Με Αλ. Γραικό ο Άγιος Νικόλαος 1-0 τον Πετριτή - CorfuCorner.gr
08/01/2022

Με Αλ. Γραικό ο Άγιος Νικόλαος 1-0 τον Πετριτή

Σε φιλικό αγώνα που έγινε σήμερα Σάββατο (8/1), ο Κεραυνός Αγίου Νικολάου νίκησε με σκορ 1-0 τον Αστέρα Πετριτή.

Η αναμέτρηση διεξήχθη στο Δημοτικό γήπεδο Πετριτή (έδρα αμφοτέρων των σωματείων), σε δύο 40λεπτα ημίχρονα.

Το μοναδικό γκολ του παιχνιδιού, σημειώθηκε στο 25ο λεπτό. Ο Χαράλαμπος Μηνάς «έβγαλε» παράλληλη σέντρα από τα δεξιά, ο Θρασύβουλος Καλούδης έκανε την προβολή στο πρώτο δοκάρι, η μπάλα πέρασε κάτω από το σώμα του τερματοφύλακα Δημήτρη Μακαντάνη και ο Αλέξανδρος Γραικός, με κοντινό πλασέ, την έσπρωξε στα δίχτυα.

Να σημειωθεί ότι πριν από λίγες μέρες (την Πέμπτη 23 Δεκεμβρίου) οι δύο ομάδες είχαν ξαναπαίξει φιλικό ματς, με τον Αστέρα τότε να κερδίζει με 3-1 τον Κεραυνό.

• Χαρούμενη χρονιά, με υγεία από το Κατάστημα "FASHION", που διαθέτει ρούχα και υποδήματα ανδρικά, γυναικεία και παιδικά. Στον περιφερειακό Λευκίμμης. Τηλέφωνο: 26620-24742.

• Το"DURO MARKET", που βρίσκεται στον Άγιο Ιωάννη, απέναντι από την "AQUALAND" σας εύχεται ολόψυχα ευτυχισμένο το Νέο Έτος με αγάπη, καλοσύνη και υγεία. Τρόφιμα, γλυκά, φρούτα, λαχανικά, είδη οικιακής χρήσης και μεγάλη γκάμα από ποτά και κρασιά. Στο μάρκετ συστεγάζεται και το κρεοπωλείο του Γιώργου Χονδρογιάννη. Τηλέφωνο: 26610-52883.

•Τα αγαπημένα σας καταστήματα ελληνικών καλλυντικών "DUST & CREAM" σας εύχονται από βάθη καρδίας ζεστή, φινετσάτη και χαρούμενη χρονιά, προπάντων με υγεία. Στην Γεωργίου Θεοτόκη 27, στην πλατεία Σαρόκου (τηλ. 26615-50035) και στην Μητροπολίτου Μεθοδίου 3 (τηλ. 26610- 21443).