01/11/2012

Κύπελλο ΕΠΣΚ: Το… φιλμ της 3ης αγωνιστικής

  
Βλέπουμε παρακάτω τι έγινε στην 3η αγωνιστική του τοπικού Κυπέλλου:

Α' ΦΑΣΗ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΕΠΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
(3η αγωνιστική):

1ος Όμιλος:

(Τετάρτη 24 Οκτωβρίου):
Δημοτικό γήπεδο Κοντοκαλίου:
Ποσειδώνας Αγ. Μάρκου - Αετός Αγ. Αθανασίου 0-2 στην παράτ. (καν.αγ. 0-0)
Σκόρερ: 93' Σπύρος Τσιλιμπάρης σουτ 0-1, 119' Άκης Ράκος πέναλτι 0-2
Διαιτητής: Γιώργος Αρμενιάκος
(Τετάρτη 31 Οκτωβρίου):
Γήπεδο Ολύμπου:
Όλυμπος - Αχιλλέας Νυμφών 7-1
Σκόρερ: 8' Γιώργος Ιωνάς 1-0, 23' Κώστας Γκερέκος 2-0, 30' Γιώργος Ιωνάς 3-0, 48' Κώστας Γκερέκος 4-0, 58' Κώστας Γκερέκος 5-0, 64' Σπύρος Γραμμένος 6-0, 67' Σπύρος Μαρτίνος 6-1, 73' Γιώργος Ιωνάς 7-1
Διαιτητής: Νίκος Πουλημάς
Γήπεδο Αυλιωτών:
Οδυσσέας Αυλιωτών - Ερασιτέχνης ΑΟ Κέρκυρα 2-1 στην παράτ. (καν.αγ. 1-1)
Σκόρερ: 34' Αλέξανδρος Γρηγοράκης πλασέ 0-1, 70' Κώστας Μουζακίτης σουτ 1-1, 94' Κυριάκος Ταχτατζής σουτ 2-1
Διαιτητής: Κώστας Τόμπρος
Αποβολή: 60' Σπύρος Αυλωνίτης (Οδυσσέας Αυλιωτών) με 2η κίτρινη
Δημοτικό γήπεδο Κοντοκαλίου:
ΑΟ Κοντόκαλι - Ολυμπιάδα Καρουσάδων 2-3 στην παράτ. (καν.αγ. 2-2)
Σκόρερ: 15' Σπύρος Σουριανός 1-0, 27' Κώστας Κούτμος 2-0, 36' Σπύρος Μπαντούνος 2-1, 58' Σπύρος Μπαντούνος πεν. 2-2, 98' Σπύρος Μπαντούνος 2-3
Διαιτητής: Τάσος Κάκος
Αποβολές: 58' Σπύρος Πατέλης (ΑΟ Κοντόκαλι) με 2η κίτρινη, 117' Μάκης Κατωμέρης(Ολυμπιάδα) με 2η κίτρινη
Σημείωση: Από τον 1ο Όμιλο προκρίθηκαν στους "8" της διοργάνωσης (Προημιτελική Φάση) οι Αετός Αγ. Αθανασίου, Όλυμπος, Ολυμπιάδα Καρουσάδων και Οδυσσέας Αυλιωτών.


2ος Όμιλος:

(Τετάρτη 24 Οκτωβρίου):
Γήπεδο Ολύμπου:
ΑΟ Σιναράδων - Κρόνος Αργυράδων 0-3
Σκόρερ: 35' Διονύσης Καταβάτης σουτ 0-1, 45' Σταμάτης Γράντος πλασέ 0-2, 49' Λυμπόπουλος πλασέ 0-3
Διαιτητής: Κώστας Τόμπρος
(Τετάρτη 31 Οκτωβρίου):
Δημοτικό Στάδιο Λευκίμμης:
ΑΕ Λευκίμμης - Αναγέννηση Περιβολίου 3-2
Σκόρερ: 35' Γαστεράτος πλασέ 1-0, 65' Χρήστος Λειτούργης πλασέ 2-0, 75' Βαγγέλης Τσεβανέδης κεφαλιά 2-1, 77' Βαγγέλης Τσεβανέδης πλασέ 2-2, 92' Δημήτρης Πανδής κεφαλιά 3-2
Χαμένο πέναλτι: 66' Βαγγέλης Τσεβανέδης (Αναγ. Περιβολίου), απόκρουση Σπύρου Σμοϊλη
Διαιτητής: Σπύρος Κολυτάς
Γήπεδο Παξών:
ΑΟ Παξοί - Βολίδα Κάτω Γαρούνα 1-0
Σκόρερ: 24' Δημήτρης Ζενεμπίσης κεφαλιά
Χαμένο πέναλτι: 93' Ανδρέας Σουπιώνης (Βολίδα), απόκρουση Αιμίλιου Κουλούρη
Διαιτητής: Κώστας Γιούργας
Αποβολή: 93' Δημήτρης Κεραμάρης (ΑΟ Παξοί) με 2η κίτρινη
Γήπεδο Αγίου Ματθαίου:
ΟΦΑΜ - Ατρόμητος Στρογγυλής 4-0
Σκόρερ: 2' Σπύρος Περδίκης προβολή 1-0, 71' Χριστόφορος Αρμενιάκος σουτ 2-0, 83' Σταύρος Ρούσσος σουτ 3-0, 84' Χριστόφορος Αρμενιάκος σουτ 4-0
<Διαιτητής: Γιώργος Αρμενιάκος
Σημείωση: Από τον 2ο Όμιλο προκρίθηκαν στους "8" της διοργάνωσης (Προημιτελική Φάση) οι Κρόνος Αργυράδων, ΟΦΑΜ, ΑΕ Λευκίμμης και ΑΟ Παξοί.




Corfu Corner Radio

Τετάρτη
12
Δεκέμβριος
2018
Σήμερα γιορτάζουν: Σπυρίδων, Σπυρίδωνας, Σπύρος, Σπυρέτος, Σπυράκης, Σπυράκος, Σπυρούλα, Σπυρέτα, Σπυρίνα, Σπυριδούλα, Σπυρίδινα (πηγή : www.eortologio.gr)

Αθλητικές εφημερίδες

Πολιτικές εφημερίδες

Καιρός και πρόγνωση για κάθε περιοχή
 Δημοσκόπηση
Ποια ομάδα κατά τη γνώμη σας θα κατακτήσει φέτος τον τίτλο στην Α1΄Κατηγορία;
Θιναλιακός
Αστέρας Πετριτή
ΟΦΑΜ
Άλλη ομάδα
Συνεργαζόμενα sites
powered by 2pWeb