Ισόπαλοι (1-1) Σφακερά και Δίας - CorfuCorner.gr
21/11/2021

Ισόπαλοι (1-1) Σφακερά και Δίας

Από έναν βαθμό πρόσθεσαν στο ενεργητικό τους χθες Σάββατο (20/11) ο Ηρακλής Σφακερών και ο Δία Κασσιόπης, καθώς στην μεταξύ τους αναμέτρηση που πραγματοποιήθηκε στον Δημοτικό γήπεδο Νυμφών, στα πλαίσια της 5ης του Βορείου Ομίλου της Α΄ τοπικής Κατηγορίας, οι ομάδες των Αλέξη Λαγού και Θανάση Μαρτίνου ήρθαν ισόπαλες με σκορ 1-1.

Η φιλοξενούμενη ομάδα άνοιξε το σκορ στο 32ο λεπτό , με τον Σπύρο Σαλβάνο, ο οποίος με πλασέ σε τετ -α- τετ με τον αντίπαλο τερματοφύλακα, έκανε το 0-1, που ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου μέρους.

Στο δεύτερο 45λεπτο, ο Δίας δεν κατάφερε να κρατήσει το υπέρ του προβάδισμα, αφού στο 55΄ οι γηπεδούχοι έφεραν το ματς στα ίσια (1-1), χάρις σε γκολ του Δημήτρη Ερμενίδη, με κοντινό πλασέ μέσα σε σύγχιση, ενώ στο 86΄ οι Κασσοπίτες «άγγιξαν» το 1-2, όταν το σουτ του Σπύρου Τσιριγώτη, «σταμάτησε» στο οριζόντιο δοκάρι της αντίπαλης εστίας. Στο 82΄ το συγκρότημα των Σφακερών έμεινε με 10 παίκτες καθώς αποβλήθηκε ο Αντώνης Γιαννιώτης με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Στον αγώνα σφύριξε ο Γιάννης Μίχος, έχοντας ως συνεργάτες του τον Γιάννη Σταμάτη και τον Γιώργο Κυπριώτη

Ηρακλής Σφακερών (Αλέξης Λαγός): Νικοκάβουρας, Χάσι, Μαρτίνος, Ασπιώτης, Λαγός, Βουργίδης, Γιαννιώτης, Μιχαλάς, Ερμεινίδης, Μαρίτσας, Μέρας.
Ως αλλαγή έπαιξε ο: Λάτσι

Δίας Κασσιόπης (Θανάσης Μαρτίνος): Σαρακηνός, Βλάχος, Πουλιάσης, Μαυρωνάς, Κολέτσι,Σγούρος, Σαλβάνος, Τρύφωνας, Αράθυμος, Τσιριγώτης, Γαρνέλης
Ως αλλαγή έπαιξαν οι: Λέσσης Γρίβας

Ρεπορτάζ: ΕΛΙΝΑ ΝΕΡΗ