18/04/2010

ΤΟΠΙΚΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ: Τα αποτελέσματα του σαββατοκύριακου & η τελική κατάταξη

Αυτό το σαββατοκύριακο διεξήχθησαν αγώνες για όλες τις Κατηγορίες των τοπικών Πρωταθλημάτων ποδοσφαίρου της ΕΠΣ Κέρκυρας. Έγινε η τελευταία αγωνιστική στην Α1' και την Α' Κατηγορία, καθώς και δύο ματς για τα πλέι-οφ της Β'. Βλέπουμε παρακάτω τα αποτελέσματα, τις βαθμολογίες και τα μπαράζ:

  

Σημείωση: Οι ομάδες με πράσινο φόντο προβιβάζονται στην επόμενη Κατηγορία. Οι ομάδες με κίτρινο φόντο θα δώσουν μπαράζ. Οι ομάδες με πορτοκαλί φόντο υποβιβάζονται.

  

Α1' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
(26η αγωνιστική - τελευταία):

Σάββατο 17 Απριλίου:

Δημοτικό Στάδιο Λευκίμμης:
ΑΟ ΚΟΝΤΟΚΑΛΙ - ΑΟ ΠΑΞΟΙ 1-6
Διαιτητής: Θοδωρής Λέζος

Γήπεδο Παλαιοκαστριτών, Σκριπερό:
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΑΓ. ΜΑΡΚΟΥ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΜΑΝΤ. 0-3
Διαιτητής: Ανδρέας Τόμπρος

Γήπεδο Αγίου Ματθαίου:
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΣΤΡΟΓΓΥΛΗΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΚΑΡΟΥΣ. 0-0
Διαιτητής: Γιώργος Αρμενιάκος

Γήπεδο Περιβολίου:
ΑΝΑΓ. ΠΕΡΙΒΟΛΙΟΥ - ΘΙΝΑΛΙΑΚΟΣ 2-0
Διαιτητής: Κώστας Γιούργας

Γήπεδο Ολύμπου:
ΟΛΥΜΠΟΣ - ΟΦΑΜ 3-0
Διαιτητής: Νίκος Πουλημάς

Κυριακή 18 Απριλίου:

Γήπεδο Περιβολίου:
ΚΡΟΝΟΣ ΑΡΓ. - ΑΛΚΙΝΟΟΣ 4-2
Διαιτητής: Γιώργος Ανδριώτυης

Γήπεδο Αυλιωτών:
ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΑΥΛ. - ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΕΤΡΙΤΗ 4-0
Διαιτητής: Κώστας Λάσκαρης

  

Η ΤΕΛΙΚΗ βαθμολογία (σε 26 αγων.):

1. ΟΛΥΜΠΟΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ 69
----------------------------------------
2. ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΑΥΛΙΩΤΩΝ 55
3. ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΚΑΡΟΥΣΑΔΩΝ 48
4. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΡΙΒΟΛΙΟΥ 47
5. ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΕΤΡΙΤΗ 39
6. ΟΦ ΑΓ. ΜΑΤΘΑΙΟΥ 36
7. ΘΙΝΑΛΙΑΚΟΣ 36
8. ΑΟ ΠΑΞΟΙ 34
----------------------------------------
9. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ 34
10. ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΑΓ. ΜΑΡΚΟΥ 33
11. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΣΤΡΟΓΓΥΛΗΣ 27

12. ΑΟ ΚΟΝΤΟΚΑΛΙ 19
----------------------------------------
13. ΑΛΚΙΝΟΟΣ 14
14. ΚΡΟΝΟΣ ΑΡΓΥΡΑΔΩΝ 8

Σημείωση: Ο Κρόνος Αργυράδων ξεκίνησε με -6 βαθμούς και η Αναγ. Περιβολίου με -2 βαθμούς.

  

PLAY-OUT
(Σε ημερομηνία και γήπεδο που θα ορίσει η ΕΠΣΚ):
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΑΓ. ΜΑΡΚΟΥ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΣΤΡΟΓΓΥΛΗΣ

  

Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
(26η αγωνιστική - τελευταία):

Κυριακή 18 Απριλίου:

Γήπεδο ΕΠΣΚ, Κανόνι:
ΠΑΟΚ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΠΑΡΤΥΛΑ 3-1
Διαιτητής: Κώστας Τόμπρος

Γήπεδο Αγίου Ματθαίου:
ΑΟ ΣΙΝΑΡΑΔΩΝ - ΑΕ ΚΑΝΑΛΙΩΝ 2-3
Διαιτητής: Σταμάτης Αυλωνίτης

Γήπεδο Καρουσάδων:
ΑΕ ΦΑΙΑΚΩΝ - ΑΟ ΚΑΣΣΙΩΠΗ 2-1
Διαιτητής: Κώστας Πρωτοψάλτης;

Γήπεδο Νυμφών:
ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΝΥΜΦΩΝ - ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑΣ 6-1
Διαιτητής: Περικλής Γιούργας

Γήπεδο Παλαιοκαστριτών, Σκριπερό:
ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΙΑΠ. - ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΒΙΤΑΛ. 0-4
Διαιτητής: Νίκος Κορακιανίτης

Γήπεδο ΕΠΣΚ, Κανόνι:
ΟΜΟΝΟΙΑ - ΑΟ ΕΡΕΙΚΟΥΣΑ 4-1
Διαιτητής: Γιάννης Παγκράτης

ΑΡΗΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ - ΑΕ ΚΕΡΚΥΡΑΣ 3-0 α.α.

  

Η ΤΕΛΙΚΗ βαθμολογία (σε 26 αγων.):

1. ΑΟ ΚΑΣΣΙΩΠΗ 62
2. ΑΕ ΦΑΙΑΚΩΝ 57
---------------------------------------
3. ΑΕ ΚΑΝΑΛΙΩΝ 56
4. ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΝΥΜΦΩΝ 53
5. ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΒΙΤΑΛΑΔΩΝ 50
6. ΑΡΗΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ 47
---------------------------------------
7. ΑΟ ΣΙΝΑΡΑΔΩΝ 47
8. ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΙΑΠΑΔΩΝ 31
--------------------------------------
9. ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑΣ ΔΟΥΚΑΔΩΝ 29
10. ΟΜΟΝΟΙΑ 23
11. ΑΟ ΕΡΕΙΚΟΥΣΑ 20

12. ΠΑΟ ΚΟΡΑΚΙΑΝΑΣ 18
--------------------------------------
13. ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΠΑΡΤΥΛΑ 16
14: ΑΕ ΚΕΡΚΥΡΑΣ 0

Σημείωση: Η ΑΕ Κέρκυρας έχει αποπεμφθεί από το Πρωτάθλημα. Ο Καποδίστριας, ο ΑΟ Ερείκουσα, ο ΑΟ Κασσιώπη, η Ομόνοια και ο Αστέρας Σπαρτύλλα ξεκίνησαν με -2 βαθμούς.

  

PLAY-OFFS:
(σε ημερομηνία που θα ορίσει η ΕΠΣΚ)
Γήπεδο Νυμφών:
ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΝΥΜΦΩΝ - ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΒΙΤΑΛΑΔΩΝ

PLAY-OUT:
(σε ημερομηνία που θα ορίσει η ΕΠΣΚ)
Γήπεδο ΕΠΣΚ, Κανόνι:
ΟΜΟΝΟΙΑ - ΑΟ ΕΡΕΙΚΟΥΣΑ

  

Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
(PLAY-OFFS):

Σάββατο 17 Απριλίου
Γήπεδο Καρουσάδων:
ΟΣΤΡΙΑ ΑΓΡΑΦΩΝ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΦΡΑΣ 1-0
Διαιτητής: Κώστας Τόμπρος
(Η Όστρια προβιβάζεται στην Α' Κατηγορία)

Κυριακή 18 Απριλίου
Γήπεδο Ολύμπου:
ΗΡΑΚΛΉΣ ΑΓ. ΔΕΚΑ - ΒΕΛΟΣ ΒΕΛΟΝΑΔΩΝ 4-0
Διαιτητής: Ανδρέας Τόμπρος
(Ο Ηρακλής Αγ. Δέκα προβιβάζεται στην Α' Κατηγορία)

  

Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (Νότιος Όμιλος)

Η ΤΕΛΙΚΗ βαθμολογία (σε 22 αγων.):
1. ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 42
----------------------------------------
2. ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΓ. ΔΕΚΑ 41
3. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΦΡΑΣ 41

----------------------------------------
4. ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ 30
5. ΑΟ ΠΕΝΤΑΤΙ 28
6. ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΔΡΑΓΩΤΙΝΩΝ 25
7. ΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑ '96 24
8. ΑΟ ΒΑΣΙΛΑΤΙΚΑ 24
9. ΘΥΕΛΛΑ ΓΑΡΙΤΣΑΣ 24
10. ΑΟ ΚΑΒΟΣ 22
11. ΠΑΣ ΜΑΓΙΑ 4

Σημείωση: Ο Μέγας Αλέξανδρος, η Θύελλα και ο Ηρακλής Αγ. Δέκα ξεκίνησαν με -2 βαθμούς.

(Μπαράζ για 2η & 3η θέση: ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΓ. ΔΕΚΑ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΦΡΑΣ 4-3 στην παράταση, καν. αγ. 3-3)

  

Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (Βόρειος Όμιλος)

Η ΤΕΛΙΚΗ βαθμολογία (σε 18 αγων.):
1. ΑΕΤΟΣ ΑΓ. ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ 44
----------------------------------------
2. ΟΣΤΡΙΑ ΑΓΡΑΦΩΝ 38
3. ΒΕΛΟΣ ΒΕΛΟΝΑΔΩΝ 31

---------------------------------------
4. ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΑΡΙΛΛΑ 31
5. ΗΡΑΚΛΗΣ ΣΦΑΚΕΡΩΝ 30
6. ΑΟ ΛΥΚΟΙ ΝΗΣΑΚΙΟΥ 28
7. ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΑΒΒΑΔΑΔΩΝ 16
8. ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΡΟΥΛΑΔΩΝ 14
9. ΓΕ ΘΙΝΑΛΙΟΥ 12
10. ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΟΤΑΜΟΥ 2

Σημείωση: Ο Κένταυρος Αρίλλα, ο Κεραυνός Ποταμού και ο Εθνικός Περουλάδων ξεκίνησαν με -2 βαθμούς.

 

 



Corfu Corner Radio

Πέμπτη
13
Δεκέμβριος
2018
Σήμερα γιορτάζουν: Αρης, Ευστράτιος, Ευστράτης, Ευστρατάς, Στρατάς, Στρατής, Στράτος, Ευστρατία, Ευστρατούλα, Στρατούλα, Στράτα, Ιουβενάλιος, Ιουβεναλία, Ιουβενάλης, Γιουβενάλης, Λουκάς, Λουκία, Λουκίτσα (πηγή : www.eortologio.gr)

Αθλητικές εφημερίδες

Πολιτικές εφημερίδες

Καιρός και πρόγνωση για κάθε περιοχή
 Δημοσκόπηση
Ποια ομάδα κατά τη γνώμη σας θα κατακτήσει φέτος τον τίτλο στην Α1΄Κατηγορία;
Θιναλιακός
Αστέρας Πετριτή
ΟΦΑΜ
Άλλη ομάδα
Συνεργαζόμενα sites
powered by 2pWeb