09/09/2013

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣΚ: Το αναλυτικό πρόγραμμα της πρεμιέρας

  
Από την ΕΠΣ Κέρκυρας ανακοινώθηκε το αναλυτικό πρόγραμμα της πρεμιέρας του τοπικού Κυπέλλου, που έχει ως εξής:
• 1ος Όμιλος
(1η αγωνιστική)
Σάββατο 14 Σεπτεμβρίου:
Γήπεδο Περιβολίου (16:30):
ΑΟ Βασιλάτικα - Κεραυνός Αγ. Νικολάου
Κυριακή 15 Σεπτεμβρίου:
Γήπεδο Περιβολίου (16:30):
Αναγέννηση Περιβολίου - ΑΟ Κάβος
Γήπεδο Πετριτή (16:30):
Αστέρας Πετριτή - ΑΕ Λευκίμμης
Κυριακή 22 Σεπτεμβρίου:
Γήπεδο Παξών (13:30):
ΑΟ Παξών - ΑΟΚ Φαίακας Μαραθιά
Γήπεδο Περιβολίου (16:30):
Κρόνος Αργυράδων - Κεραυνός Δραγωτινών
(Ο Ατρόμητος Στρογγυλής περνάει χωρίς αγώνα)
• 2ος Όμιλος
(1η αγωνιστική)
Σάββατο 14 Σεπτεμβρίου:
Γήπεδο ΕΠΣΚ, Κανόνι (16:30):
Corfu FC - Βολίδα Κάτω Γαρούνα
Κυριακή 15 Σεπτεμβρίου:
Γήπεδο Αγίου Ματθαίου (16:30):
Αστέρας Μωραϊτίκων - Ατρόμητος Άφρας
Γήπεδο ΕΠΣΚ, Κανόνι (17:45):
Ολυμπιακός Μαντουκιού - ΑΕ Καναλίων
Σάββατο 21 Σεπτεμβρίου:
Γήπεδο Ολύμπου (16:30):
Ποσειδώνας Αγ. Μάρκου - Ηρακλής Αγ. Δέκα
Κυριακή 22 Σεπτεμβρίου:
Γήπεδο Αγίου Ματθαίου (16:30):
ΟΦΑΜ - Άρης Κέρκυρας
• 3ος Όμιλος
(1η αγωνιστική)
Κυριακή 15 Σεπτεμβρίου:
Γήπεδο ΕΠΣΚ, Κανόνι (15:30):
Νέοι Κ19 ΠΑΕ Κασσιώπης/Κέρκυρας - Αστέρας Λιαπάδων
Σάββατο 21 Σεπτεμβρίου:
Γήπεδο Κοντοκαλίου (16:30):
ΑΕ Φαιάκων - ΠΑΟ Κορακιάνας
Γήπεδο ΕΠΣΚ, Κανόνι (16:30):
ΑΟ Σιναράδων - Κεραυνός Ποταμού
Κυριακή 22 Σεπτεμβρίου:
Γήπεδο ΕΠΣΚ, Κανόνι (16:30):
Άρης Μέσης - ΑΠΣ Μπενίτσες
Γήπεδο Κοντοκαλίου (16:30):
ΑΟ Κοντοκαλίου - Ομόνοια
• 4ος Όμιλος:
(1η αγωνιστική)
Σάββατο 14 Σεπτεμβρίου:
Γήπεδο Κασσιώπης (16:30):
Θιναλιακός Αχαράβης - ΑΟ Λύκοι Νησακίου
Γήπεδο Καρουσάδων (16:30):
Αυγερινός Βαλανειού - Ολυμπιάδα Καρουσάδων
Σάββατο 21 Σεπτεμβρίου:
Γήπεδο Καρουσάδων (16:30):
Βέλος Βελονάδων - Οδυσσέας Αυλιωτών
Γήπεδο Παλαιοκαστριτών (16:30):
Αετός Αγ. Αθανασίου - Εθνικός Περουλάδων
Κυριακή 22 Σεπτεμβρίου:
Γήπεδο Νυμφών (16:30):
Αχιλλέας Νυμφών - Ηρακλής Σφακερών
Σημείωση: Δεν δήλωσαν συμμετοχή στο Κύπελλο της ΕΠΣΚ εννέα ομάδες της Β' Κατηγορίας και συγκεκριμένα ο Αετός Κουσπάδων, ο Ποσειδώνας Βιταλάδων, ο ΠΑΣ Χλωμοτιανών, ο Μέγας Αλέξανδρος, η Θύελλα, η ΑΕ Αρίλλα/Καββαδάδων, ο Καποδίστριας, ο Αστέρας Σπαρτύλα και η ΓΕ Θιναλίων, καθώς φυσικά και ο Όλυμπος, που λαμβάνει μέρος στο Κύπελλο Γ' Εθνικής.

 



Corfu Corner Radio

Τετάρτη
12
Δεκέμβριος
2018
Σήμερα γιορτάζουν: Σπυρίδων, Σπυρίδωνας, Σπύρος, Σπυρέτος, Σπυράκης, Σπυράκος, Σπυρούλα, Σπυρέτα, Σπυρίνα, Σπυριδούλα, Σπυρίδινα (πηγή : www.eortologio.gr)

Αθλητικές εφημερίδες

Πολιτικές εφημερίδες

Καιρός και πρόγνωση για κάθε περιοχή
 Δημοσκόπηση
Ποια ομάδα κατά τη γνώμη σας θα κατακτήσει φέτος τον τίτλο στην Α1΄Κατηγορία;
Θιναλιακός
Αστέρας Πετριτή
ΟΦΑΜ
Άλλη ομάδα
Συνεργαζόμενα sites
powered by 2pWeb