Ο ΠΑΟ Κορακιάνας 2-1 σε φιλικό τον Ατρόμητο Άφρας - CorfuCorner.gr
17/09/2021

Ο ΠΑΟ Κορακιάνας 2-1 σε φιλικό τον Ατρόμητο Άφρας

Σε φιλική αναμέτρηση προετοιμασίας, ο ΠΑΟ Κορακιάνας κέρδισε εντός έδρας τον Ατρόμητο Άφρας με 2-1, με ανατροπή του σκορ.

Ο αγώνας διεξήχθη την Τετάρτη (15/9), στο Δημοτικό γπεδο Παλαιοκαστριτών, στο Σκριπερό, σε δύο 35λεπτα ημίχρονα.

Το πρώτο μέρος έληξε με το «στείρο» 0-0, ενώ στην επανάληψη σημειώθηκαν και τα τρία γκολ του ματς. Πιο συγκεκριμένα, στο 5ο λεπτό οι Αφριώτες του Χρήστου Φακιολά προηγήθηκαν 0-1 με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Βασίλη Καλούδη, ο οποίος σκόραρε εις βάρος της πρώην ομάδας του. Στο 24' οι γηπεδούχοι του Κώστα Σαββανή έφεραν το παιχνίδι στα ίσια (1-1), με τέρμα του Αλέκου Ζάχου, για να χαρίσει τη νίκη στον ΠΑΟΚ ο πολύπειρος Βασίλης Πετρόγιαννης, στο 32ο λεπτό, «γράφοντας» το τελικό 2-1.

Καθήκοντα διαιτητή εκτέλεσε ο Σπύρος Μεσημέρης, γενικός αρχηγός του «συγκροτήματος» της Άνω Κορακιάνας.