Σήμερα Σάββατο διεξήχθησαν 10 αγώνες για τα Πρωταθλήματα της Α1′, της Α’ και της Β’ Κατηγορίας ΕΠΣ Κέρκυρας. Παραθέτουμε τα αποτελέσματα, το κυριακάτικο πρόγραμμα και τις βαθμολογίες:
Α1′ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
(8η αγωνιστική):
(Σάββατο 19 Νοεμβρίου):
Γήπεδο Περιβολίου:
Αναγέννηση Περιβολίου – ΟΦΑΜ 0-2
Διαιτητής: Κώστας Γιούργας
Γήπεδο Καστελλάνων Μέσης:
Βολίδα Κάτω Γαρούνα – Θιναλιακός Αχαράβης 0-0
Διαιτητής: Χριστόδουλος Αρμενιάκος
Δημοτικό γήπεδο Κοντοκαλίου:
ΑΕ Φαιάκων – Ατρόμητος Άφρας 1-1
Διαιτητής: Ανδρέας Τόμπρος
Γήπεδο Αγίου Ματθαίου:
Ατρόμητος Στρογγυλής – Κρόνος Αργυράδων 2-0
Διαιτητής: Σπύρος Κολυτάς
(Κυριακή 20 Νοεμβρίου):
Γήπεδο Νυμφών (15:00):
Αχιλλέας Νυμφών – Αστέρας Πετριτή
Διαιτητής: Χριστόδουλος Αρμενιάκος
Γήπεδο Αυλιωτών (15:00):
Οδυσσέας Αυλιωτών – Ποσειδώνας Βιταλάδων
Διαιτητής: Κώστας Γιούργας
Γήπεδο Καρουσάδων (14:00):
Ολυμπιάδα Καρουσάδων – ΑΟ Παξοί
Διαιτητής: Γιώργος Ανδριώτης
Η βαθμολογία (σε 8 αγ.):
ΟΦΑΜ 17
Αναγέννηση Περιβολίου 16
Αστέρας Πετριτή 16
Βολίδα Κάτω Γαρούνα 14
Ατρόμητος Στρογγυλής 14
Οδυσσέας Αυλιωτών 12
Αχιλλέας Νυμφών 11
Θιναλιακός Αχαράβης 11
Ολυμπιάδα Καρουσάδων 8
Ποσειδώνας Βιταλάδων 7
ΑΕ Φαιάκων 5
Ατρόμητος Άφρας 4 *
ΑΟ Παξών 3 **
Κρόνος Αργυράδων 3 *
* Εκκρεμούν τα εξ αναβολής ματς Παξοί – Ατρόμητος Άφρας (6η αγ.) και Κρόνος – Παξοί (7η αγ.).
Σημείωση: Η Ολυμπιάδα ξεκίνησε με -2 β., λόγω περσινής ποινής.
Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
(8η αγωνιστική):
(Σάββατο 19 Νοεμβρίου):
Γήπεδο Παλαιοκαστριτών:
Αστέρας Λιαπάδων – Ποσειδώνας Αγ. Μάρκου 1-3
Διαιτητής: Γιώργος Ανδριώτης
Γήπεδο ΕΠΣΚ, Κανόνι:
ΠΑΣ Μάγια – Εθνικός Περουλάδων 3-2
Διαιτητής: Νίκος Σπ. Κορακιανίτης
Γήπεδο ΕΠΣΚ, Κανόνι:
Ηρακλής Αγ. Δέκα – ΑΕ Λευκίμμης 1-2
Διαιτητής: Κώστας Τόμπρος
(Κυριακή 20 Νοεμβρίου):
Δημοτικό Στάδιο Λευκίμμης (15:00):
ΑΟ Κάβος – Άρης Κέρκυρας
Διαιτητής: Γιώργος Κατσούρης
Δημοτικό γήπεδο Κοντοκαλίου (15:15):
ΑΟ Κοντόκαλι – Ολυμπιακός Μαντουκιού
Διαιτητής: Ανδρέας Τόμπρος
Γήπεδο Πετριτή (15:00):
Κεραυνός Αγ. Νικολάου – ΑΕ Καναλίων
Διαιτητής: Νίκος Σπ. Κορακιανίτης
Γήπεδο Καρουσάδων (11:00):
Βέλος Βελονάδων – Αετός Αγ. Αθανασίου
Διαιτητής: Σπύρος Κολυτάς
Η βαθμολογία (σε 8 αγ.):
ΑΕ Λευκίμμης 18
ΑΟ Κοντόκαλι 16
Κεραυνός Αγ. Νικολάου 14
ΑΕ Καναλίων 13
Ποσειδώνας Αγ. Μάρκου 13
Βέλος Βελονάδων 12
Άρης Κέρκυρας 11
Ολυμπιακός Μαντουκιού 10
Ηρακλής Αγ. Δέκα 9
Αετός Αγ. Αθανασίου 7
ΑΟ Κάβος 7
Αστέρας Λιαπάδων 7
ΠΑΣ Μάγια 7
Εθνικός Περουλάδων 4
Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
(8η αγωνιστική):
(Σάββατο 19 Νοεμβρίου):
Γήπεδο Καρουσάδων:
Αυγερινός Βαλανειού – ΑΟ Βασιλάτικα 1-1
Διαιτητής: Μανώλης Βαλασούδης
Γήπεδο Νυμφών:
Ηρακλής Σφακερών – Αστέρας Σπαρτύλα 5-1
Διαιτητής: Μενέλαος Γεωργοτάς
Γήπεδο Κασσιώπης:
ΑΟ Λύκοι Νησακίου – ΑΟ Σιναράδων 0-0
Διαιτητής: Γιώργος Σμοϊλης
(Κυριακή 20 Νοεμβρίου):
Γήπεδο Αγίου Ματθαίου (15:00):
Αστέρας Μωραϊτίκων – ΑΕ Αρίλλα/Καββαδάδων
Διαιτητής: Μανώλης Βαλασούδης
Γήπεδο ΕΠΣΚ, Κανόνι (15:00):
Μέγας Αλέξανδρος – Καποδίστριας Δουκάδων
Διαιτητής: Γιώργος Σμοϊλης
Γήπεδο Παλαιοκαστριτών (15:00):
ΠΑΟ Κορακιάνας – Ομόνοια Γαστουρίου
Διαιτητής: Μενέλαος Γεωργοτάς
Δημοτικό γήπεδο Κοντοκαλίου (12:00):
Κεραυνός Ποταμού – Κεραυνός Δραγωτινών
Διαιτητής: Γιάννης Παγκράτης
Η βαθμολογία (σε 8 αγ.):
ΑΕ Αρίλλα/Καββαδάδων 16
Ομόνοια Γαστουρίου 16
Κεραυνός Δραγωτινών 15
ΑΟ Λύκοι Νησακίου 15
ΑΟ Βασιλάτικα 14
Αυγερινός Βαλανειού 13
ΠΑΟ Κορακιάνας 11
Καποδίστριας Δουκάδων 11
ΑΟ Σιναράδων 9
Ηρακλής Σφακερών 7
Αστέρας Μωραϊτίκων 6
Μέγας Αλέξανδρος 4
Κεραυνός Ποταμού 3
Αστέρας Σπαρτύλα 2
Σημείωση: Ο Μέγας Αλέξανδρος ξεκίνησε με -2 β., λόγω περσινής ποινής. Από τους Λύκους αφαιρέθηκαν 2 βαθμοί διότι δεν προσήλθε σε αγώνα Κυπέλλου.