ΧΑΝΤΜΠΟΛ: Νίκη επί του Κιλκίς, ήττα από τον Αερωπό ο Φαίακας - CorfuCorner.gr
14/09/2021

ΧΑΝΤΜΠΟΛ: Νίκη επί του Κιλκίς, ήττα από τον Αερωπό ο Φαίακας

Λίγες ημέρες πριν την πρεμιέρα του Πρωταθλήματος της Α1 Handball Premier, η ανδρική ομάδα χειροσφαίρισης του Φαίακα έδωσε δυο φιλικά παιχνίδια στην βόρεια Ελλάδα, προκειμένου το προπονητικό team των ερυθρολεύκων να εξάγει συμπεράσματα για το ρόστερ, το οποίο είναι αρκετά ανανεωμένο.

Συγκεκριμένα, το προηγούμενο σαββατοκύριακο (11-12/9) το κερκυραϊκό συγκρότημα αντιμετώπισε στο Κιλκίς τον τοπικό ΓΑΣ, τον οποίο νίκησε με 6 γκολ διαφορά (27-34), ενώ την ήττα γνώρισε στην Έδεσσα από τον Αερωπό, με 3 γκολ διαφορά (20-17), σε 2 20άλεπτα ημίχρονα.

Σήμερα Τρίτη (14/9), ο Φαίακας πραγματοποίησε τον καθιερωμένο αγιασμό του, ενώ στην ομάδα ενσωματώθηκε και το τελευταίο μεταγραφικό απόκτημα της ο El Haragawy Mohamed!

Παραθέτουμε το δελτίο Τύπου του συλλόγου:

«Το Σαββατοκύριακο που μας πέρασε η ομάδα μας ταξίδεψε για φιλικούς αγώνες .

Είχαμε τη χαρά να φιλοξενηθούμε στον πολύ ωραίο ξενώνα στο Κιλκίς και να έχουμε μια πολύ ωραία φιλοξενία εκ μέρους της ομάδας του ΓΑΣ Κιλκίς την οποία και την ευχαριστούμε παρά πολύ ...!!!

Στο αγωνιστικό μέρος η ομάδα μας έπαιξε ένα φιλικό παιχνίδι με την ομάδα του Κιλκίς την οποία και νίκησε με σκορ 27-34,ενώ στην επιστροφή προς Κέρκυρα έπαιξε με την ομάδα του Αερωπού Έδεσσας στην Έδεσσα και ηττήθηκε με σκορ 20-17 (παίζοντας δυο ημίχρονα από είκοσι λεπτά ).

Σε αυτά τα δυο φιλικά βγήκαν σημαντικά συμπεράσματα για το τεχνικό επιτελείο της ομάδας μας,ώστε η ομάδα να είναι έτοιμη για την πρεμιέρα του Πρωταθλήματος της A1 HANDBALL PREMIER το Σάββατο με αντίπαλο τον ΠΑΟΚ στις 18:00 στο κλειστό του ΕΑΚ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

Επιμέλεια: ΕΛΙΝΑ ΝΕΡΗ