25/10/2013

Κύπελλο ΕΠΣΚ: Το… φιλμ της 3ης αγωνιστικής

 

 

Ακολουθούν συνοπτικά τα στοιχεία των 8 παιχνιδιών της 3ης αγωνιστικής της Α' Φάσης του τοπικού Κυπέλλου:


• 1ος Όμιλος
(3η αγωνιστική)


(Τρίτη 22 Οκτωβρίου)
Γήπεδο Περιβολίου:
ΑΟ Βασιλάτικα - Αστέρας Πετριτή 0-5
Σκόρερ: 10' Δημήτρης Ίσερης πέναλτι 0-1, 20' Σπύρος Στούπας κεφαλιά 0-2, 26' Δημήτρης Στούπας κεφαλιά 0-3, 35' Χρήστος Γεωργοπάλης πλασέ 0-4, 75' Χρήστος Νικομάνης σουτ 0-5
Διαιτητής: Χρήστος Διαβάτης
Αποβολή: 10' Δημήτρης Καστρινός (ΑΟ Βασιλάτικα) με απευθείας κόκκινη κάρτα


(Τετάρτη 23 Οκτωβρίου)
Γήπεδο Περιβολίου:
Αναγέννηση Περιβολίου - Κρόνος Αργυράδων 6-7 στα πεν. (καν. αγ. 1-1, παράτ. 2-2)
Σκόρερ: 57' Βαγγέλης Τσεβανέδης πλασέ 1-0, 67' Χρήστος Μίαρης κεφαλιά 1-1, 110' Γιάννης Μήτσουλης πλασέ 2-1, 115' Χρήστος Μίαρης σουτ 2-2
Διαιτητής: Χριστόδουλος Αρμενιάκος


* Από τον 1ο Όμιλο πέρασαν στους "8" της διοργάνωσης ο Αστέρας Πετριτή και ο Κρόνος Αργυράδων.


• 2ος Όμιλος
(3η αγωνιστική)


(Τετάρτη 23 Οκτωβρίου)
Γήπεδο Ολύμπου:
Ποσειδώνας Αγ. Μάρκου - ΑΕ Καναλίων 0-1
Σκόρερ: 40' Σπύρος Βαρθολομαίος πλασέ
Διαιτητής: Περικλής Γιούργας


(Τετάρτη 23 Οκτωβρίου)
Γήπεδο Αγίου Ματθαίου:
Αστέρας Μωραϊτίκων - ΟΦΑΜ 0-5
Σκόρερ: 6' Κ. Παχτίτης κεφαλιά (αυτογκόλ) 0-1, 35' Σπύρος Ρέτσης σουτ 0-2, 59' Γιώργος Σκολαρίκης σουτ 0-3, 61' Σπύρος Ρέτσης κεφαλιά 0-4, 85' Σπύρος Ρέτσης πλασέ 0-5
Διαιτητής: Νίκος Σπ. Κορακιανίτης


* Από τον 2ο Όμιλο πέρασαν στους "8" της διοργάνωσης η ΑΕ Καναλίων και ο ΟΦΑΜ.


• 3ος Όμιλος
(3η αγωνιστική)


(Τρίτη 22 Οκτωβρίου)
Γήπεδο ΕΠΣΚ, Κανόνι:
ΑΠΣ Μπενίτσες - ΑΟ Σιναράδων 1-4
Σκόρερ; 24' Προκόπης Πάγκαλης πλασέ 0-1, 28' Γιώργος Βλάχος πλασέ 0-2, 41' Γιώργος Βλάχος σουτ 0-3, 55' Σπύρος Ντάικος πέναλτι 1-3, 84' Διονύσης Γελάτσορας πλασέ 1-4
Διαιτητής: Σπύρος Κολυτάς


(Πέμπτη 24 Οκτωβρίου)
Γήπεδο Κοντοκαλίου:
ΑΕ Φαιάκων - Νέοι Κ19 ΠΑΕ Κασσιώπης/Κέρκυρας 0-8
Σκόρερ: 15' Γιώργος Γαρδικιώτης πλασέ 0-1, 25' Γιώργος Μποζίκης πλασέ 0-2, 30' Γιώργος Γαρδικιώτης πλασέ 0-3, 39' Γιώργος Μπαμιόγλου πλασέ 0-4, 51' Λευτέρης Σγούρος πλασέ 0-5, 60' Νίκος Λεπενιώτης πλασέ 0-6, 72' Γιώργος Λάμπουρας πλασέ 0-7, 76' Λευτέρης Σγούρος σουτ 0-8
Διαιτητής: Κώστας Τόμπρος


* Από τον 3ο Όμιλο πέρασαν στους "8" της διοργάνωσης ο ΑΟ Σιναράδων και οι Νέοι Κ19 ΠΑΕ Κασσιώπης/Κέρκυρας.


• 4ος Όμιλος
(3η αγωνιστική)


(Τετάρτη 23 Οκτωβρίου)
Γήπεδο Αυλιωτών:
Οδυσσέας Αυλιωτών - ΑΟ Λύκοι Νησακίου 4-1
Σκόρερ: 23' Δημήτρης Μωραϊτης πέναλτι 1-0, 27' Σπύρος Κούρκουλος πέναλτι 2-0, 48' Δημήτρης Γαρνέλης πέναλτι 2-1, 80' Τάσος Μουζακίτης σουτ 3-1, 84' Λεωνίδας Μουζακίτης σουτ 4-1
Διαιτητής: Νίκος Πουλημάς


(Πέμπτη 24 Οκτωβρίου)
Γήπεδο Καρουσάδων:
Ολυμπιάδα Καρουσάδων - Αετός Αγ. Αθανασίου 2-0
Σκόρερ: 38' Νίκος Διαμαντόπουλος πλασέ 1-0, 68' Χρήστος Ιμέρης πλασέ 2-0
Διαιτητής: Χρήστος Διαβάτης


* Από τον 4ο Όμιλο πέρασαν στους "8" της διοργάνωσης ο Οδυσσέας Αυλιωτών και η Ολυμπιάδα Καρουσάδων.

 



Corfu Corner Radio

Πέμπτη
13
Δεκέμβριος
2018
Σήμερα γιορτάζουν: Αρης, Ευστράτιος, Ευστράτης, Ευστρατάς, Στρατάς, Στρατής, Στράτος, Ευστρατία, Ευστρατούλα, Στρατούλα, Στράτα, Ιουβενάλιος, Ιουβεναλία, Ιουβενάλης, Γιουβενάλης, Λουκάς, Λουκία, Λουκίτσα (πηγή : www.eortologio.gr)

Αθλητικές εφημερίδες

Πολιτικές εφημερίδες

Καιρός και πρόγνωση για κάθε περιοχή
 Δημοσκόπηση
Ποια ομάδα κατά τη γνώμη σας θα κατακτήσει φέτος τον τίτλο στην Α1΄Κατηγορία;
Θιναλιακός
Αστέρας Πετριτή
ΟΦΑΜ
Άλλη ομάδα
Συνεργαζόμενα sites
powered by 2pWeb