτήσει φέτος τον τίτλο στην Α1΄Κατηγορία;
Θιναλιακός
Αστέρας Πετριτή
ΟΦΑΜ
Άλλη ομάδα
Συνεργαζόμενα sites
powered by 2pWeb