01/08/2017

ΣΤΙΒΟΣ: «Καρέ» μεταλλίων του Κ.Γ.Σ στη Λάρισα!

Τέσσερα μετάλλια (τρία ασημένια και ένα χάλκινο) ήταν ο απολογισμός του Κερκυραϊκού Γυμναστικού Συλλόγου στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου Κ23, που διεξήχθη το τριήμερο Παρασκευή 28-Κυριακή 30 Ιουλιου, στο στάδιο Αλκαζάρ της Λάρισας.

Συγκεκριμένα, οι τέσσερεις αθλητές του Κ.Γ.Σ που ανέβηκαν στο βάθρο είναι ο Νίκος Νεράντζης στο επί κοντώ Νέων Ανδρών (με άλμα 5.20μ) και η Κωνσταντίνα Ρωμαίου στο τριπλούν Νέων Γυναικών (με άλμα 12.51), κατέκτησαν τη δεύτερη θέση στα αγωνίσματά τους.

Τρίτος στο τριπλούν Νέων Ανδρών (με άλμα 15.55) κατετάγη ο Δημήτρης Μονόπωλης, ενώ ο Παναγιώτης Μαντζουρογιάννης κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στο άλμα εις μήκους.

Να σημειωθεί ότι την τεχνική επιμέλεια των παραπάνω αθλητών έχει ο Παύλος Σκορδίλης.

Ρεπορτάζ: ΕΛΙΝΑ ΝΕΡΗ