27/09/2020

Ο Ελιάν Φασλία «ξελάσπωσε» τους Παξούς!

Έστω και δύσκολα, ο ΑΟ Παξών έκαμψε την αντίσταση του Κρόνου Αργυράδων, νικώντας τον με σκορ 2-1, στην πρεμιέρα του Κυπέλλου της ΕΠΣ Κέρκυρας.

«Χρυσός» σκόρερ των «κιτρινόμαυρων», ήταν ο Ελιάν Φασλία. Ο 30χρονος Αλβανός μεσοεπιθετικός σκόραρε στο 12ο και στο 75ο λεπτό, χαρίζοντας το «τρίποντο» στην ομάδα του Γιώργου Τουρσουνίδη.

Από την πλευρά τους, οι Αργυραδίτες του Άρη Πανδή, που έδωσαν τον πρώτο επίσημο αγώνα τους έπειτα από 17 μήνες, είχαν ισοφαρίσει προσωρινά σε 1-1 στο 55ο λεπτό, με τέρμα του Άγγελου Ασπιώτη.

Η αναμέτρηση διεξήχθη σήμερα Κυριακή (27/9) το μεσημέρι, στο (ουδέτερο) Δημοτικό Στάδιο Λευκίμμης, με τυπικά γηπεδούχο τον Κρόνο, στα πλαίσια της 1ης αγωνιστικής του 1ου Ομίλου, ενώ διαιτήτευσε ο Κώστας Γιούργας.