Με ανατροπή ο Οδυσσέας 2-1 την Ολυμπιάδα σε φιλικό - CorfuCorner.gr
12/01/2022

Με ανατροπή ο Οδυσσέας 2-1 την Ολυμπιάδα σε φιλικό

Παρότι στην εντός έδρας φιλική του αναμέτρηση με την Ολυμπιάδα Καρουσάδων ο Οδυσσέας Αυλιωτών βρέθηκε να... κυνηγάει το σκορ, εν τούτοις κατάφερε τελικά να φτάσει στη νίκη με 2-1.

Το παιχνίδι πραγματοποιήθηκε σήμερα Τετάρτη (12/1), στο Δημοτικό γήπεδο Αυλιωτών, με τα ημίχρονα να είναι 40λεπτα.

Όλα τα γκολ σημειώθηκαν στο δεύτερο μέρος. Οι Καρουσαδίτες προηγήθηκαν με 0-1 στο 58', με ωραίο σουτ του Λουκά Βλασερού στο «γάμα», ενώ οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν σε 1-1 στο 71', με σουτ του νεοαποκτηθέντα Σπύρου Τσιριγώτη έξω από την μεγάλη περιοχή. Το νικητήριο τέρμα των Αυλιωτινών μπήκε στο τελευταίο λεπτό του αγώνα (80'), με αυτογκόλ του Δημήτρη Μαρίτσα των φιλοξενουμένων.

Καθήκοντα διαιτητή εκτέλεσε ο παράγοντας του Οδυσσέα, Άκης Λούβρος.

Να επισημανθεί ότι το περασμένο σαββατοκύριακο το σωματείο των Αυλιωτών δεν έδωσε κάποιο φιλικό ματς, σεβόμενο την απόφαση της ΕΠΣΚ για μη διεξαγωγή αγώνων, λόγω κινδύνου για διασπορά του κορωνοϊού. Όπως μας ενημέρωσαν μέλη του Δ.Σ. της ομάδας, το σημερινό φιλικό με την Ολυμπιάδα «κλείστηκε» διότι υπήρχε η πληροφόρηση ότι το Πρωτάθλημα θα επανεκκινήσει το ερχόμενο σαββατοκύριακο.