27/09/2020

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣΚ: Τα αποτελέσματα της πρεμιέρας της Α΄ Φάσης

Αυτό το σαββατοκύριακο διεξήχθησαν 15 αγώνες για την Α΄ Φάση του τοπικού Κυπέλλου. Παραθέτουμε τα αποτελέσματα, τις βαθμολογίες και το υπολειπόμενο πρόγραμμα :


• 1ος ΟΜΙΛΟΣ

 


1η αγωνιστική:


(Σάββατο 26 Σεπτεμβρίου 2020)
Δημοτικό Στάδιο Λευκίμμης:
ΑΟ Κάβος - Αστέρας Μωραϊτίκων 4-1


(Κυριακή 27 Σεπτεμβρίου 2020)
Δημοτικό Στάδιο Λευκίμμης:
Κρόνος Αργυράδων - ΑΟ Παξοί 1-2


2η αγωνιστική:


(Σάββατο 3 Οκτωβρίου 2020)
Δημοτικό γήπεδο Στρογγυλής:
16:30 Αστέρας Μωραιτίκων - Κρόνος Αργυράδων


(Κυριακή 4 Οκτωβρίου 2020)
Δημοτικό Στάδιο Λευκίμμης:
(;) ΑΟ Παξοί - ΑΟ Κάβος


3η αγωνιστική:


(Τετάρτη 7 Οκτωβρίου 2020)
Δημοτικό Στάδιο Λευκίμμης:
16:00 ΑΟ Κάβος - Κρόνος Αργυράδων


(Κυριακή 11 Οκτωβρίου 2020)
Δημοτικό Στάδιο Λευκίμμης:
(;) Αστέρας Μωραϊτίκων - ΑΟ Παξοί


Η βαθμολογία (σε μια αγωνιστική):
ΑΟ Κάβος 3
ΑΟ Παξοί 3
Κρόνος Αργυράδων 0
Αστέρας Μωραϊτίκων 0


• 2ος ΟΜΙΛΟΣ

 


1η αγωνιστική:


(Σάββατο 26 Σεπτεμβρίου 2020)
Δημοτικό γήπεδο Περιβολίου:
Φαίακας Μαραθιά - ΑΟ Σιναράδων 3-0


(Κυριακή 27 Σεπτεμβρίου 2020)
Δημοτικό γήπεδο Αγίων Δέκα:
Ηρακλής Αγίων Δέκα - Αναγέννηση Περιβολίου 0-4


2η αγωνιστική:


(Κυριακή 4 Οκτωβρίου 2020)
Δημοτικό γήπεδο Καστελλάνων Μέσης:
16:30 ΑΟ Σιναράδων - Ηρακλής Αγίων Δέκα


(Κυριακή 4 Οκτωβρίου 2020)
Δημοτικό γήπεδο Περιβολίου:
16:30 Αναγέννηση Περιβολίου - Φαίακας Μαραθιά


3η αγωνιστική:


(Κυριακή 11 Οκτωβρίου 2020)
Δημοτικό γήπεδο Περοβολίου:
16:00 Φαίακας Μαραθιά - Ηρακλής Αγίων Δέκα


(Κυριακή 4 Οκτωβρίου 2020)
Δημοτικό γήπεδο Καστελλάνων Μέσης:
16:00 ΑΟ Σιναράδων - Αναγέννηση Περιβολίου


Βαθμολογία (σε μια αγωνιστική):
Αναγέννηση Περιβολίου 3
Φαίακας Μαραθιά 3
Ηρακλής Αγίων Δέκα 0
ΑΟ Σιναράδων 0


• 3ος ΟΜΙΛΟΣ

 


1η αγωνιστική:


(Σάββατο 26 Σεπτεμβρίου 2020)
Δημοτικό γήπεδο Πετριτή:
Κεραυνός Αγίου Νικολάου - Θύελλα Γαρίτσας 3-1


(Σάββατο 26 Σεπτεμβρίου 2020)
Γήπεδο Ολύμπου, Καλλιθέα Καναλίων:
ΑΠΣ Μπενίτσες - Αστέρας Πετριτή 0-7


2η αγωνιστική:


(Σάββατο 3 Οκτωβρίου 2020)
Γήπεδο Ολύμπου, Καλλιθέα Καναλίων:
16:30 Θύελλα Γαρίτσαας - ΑΠΣ Μπενίτσες


(Σάββατο 3 Οκτωνρίου 2020)
Δημοτικό γήπεδο Πετριτή:
16:30 Αστέρας Πετριτή - Κεραυνός Αγίου Νικολάου


3η αγωνιστική:


(Σάββατο 10 Οκτωβρίου 2020)
Δημοτικό γήπεδο Πετριτή:
16:00 Κεραυνός Αγίου Νικολάου - ΑΠΣ Μπενίτσες


(Τετάρτη 7 Οκτωβρίου 2020)
Γήπεδο Ολύμπου, Καλλιθέα Καναλίων:
16:00 Θύελλα Γαρίτσας - Αστέρας Πετριτή


Βαθμολογία (σε μια αγωνιστική):
Αστέρας Πετριτή 3
Κεραυνός Αγίου Νικολάου 3
Θύελλα Γαρίτσας 0
ΑΠΣ Μπενίτσες 0


4ος ΟΜΙΛΟΣ

 


1η αγωνιστική:


(Σάββατο 26 Σεπτεμβρίου 2020)
Δημοτικό γήπεδο Αγίου Ματθαίου:
Βολίδα Κάτω Γαρούνα - ΠΑΟΣ Κανονιού (0-3 α.α)


(Κυριακή 27 Σεπτεμβρίου 2020)
Επιχειρηματικό Κέντρο Κανονιού:
Άρης Μέσης - Ατρόμητος Στρογγυλής 0-4


2η αγωνιστική:


(Σάββατο 3 Οκτωβρίου 2020)
Επιχειρηματικό Κέντρο Κανονιού:
16:30 ΠΑΟΣ Κανονιού - Άρης Μέσης


(Κυριακή 4 Οκτωβρίου 2020)
Δημοτικό γήπεδο Στρογγυλής:
16:30 Ατρόμητος Στρογγυλής - Βολίδα Κάτω Γαρούνα


3η αγωνιστική:


(Σάββατο 10 Οκτωβρίου 2020)
Δημοτικό γήπεδο Καστελλάνων Μέσης:
16:00 Βολίδα Κάτω Γαρούνα - Άρης Μέσης


(Σάββατο 10 Οκτωβρίου 2020)
Επιχειρηματικό Κέντρο Κανονιού:
16:00 ΠΑΟΣ Κανονιού - Ατρόμητος Στρογγυλής


Η βαθμολογία (σε μια αγωνιστική):
Ατρόμητος Στρογγυλής 3
ΠΑΟΣ Κανονιού 3
Άρης Μέσης 0
Βολίδα Κάτω Γαρούνα 0
Σημείωση: Η Βολίδα έχει παραιτηθεί από την διοργάνωση.


• 5ος ΟΜΙΛΟΣ

 


(Κυριακή 27 Σεπτεμβρίου 2020)
Γήπεδο Ολύμπου, Καλλιθέα Καναλίων:
Νέος 2017 - Ατρόμητος Άφρας 2-0


(Κυριακή 27 Σεπτεμβρίου 2020)
Δημοτικό γήπεδο Κοντοκαλίου:
ΑΟ Κοντόκαλι - Όλυμπος Κέρκυρας 2-5


2η αγωνιστική:


(Κυριακή 4 Οκτωβρίου 2020)
Δημοτικό γήπεδο Κοντοκαλίου:
16:30 Ατρόμητος Άφρας - ΑΟ Κοντόκαλι


(Κυριακή 4 Οκτωβρίου 2020)
Γήπεδο Ολύμπου, Καλλιθέα Καναλίων:
16:30 Όλυμπος Κέρκυρας - Νέος 2017


3η αγωνιστική:


(Σάββατο 10 Οκτωβρίου 2020)
Γήπεδο Ολύμπου, Καλλιθέα Καναλίων:
16:00 Νέος 2017 - ΑΟ Κοντόκαλι


(Τετάρτη 7 Οκτωβρίου 2020)
Δημοτικό γήπεδο Κοντοκαλίου:
16:00 Ατρόμητος άφρας - Όλυμπος Κέρκυρας


Η βαθμολογία (σε μια αγωνιστική):
Όλυμπος Κέρκυρας 3
Νέος 2017 3
ΑΟ Κοντόκαλι 0
Ατρόμητος Άφρας 0


• 6ος ΟΜΙΛΟΣ

 


1η αγωνιστική:


(Κυριακή 27 Σεπτεμβρίου 2020)
Δημοτικό γήπεδο Παλαιοκαστριτών, Σκριπερό:
ΠΑΟ Κορακιάνας - ΑΕ Καναλίων 2-1


(Τετάρτη 30 Σεπτεμβρίου 2020)
Δημοτικό γήπεδο Παλαιοκαστριτών, Σκριπερό:
16:30 Αστέρας Λιαπάδων - ΓΕ Παλαιοκαστριτών


2η αγωνιστική:


(Σάββατο 3 Οκτωβρίου 2020)
Δημοτικό γήπεδο Παλαιοκαστριτών, Σκριπερό:
16:30 ΓΕ Παλαιοκαστριτών - ΠΑΟ Κορακιάνας


(Κυριακή 4 Οκτωβρίου 2020)
Επιχειρηματικό Κέντρο Κανονιού:
16:30 ΑΕ Καναλίων - Αστέρας Λιαπάδων


3η αγωνιστική:


(Κυριακή 11 Οκτωβρίου 2020)
Δημοτικό γήπεδο Παλαοκαστριτών, Σκριπερό:
16:00 Αστέρας Λιαπάδων - ΠΑΟ Κορακιάνας


(Σάββατο 10 Οκτωβρίου 2020)
Δημοτικό γήπεδο Παλαιοκαστριτών, Σκριπερό:
16:00 ΓΕ Παλαιοκαστριτών - ΑΕ Καναλίων


Η βαθμολογία (σε μια αγωνιστική):
ΠΑΟ Κορακιάνας 3
ΑΕ Καναλίων 0
ΓΕ Παλαιοκαστριτών 0 *
Αστέρας Λιαπάδων 0 *


• 7ος ΟΜΙΛΟΣ

 


1η αγωνιστική:


(Σάββατο 26 Σεπτεμβρίου 2020)
Δημοτικό γήπεδο Καρουσάδων:
Ολυμπιάδα Καρουσάδων - Εθνικός Περουλάδων 2-2


(Κυριακή 27 Σεπτεμβρίου 2020)
Δημοτικό γήπεδο Αυλιωτών:
ΑΕ Αρίλλα/Καββαδάδων - Οδυσσέας Αυλιωτών 1-1


2η αγωνιστική:


(Σάββατο 3 Οκτωβρίου 2020)
Δημοτικό γήπεδο Αυλιωτών:
16:30 Εθνικός Περουλάδων - ΑΕ Αρίλλα/Καββαδάδων


(Κυριακή 4 Οκτωβρίου 2020)
Δημοτικό γήπεδο Αυλιωτών:
16:30 Οδυσσέας Αυλιωτών - Ολυμπιάδα Καρουσάδων


3η αγωνιστική:


(Κυριακή 11 Οκτωβρίου 2020)
Δημοτικό γήπεδο Καρουσάδων:
16:00 Ολυμπιάδα Καρουσάδων - ΑΕ Αρίλλα/Καββαδάδων


(Σάββατο 10 Οκτωβρίου 2020)
Δημοτικό γήπεδο Αυλιωτών:
16:00 Εθνικός Περουλάδων - Οδυσσέας Αυλιωτών


Η βαθμολογία (σε μια αγωνιστική):
Εθνικός Περουλάδων 1
Ολυμπιάδα Καρουσάδων 1
Οδυσσέας Αυλιωτών 1
ΑΕ Αρίλλα/Καββαδάδων 1


• 8ος ΟΜΙΛΟΣ

 


1η αγωνιστική:


(Σάββατο 26 Σεπτεμβρίου 2020)
Δημοτικό γήπεδο Νυμφών:
Αχιλλέας Νυμφών - Ηρακλής Σφακερών 4-1


(Κυριακή 27 Σεπτεμβρίου 2020)
Δημοτικό γήπεδο Κασσιώπης:
Δίας Κασσιώπης - Θιναλιακός Αχαράβης 0-4


2η αγωνιστική:


(Σάββατο 3 Οκτωβρίου 2020)
16:30 Ηρακλής Σφακερών - Δίας Κασσιώπης


(Σάββατο 3 Οκτωβρίου 2020)
Δημοτικό γήπεδο Θιναλίου, Αχαράβη:
16:30 Θιναλιακός Αχαράβης - Αχιλλέας Νυμφών


3η αγωνιστική:


(Κυριακή 11 Οκτωβρίου 2020)
Δημοτικό γήπεδο Νυμφών:
16:00 Αχιλλέας Νυμφών - Δίας Κασσιώπης


(Σάββατο 10 Οκτωβρίου 2020)
Δημοτικό γήπεδο Νυμφών:
16:00 Ηρακλής Σφακερών - Θιναλιακός Αχαράβης


Η βαθμολογία (σε μια αγωνιστική)
Θιναλιακός Αχαράβης 3
Αχιλλέας Νυμφών 3
Δίας Κασσιώπης 0
Ηρακλής Σφακερών 0


• 9ος ΟΜΙΛΟΣ

 


1η αγωνιστική:


(Σάββατο 26 Σεπτεμβρίου 2020)
Δημοτικό γήπεδο Παλαιοκαστριτών, Σκριπερό:
ΑΕ Φαιάκων - ΑΟ Κέρκυρα 3-3


Ρεπό: Ποσειδώνας Βιταλάδων


2η αγωνιστική:


(Σάββατο 3 Οκτωβρίου 2020)
Δημοτικό γήπεδο Κοντοκαλίου:
16:30 ΑΟ Κέρκυρα - Ποσειδώνας Βιταλάδων


Ρεπό: ΑΕ Φαιάκων


3η αγωνιστική:


(Σάββατο 10 Οκτωβρίου 2020)
Δημοτικό Στάδιο Λευκίμμης:
16:00 Ποσειδώνας Βιταλάδων - ΑΕ Φαιάκων


Ρεπό: ΑΟ Κέρκυρα


Η βαθμολογία (σε μια αγωνιστική)
ΑΟ Κέρκυρα 1
ΑΕ Φαιάκων 1
Ποσειδώνας Βιταλάδων 0

 

• 10ος ΟΜΙΛΟΣ


1η αγωνιστική:


(Τετάρτη 30 Σεπτεμβρίου 2020)
Γήπεδο Ολύμπου, Καλλιθέα Καναλίων:
16:30 Μέγας Αλέξανδρος - Αστέρας Σπαρτύλα


Ρεπό: Ομόνοια Γαστουρίου


2η αγωνιστική:


(Δευτέρα 5 Οκτωβρίου 2020)
Δημοτικό γήπεδο Κοντοκαλίου:
16:30 Αστέρας Σπαρτύλα - Ομόνοια Γαστουρίου


Ρεπό: Μέγας Αλέξανδρος


3η αγωνιστική:


(Κυριακή 11 Οκτωβρίου 2020)
Επιχειρηματικό Κέντρο Κανονιού:
16:00 Ομόνοια Γαστουρίου - Μέγας Αλέξανδρος


Ρεπό: Αστέρας Σπαρτύλα


Η βαθμολογία (σε 0 αγωνιστικές):
Μέγας Αλέξανδρος 0
Αστέρας Σπαρτύλα 0
Ομόνοια Γαστουρίου 0


Σημείωση: Οι δύο ομάδες της Γ' Εθνικής (ΑΕ Λευκίμμης και ΟΦΑΜ), θα «μπουν» στην διοργάνωση από την Γ' Φάση.

 

 




Corfu Corner Radio

Παρασκευή
23
Οκτώβριος
2020
Σήμερα γιορτάζουν: Ιάκωβος

Αθλητικές εφημερίδες

Πολιτικές εφημερίδες

Καιρός και πρόγνωση για κάθε περιοχή
powered by 2pWeb