11/01/2012

Σαρωτικό το Περιβόλι, 8-1 τον ΠΑΟΚ

Ευρεία σε σκορ νίκη πέτυχε η Αναγέννηση Περιβολίου στη ρεβάνς του τοπικού Κυπέλλου με αντίπαλο τον ΠΑΟΚ, επικρατώντας με 8-1 και παίρνοντας την πρόκριση για τα Ημιτελικά της διοργάνωσης.
Και μπορεί η πρώτη αναμέτρηση να είχε λήξει ισόπαλη με 0-0, ωστόσο στον επαναληπτικό που έγινε σήμερα Τετάρτη (11/1), στο γήπεδο του Περιβολίου, ήταν πολύ εμφανής η διαφορά των δύο Κατηγοριών μεταξύ των δύο ομάδων. Με αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι του Γιάννη Κουρή όχι απλώς να φτάσουν στην άνετη νίκη, αλλά και να της δώσουν τεράστιες διαστάσεις.
Στο 18', στο 24' και στο 34' ο Παναγιώτης Μίαρης πέτυχε αυθεντικό χατ-τρικ, κάνοντας το σκορ 3-0. Στη συνέχεια ήταν η σειρά του Δημήτρη Βλάσση να «μιλήσει»! Αφού πιο νωρίς (στο 30) είχε στείλει τη μπάλα στο δοκάρι, σκόραρε στο 39' και στο 44' , διαμορφώνοντας το 5-0, που ήταν το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.
Στην επανάληψη, ο Νίκος Μίαρης στο 49' και ο Γιάννης Μήτσουλης στο 53' ανέβασαν τον δείκτη του σκορ στο 7-0. Η ομάδα της Κορακιάνας πέτυχε το... γκολ της τιμής στο 82' με τον Δημήτρη Μεταλληνό, μειώνοντας σε 7-1, ενώ στο 85' ο Σπύρος Μίαρης «έγραψε» το τελικό 8-1.
Την αναμέτρηση διεύθυνε ο Νίκος Σπ. Κορακιανίτης, ο οποίος είχε για βοηθούς τον Χρήστο Διαβάτη και τον Αντώνη Καλυβιώτη.