Απογοήτευσε και πάλι η Λευκίμμη, 2-3 από τον Εδεσσαϊκό - CorfuCorner.gr
21/11/2021

Απογοήτευσε και πάλι η Λευκίμμη, 2-3 από τον Εδεσσαϊκό

Στην τελευταία θέση της βαθμολογίας του 2ου Ομίλου της Γ΄ Εθνικής παρέμεινε η ΑΕ Λευκίμμης μετά και την σημερινή Κυριακή (21/11)εντός έδρας ήττα της από τον Εδεσσαϊκό με (2-3) στα πλαίσια της 5ης αγωνιστικής. Και πλέον το μέλλον της «Βασίλισσας» στην κατηγορία... κρίνεται αβέβαιο.

Στο παιχνίδι που διεξήχθη στο Δημοτικό Στάδιο Λευκίμμης , όλο το... ζουμί για τους φιλοξενούμενους ήταν στο πρώτο ημίχρονο, καθώς το συγκρότημα του Άγγελου Ζαζόπουλου βρέθηκε να προηγείται με 0-3, πριν καν συμπληρωθεί το 40άλεπτο.

Συγκεκριμένα. το σκορ άνοιξε για τους φιλοξενούμενους στο 7΄ ο Κυζερίδης με εύστοχο χτύπημα πέναλτι, στην συνέχεια ο Μελικιώτης στο 15΄ έκανε το 0-2 για τους Εδεσσαίους, ενώ στο 37΄ ο Κυζερίδης και πάλι, ξανά από την άσπρη βούλα.. Στο 45΄ το συγκρότημα του Πάνου Κορομπόκη κατάφερε να μειώσει σε 1-3, με πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο Λάζαρος Κωστακιώτης.

Στην επανάληψη, η κερκυραϊκή ομάδα προσπάθησε, με πιο επιθετικό ρυθμό να ξαναμπεί στο παιχνίδι, αλλά το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στο 84′ σε 2-3, με τον Παναγιώτη Ματσοβίλα που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα, παραμένοντας χωρίς νίκη στην φετινή διοργάνωση (Μια ισοπαλία και τέσσερεις νίκες).

"Άρχοντας" της αναμέτρησης ήταν ο Κώστας Νέος με συνεργάτες τους Σωτήρη Πάνο & Ορέστη Ευαγγέλου  άπαντες της ΕΠΣ Ηπείρου.

Ρεπορτάζ: ΕΛΙΝΑ ΝΕΡΗ