Η Αναγέννηση 2-0 τον Κρόνο σε φιλικό - CorfuCorner.gr
09/09/2021

Η Αναγέννηση 2-0 τον Κρόνο σε φιλικό

Τον πρώτο τους φιλικό αγώνα έδωσαν σήμερα Πέμπτη (9/9) η Αναγέννηση Περιβολίου και ο Κρόνος Αργυράδων, στα πλαίσια της προετοιμασίας τους ενόψει της συμμετοχής τους στα Πρωταθλήματα της Α1' και της Α' Κατηγορίας αντίστοιχα.

Η αναμέτρηση είχε προπονητικό χαρακτήρα και διήρκησε 60 λεπτά (δύο ημίωρα ημίχρονα), ενώ διεξήχθη στο Δημοτικό γήπεδο Περιβολίου, κοινή έδρα των ομάδων των Σταμάτη Κουλούρη και Σπύρου Νικομάνη.

Για την ιστορία, οι Περιβολιάτες κέρδισαν με 2-0. Το σκορ άνοιξε στο 28' ο Γιάννης Μίτσουλης, με ωραία ατομική ενέργεια και πλασέ απέναντι από τον αντίπαλο τερματοφύλακα, για να διπλασιάσει η Αναγέννηση τα τέρματά της λίγο μετά την έναρξη της επανάληψης (35ο λεπτό), με κοντινή προβολή του νεοαποκτηθέντα Γιώργου Τάση, ύστερα από εκτέλεση κόρνερ.