Ισοπαλία 1-1 στο Ολυμπιάδα – Κανάλια - CorfuCorner.gr
21/11/2021

Ισοπαλία 1-1 στο Ολυμπιάδα – Κανάλια

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση της Ολυμπιάδας Καρουσάδων με την ΑΕ Καναλίων, η οποία πραγματοποιήθηκε σήμερα Κυριακή (21/11), με τους μπλέ και τους κιτρινόμαυρους να αναδεικνύονται ισόπαλοι με σκορ 1-1.

Το παιχνίδι ήταν για την 8η αγωνιστική της Α1' Ερασιτεχνικής Κατηγορίας και στο Δημοτικό γήπεδο Καρουσάδων συναντήθηκαν δύο ομάδες που βρίσκονται στα... χαμηλά πατώματα του βαθμολογικού πίνακα.

Οι γηπεδούχοι απέκτησαν το προβάδισμα στο 30'. Ο Λουκάς Βλασερός έβγαλε την σέντρα και ο Κώστας Καρβούνης, με γυριστό σουτ λίγο μέσα από την περιοχή, πέτυχε το 1-0, που ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Τα Κανάλια του Νίκου Καμμένου κατάφεραν να ισοφαρίσουν προς το φινάλε του αγώνα και συγκεκριμένα στο 86ο λεπτό: Μετά από εκτέλεση πλαγίου άουτ, αδράνησε η άμυνα των Καρουσαδιτών και ο Σπύρος Σκολαρίκης με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 1-1.

Αμφότεροι οι αντίπαλοι είχαν από μία αποβολή, στο 89' με απευθείας κόκκινη κάρτα. Επρόκειτο για τον Νίκο Λεοντίτση των γηπεδούχων και για τον Βασίλη Τσβέτκοφ των φιλοξενουμένων.

«Άρχοντας» του ματς ήταν ο Δημήτρης Κάντας, έχοντας την βοήθεια της Στεφανίας Σάτκλιφ και του Θανάση Ίσερη.

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΚΑΡΟΥΣΑΔΩΝ (Γιάννης Καλούδης): Λάζαρης, Τ. Προβατάς, Π. Προβατάς, Χαλικιάς, Ι. Κουρσάρης, Αράθυμος, Λεοντίτσης, Βλασερός, Ι. Καρκαμπούνας, Μαρτίνος, Καρβούνης. Ως αλλαγή έπαιξαν οι: Μ. Χανδρινός, Χιντζίδης, Μαρίτσας, Μερκούρης.
ΑΕ ΚΑΝΑΛΙΩΝ (Νίκος Καμμένος): Ρίζος, Ριστάνης, Μπαλανίκας, Ντόντα, Γκίνης, Ρουβάς, Μπράτος, Τσβέτκοφ, Αντ. Γκερέκος, Πιέρρης, Σκολατίκης. Ως αλλαγή έπαιξε ο: Σωτηρόπουλος.