27/09/2012

Το… φιλμ του Κυπέλλου της ΕΠΣΚ

  
Ας δούμε τι έγινε στην πρεμιέρα του Κυπέλλου της ΕΠΣ Κέρκυρας:

Α' Φ Α Σ Η

1ος Όμιλος:

1η αγωνιστική
(Σάββατο 15 Σεπτεμβρίου):
Δημοτικό γήπεδο Κοντοκαλίου:
ΑΕ Φαιάκων - Ολυμπιακός 1-3 στα πεν. (0-0 καν.αγ. & παράτ.)
Διαιτητής: Γιώργος Αρμενιάκος
Γήπεδο ΕΠΣ Κέρκυρας, Κανόνι:
Άρης Κέρκυρας - Αχιλλέας Νυμφών 1-2 στην παράτ. (καν.αγ. 1-1)
Σκόρερ: 53' Νίκος Προβατάς σουτ 1-0, 93' Μάριος Τσενεμπής σουτ 1-1, 113' Μάριος Τσενεμπής σέντρα-σουτ 1-2
Διαιτητής: Βασίλης Δράμπαλος
Αποβολές: Στο 77' Χρήστος Καραγιώτης (Άρη Κέρκυρας) με 2η κίτρινη, Νίκος Προβατάς (Άρη Κέρκυρας) με απευθείας κόκκινη, Σταμάτης Πολίτης (Αχιλλέα Νυμφών) με απευθείας κόκκινη
(Κυριακή 16 Σεπτεμβρίου):
Γήπεδο Αυλιωτών:
ΑΕ Αρίλλα/Καββαδάδων - Αετός Αγ. Αθανασίου 2-3 στην παράτ. (καν.αγ. 2-2)
Σκόρερ: 15΄ Σπύρος Αργυρός φάουλ 1-0, 40' Γιάννης Συναδινός σουτ 1-1, 47' Βασίλης Λιουδάκης σουτ 2-1, 89' Σπύρος Τσιλιμπάρης σουτ 2-2, 102' Σπύρος Τσιλιμπάρης σουτ 2-3
Χαμένο πέναλτι: 95' Βασίλης Λιουδάκης (ΑΕ Αρίλλα/Καββαδάδων), η μπάλα στο δοκάρι
Διαιτητής: Γιώργος Σμοϊλης
Αποβολή: 119' Γιώργος Νίκας (ΑΕ Αρίλλα/Καββαδάδων) με απευθείας κόκκινη
(Τετάρτη 19 Σεπτεμβρίου):
Γήπεδο Παλαιοκαστριτών:
Αστέρας Λιαπάδων - Ερασιτέχνης ΑΟ Κέρκυρα 0-2
Σκόρερ: 29' Ρίτσαρντ σουτ 0-1, 60' Νίνος αυτογκόλ 0-2
Διαιτητής: Τάσος Αυθίνος
(Σάββατο 22 Σεπτεμβρίου):
Δημοτικό γήπεδο Κοντοκαλίου:
ΑΟ Κοντόκαλι - Θιναλιακός Αχαράβης 1-0
Σκόρερ: 92' Θωμάς Κούτσικος
Διαιτητής: Κώστας Τόμπρος
Γήπεδο Νυμφών:
Ηρακλής Σφακερών - Ποσειδώνας Αγ. Μάρκου 2-4
Σκόρερ: 22' Δημήτρης Άνθης σουτ 1-0, 35' Όλτι Σουλιώτης σουτ 1-1, 37' Δημήτρης Καλούδης αυτογκόλ 2-1, 43' Γιάννης Στραβοράβδης πλασέ 2-2, 70' Αλέξανδρος Βλάχος κεφαλιά 2-3, 78' Όλτι Σουλιώτης πλασέ 2-4
Διαιτητής: Σπύρος Κολυτάς
(Κυριακή 23 Σεπτεμβρίου):
Γήπεδο Καρουσάδων:
Ολυμπιάδα Καρουσάδων - Αυγερινός Βαλανειού 1-0
Σκόρερ: 83' Σπύρος Κοντογιώργης σουτ
Διαιτητής: Τάσος Αυθίνος
Γήπεδο Αυλιωτών:
Οδυσσέας Αυλιωτών - Κεραυνός Ποταμού 6-0
Σκόρερ: 10' Αλέξανδρος Μωραϊτης 1-0, 38' Βασίλης Κατσαρός 2-0, 43' Αλέξανδρος Μωραϊτης 3-0, 55' Κυριάκος Ταχτατζής 4-0, 78' Κυριάκος Ταχτατζής 5-0, 88' Κυριάκος Ταχτατζής 6-0
Διαιτητής: Μιχάλης Στόικος
Γήπεδο Κασσιώπης:
ΑΟ Λύκοι Νησακίου - Εθνικός Περουλάδων 4-0
Σκόρερ: 9' Νίκος Δημητρόπουλος πλασέ 1-0, 73' Παναγιώτης Γρίβας πλασέ 2-0, 80' Παναγιώτης Γρίβας πλασέ 3-0, 87' Κώστας Μιχαλόπουλος σουτ 4-0
Διαιτητής: Κώστας Γιούργας
Σημείωση 1: Προκρίθηκαν στον επόμενο Γύρο ο Ολυμπιακός, ο Αχιλλέας Νυμφών, ο Αετός Αγ. Αθανασίου, ο Ερασιτέχνης ΑΟ Κέρκυρα, ο ΑΟ Κοντοκαλίου, ο Ποσειδώνας Αγ. Μάρκου, η Ολυμπιάδα Καρουσάδων, ο Οδυσσέας Αυλιωτών και οι Λύκοι Νησακίου.
Σημείωση 2: Πέρασαν χωρίς αγώνα ο Όλυμπος και ο ΠΑΟ Κορακιάνας.


2ος Όμιλος:

1η αγωνιστική
(Κυριακή 16 Σεπτεμβρίου):
Γήπεδο Παξών:
ΑΟ Παξοί - Ατρόμητος Άφρας 3-0
Σκόρερ: 19' Παντελής Γιαννούλης πέναλτι 1-0, 35' Παντελής Γιαννούλης πλασέ 2-0, 55' Δημήτρης Ζενεμπίσης πλασέ 3-0
Διαιτητής: Κώστας Γιούργας
Γήπεδο ΕΠΣ Κέρκυρας, Κανόνι:
Ηρακλής Αγ. Δέκα - Ομόνοια Γαστουρίου 1-3
Σκόρερ: 33' Λ. Νικολάς κεφαλιά 0-1, 36' Θανάσης Ντούρος σουτ 0-2, 45' Γιάννης Πουλής πέναλτι 1-2, 54' Θωμάς Μότσης σουτ 1-3
Διαιτητής: Χριστόδουλος Αρμενιάκος
Γήπεδο Πετριτή:
Αστέρας Μωραϊτίκων - Ατρόμητος Στρογγυλής 2-4
Σκόρερ: 16' Τόμας Τζάκους σουτ 0-1, 34' Τόμας Τζάκους σουτ 0-2, 49' Χρήστος Αγελαστόπουλος σουτ 1-2, 76' Σπύρος Βαρθολομαίος πλασέ 1-3, 80' Γιάννης Δαφνής σουτ 2-3, 85' Γιάννης Μασούρας σουτ 2-4
Διαιτητής: Κώστας Τόμπρος
(Σάββατο 22 Σεπτεμβρίου):
Γήπεδο ΕΠΣ Κέρκυρας, Κανόνι:
ΑΕ Καναλίων - ΑΟ Βασιλάτικα 5-1
Σκόρερ: 10' Γιάννης Καρύδης 1-0, 21' Γιάννης Καρύδης 2-0, 35' Μιρ Αλιάι 3-0, 40' Στάθης Μποντής 4-0, 48' Στάθης Μποντής 5-0, 88' Αρχιμήδης Κουτρούλης 5-1
Διαιτητής: Γιώργος Αρμενιάκος
Δημοτικό Στάδιο Λευκίμμης:
Κεραυνός Δραγωτινών - ΑΟ Σιναράδων 1-4
Σκόρερ:
25' Δημήτρης Βασιλάκης πλασέ 1-0,
40' Τάσος Ανδρονικόπουλος κεφαλιά (αυτογκόλ) 1-1,
62' Νίκος Πλασκασοβίτης σουτ 1-2,
72' ο Νίκος Πλασκασοβίτης πλασέ 1-3,
80' Χριστόδουλος Γραμμένος σουτ 1-4
Διαιτητής: Χριστόδουλος Αρμενιάκος
(Κυριακή 23 Σεπτεμβρίου):
Γήπεδο ΕΠΣ Κέρκυρας, Κανόνι:
ΑΠΣ Μπενίτσες - Κρόνος Αργυράδων 0-3
Σκόρερ:
12' Δημήτρης Καταβάτης σουτ 0-1,
44' Καλούδης πέναλτι 0-2,
63' Γιάννης Γραμμένος αυτογκόλ 0-3)
Διαιτητής: Γιώργος Σμοϊλης
Γήπεδο Ολύμπου:
Άρης Μέσης - ΑΟ Κάβος 1-4
Σκόρερ: 15' Χρήστος Σάντα 0-1, 18' Ζαχαρίας Πλατάνας 1-1, 22' Σπύρος Κάντας 1-2, 30' Χρήστος Σάντα 1-3, 54' Χρήστος Σάντα 1-4
Διαιτητής: Νίκος Πουλημάς
Γήπεδο Πετριτή:
Κεραυνός Αγ. Νικολάου - ΟΦΑΜ 0-4
Σκόρερ: 32' Σταύρος Ρούσσος 0-1, 47' Χριστόφορος Αρμενιάκος 0-2, 73' Σπύρος Περδίκης 0-3, 83' Ιάσωνας Καποδίστριας 0-4
Διαιτητής: Θοδωρής Λέζος
(Τετάρτη 26 Σεπτεμβρίου):
Γήπεδο Πετριτή:
Αστέρας Πετριτή - ΑΕ Λευκίμμης 2-4 στα πέναλτις (καν.αγ. & παράτ. 1-1)
Σκόρερ: 52' Στέφανος Λέσσης σουτ 1-0, 71' Νίκος Κουλούρης σουτ 1-1
Διαιτητής: Χριστόδουλος Αρμενιάκος
Σημείωση 1: Προκρίθηκαν στον επόμενο Γύρο ο ΑΟ Παξών, η Ομόνοια, ο Ατρόμητος Στρογγυλής, η ΑΕ Καναλίων, ο ΑΟ Σιναράδων, ο Κρόνος Αργυράδων, ο ΑΟ Κάβος, ο ΟΦΑΜ και η ΑΕ Λευκίμμης.
Σημείωση 2: Πέρασαν χωρίς αγώνα η Αναγέννηση Περιβολίου και η Βολίδα Κάτω Γαρούνα.




Corfu Corner Radio

Τετάρτη
12
Δεκέμβριος
2018
Σήμερα γιορτάζουν: Σπυρίδων, Σπυρίδωνας, Σπύρος, Σπυρέτος, Σπυράκης, Σπυράκος, Σπυρούλα, Σπυρέτα, Σπυρίνα, Σπυριδούλα, Σπυρίδινα (πηγή : www.eortologio.gr)

Αθλητικές εφημερίδες

Πολιτικές εφημερίδες

Καιρός και πρόγνωση για κάθε περιοχή
 Δημοσκόπηση
Ποια ομάδα κατά τη γνώμη σας θα κατακτήσει φέτος τον τίτλο στην Α1΄Κατηγορία;
Θιναλιακός
Αστέρας Πετριτή
ΟΦΑΜ
Άλλη ομάδα
Συνεργαζόμενα sites
powered by 2pWeb