12/11/2019

Ισόπαλοι 1-1 Βολίδα και Στρογγυλή

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση της Βολίδας Κάτω Γαρούνα με τον Ατρόμητο Στρογγυλής, η οποία έληξε ισόπαλη με σκορ 1-1, σε ένα παιχνίδι όπου αμφότερες οι ομάδες ήθελαν τη νίκη, καθότι βρίσκονται στις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας.

Το ματς πραγματοποιήθηκε την Κυριακή (10/11), στο Δημοτικό γήπεδο καστελλάνων Μέσης, στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής της Α1' τοπικής Κατηγορίας. Οι Στρογγυλιάτες του Νίκου Ανδριώτη απέκτησαν το προβάδισμα μόλις στο 1ο λεπτό, με ένα εντυπωσιακό γκολ του Αλέξανδρου Γραικού. Ο 20χρονος επιθετικός σούταρε δυνατά λίγο μετά το κέντρο του γηπέδου, βρίσκοντας απροετοίμαστο τον πορτιέρο της γηπεδούχου ομάδας, Σταύρο Γκερδούκη και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα. Με αυτό τον τρόπο έγινε το 0-1 για τον Ατρόμητο, που ήταν το αποτέλεσμα του ημιχρόνου. Η Βολίδα στο 20' παραλίγο να κάνει το 1-1, καθώς στην κεφαλιά του Αλέξανδρου Σουπιώνη («Ζήκου») η μπάλα χτύπησε στην συμβολή των δοκών της εστίας των φιλοξενουμένων.

Οι «κιτρονόμαυροι» του Κώστα Νέτη στο 74' έφτασαν στην ισοφάριση, όταν ο Άγγελος Σκολαρίκης εκτέλεσε φάουλ από πλάγια θέση, η μπάλα κόντραρε σε σώματα και παραβίασε την εστία του (ανήμπορου να αντιδράσει) Αρσένη Αβραμιώτη.

Τον αγώνα διαιτήτευσε ο Νίκος Κορακιανίτης, ο οποίος άφησε παραπονεμένα και τα δύο σωματεία.

Να επισημανθεί ότι στο 82' ο Κορακιανίτης απέβαλλε τον Αλέξανδρο Σουπιώνη της Βολίδας, με δεύτερη κίτρινη κάρτα, την οποία οι γηπεδούχοι θεωρούν πολύ αυστηρή. Μόλις ο «Ζήκος» αντίκρισε την κόκκινη, φέρεται να είπε κάτι στον ρέφερι κι εκείνος το έγραψε στο Φύλλο Αγώνα. Ο έμπειρος ποδοσφαιριστής κινδυνεύει πλέον να τιμωρηθεί με αρκετές αγωνιστικές, δεδομένου ότι ήταν αρχηγός.