«Οδοστρωτήρας» ο Θιναλιακός, «έλιωσε» (8-1) τον Οδυσσέα! - CorfuCorner.gr
09/10/2021

«Οδοστρωτήρας» ο Θιναλιακός, «έλιωσε» (8-1) τον Οδυσσέα!

Ο Θιναλιακός έκανε... φύλλο και φτερό τον Οδυσσέα Αυλιωτών, συντρίβοντάς τον με 8-1 και κάνοντας το «2 στα 2» στο φετινό Πρωτάθλημα της Α1' τοπικής Κατηγορίας.

Ποιος είπε για «ντέρμπι του βορρά»; Ουδεμία σχέση! Οι «οράνιε» του Δημήτρη Φραγκούλη σήμερα Σάββατο (9/10) πραγματοποίησαν... υγιεινό περίπατο στο Δημοτικό γήπεδο Καρουσάδων (προσωρινή έδρα τους), «σκορπίζοντας» τους Αυλιωτινούς, που υπέστησαν μια από τις πιο «βαριές» και πιο ταπεινωτικές ήττες της ιστορίας τους.

Η... βροχή των γκολ άρχισε στο 12ο λεπτό, με τον Κώστα Λούβρο να πετυχαίνει το 1-0, ενώ ο ίδιος παίκτης στο 20' ζευγάρωσε τα τέρματα των γηπεδούχων. Ακολούθησαν δύο γκολ από τον νεαρό Πέτρο Στεργίου, στο 25' και στο 31', για να γίνει έτσι το 4-0. Ενδιάμεσα, οι φιλοξενούμενοι είχαν μια καλή στιγμή, όταν μετά από μακρινό σουτ του Κώστα Μουζακίτη, ο τερματοφύλακας του Θιναλιακού, Πέτρος Πετράκης (που έκανε το ντεμπούτο του στους «πορτοκαλί») απέκρουσε την μπάλα, η οποία κατόπιν χτύπησε στο κάθετο δοκάρι της εστίας του. Στο 37' ο Μιχάλης Δουσδαμπάνης «έγραψε» το 5-0 κι έτσι «έκλεισε» το πρώτο 45λεπτο.

Το «συγκρότημα» της Αχαράβης συνέχισε να είναι... καταιγιστικό και στην επανάληψη! Στο 57' και στο 63' ο Κώστας Λούβρος ανέβασε τον... δείκτη του σκορ στο 7-0, κάνοντας παράλληλα «καρεδάκι» τερμάτων, για να έρθει στο 70' ο Χρήστος Αρμένης να πετύχει το 8-0, με απευθείας χτύπημα κόρνερ. Το «γκολ της τιμής» για την ομάδα των Αυλιωτών, το έβαλε ο νεοαποκτηθείς Γιώργος Μπάγιας στο 80', με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, το οποίο κέρδισε ο ίδιος σε ανατροπή του από τον πορτιέρο Πέτρο Πετράκη.

Την αναμέτρηση διαιτήτευσε ο Κώστας Τόμπρος, βοηθοί του οποίου διατέλεσαν οι Χάρης Σκορδίλης και Στεφανία Σάτκλιφ.

Ο Οδυσσέας πέρασε ένα... εφιαλτικό απόγευμα στις Καρουσάδες, γνωρίζοντας την δεύτερη ήττα του στο φετινό Πρωτάθλημα, σε ισάριθμα ματς.