Εντυπωσιακός ο Κάβος, «άλωσε» (4-1) το Περιβόλι - CorfuCorner.gr
21/11/2021

Εντυπωσιακός ο Κάβος, «άλωσε» (4-1) το Περιβόλι

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη πέτυχε ο ΑΟ Κάβου, καθώς σήμερα Κυριακή (21/11), στα πλαίσια της 8ης αγωνιστικής της Α1΄ τοπικής Κατηγορίας, επιβλήθηκε εκτός έδρας επί της Αναγέννησης Περιβολίου με το εμφατικό σκόρ 4-1.

Αν και το πρώτο ημίχρονο του παιχνιδιού, που πραγματοποιήθηκε στο Δημοτικό γήπεδο Περιβολίου, έληξε με... κουλουράκια (0-0), εν τούτοις η επανάληψη ήταν γεμάτη με πολύ ...δράση και γκολ, καθώς στο 47΄ ο Φίλιππος Βλάσσης, με σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή, άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους , «γράφοντα»ς το 0-1. Στο 75΄ ήρθε η σειρά του Νίκου Ράντου να διπλασιάσει τα τέρματα για την ομάδα του Κώστα Βλάσση (0-2), μετά από κάθετη πάσα του Γιάννη Βλάσση , περνώντας μάλιστα και τον αντίπαλο τερματοφύλακα. Οι γηπεδούχοι του Σταμάτη Κουλούρη μείωσαν στο 82΄ σε 1-2 με τον Θοδωρή Μίαρη, αλλά 5 λεπτά αργότερα (87΄) ο Φίλιππος Βλάσσης, με σουτ από κοντινή απόσταση, πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, γράφοντας το 1-3 για τους «μπορντώ». Το 4ο γκολ του Κάβου σημειώθηκε στο 88΄ με μακρινό σουτ του Γιώργου Βλάσση κι έτσι έγινε το τελικό 1-4.

Στον αγώνα διαιτήτευσε ο Κώστας Γιούργας με συνεργάτες τους Μιχάλη Γραμμένο και Μιχάλη Καββαδία

Αναγέννηση Περιβολίου (Σταμάτης Κουλούρης): Β. Νάος Τάσσης Μαραβελάκης Φ. Νάος Δ. Ισερης Ι. Μίτσουλης Απ Μίαρης Γ.Γ Μίαρης Θ. Μίαρης Στ. Μίαρης Π. Μίαρης Ως αλλαγή έπαιξαν οι: Δήμος, Τοτάι .

ΑΟ Κάβος (Κώστας Βλάσσης): Maraj F., Ράντος , Βλάσσης Ι, Βλάσσης Γ., Βλάσσης Π., Βλάσσης Φ., Γιωτάκης , Κάντας , Σάντα Ε., Σάντα Ρ., Kaso F. Ως αλλαγή έπαιξαν οι Βασιλάκης , Βλάσσης Γ., Βλάσσης Κ.

Ρεπορτάζ: ΕΛΙΝΑ ΝΕΡΗ