19/09/2011

Τα αποτελέσματα και η συνέχεια στο τοπικό Κύπελλο

Παραθέτουμε τα μέχρι τώρα αποτελέσματα και το υπόλοιπο πρόγραμμα των πρώτων αγώνων στο Κύπελλο της ΕΠΣ Κέρκυρας (1η αγωνιστική της Α' Φάσης):


ΠΡΩΤΟΣ ΟΜΙΛΟΣ:
(1η αγωνιστική)

Σάββατο 17 Σεπτεμβρίου
Γήπεδο Περιβολίου:
Αναγέννηση Περιβολίου - Κεραυνός Δραγωτινών 6-0
Διαιτητής: Κώστας Γιούργας
Βοηθοί: Σπύρος Προβατάς - Αναστάσιος Γραικός

Σάββατο 17 Σεπτεμβρίου
Δημοτικό Στάδιο Λευκίμμης:
ΑΟ Κάβου - Ατρόμητος Στρογγυλής 0-5
Διαιτητής: Σπύρος Κολυτάς
Βοηθοί: Δημήτρης Κρητικός - Γιάννης Διαβάτης

Σάββατο 17 Σεπτεμβρίου
Γήπεδο Πετριτή
Αστέρας Πετριτή - ΟΦΑΜ 0-1
Διαιτητής: Κώστας Τόμπρος
Βοηθοί: Χάρισον Μπαλής - Γιώργος Κατσούρης

Κυριακή 18 Σεπτεμβρίου
Γήπεδο Περιβολίου
Κρόνος Αργυράδων - Ποσειδώνας Βιταλάδων 7-5 πεν. (καν.αγ. 3-3, παρ. 4-4)
Διαιτητής: Χριστόδουλος Αρμενιάκος
Βοηθοί: Δήμητρα Ανδριώτη - Χρήστος Διαβάτης

Κυριακή 18 Σεπτεμβρίου
Δημοτικό Στάδιο Λευκίμμης:
ΑΕ Λευκίμμης - Κεραυνός Αγ. Νικολάου 1-0
Διαιτητής: Κώστας Γιούργας
Βοηθοί: Σπύρος Καρδακάρης - Φωτεινή Γραικού

Προκρίθηκαν στη 2η αγωνιστική: Αναγέννηση Περιβολίου, Ατρόμητος Στρογγυλής, ΟΦΑΜ, Κρόνος Αργυράδων και ΑΕ Λευκίμμης.


ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΟΜΙΛΟΣ:
(1η αγωνιστική)

Σάββατο 17 Σεπτεμβρίου
Γήπεδο ΕΠΣΚ, Κανόνι:
Άρης Κέρκυρας - Αστέρας Μωραϊτίκων 4-0
Διαιτητής: Ανδρέας Τόμπρος
Βοηθοί: Νίκος Βραδής - Γιώργος Σκούρας

Κυριακή 18 Σεπτεμβρίου
Γήπεδο ΕΠΣΚ, Κανόνι:
Ομόνοια Γαστουρίου - Βολίδα Κάτω Γαρούνα 0-3
Διαιτητής: Γιώργος Ανδριώτης
Βοηθοί: Διονύσης Μάρτης - Γιώργος Κυπριώτης

Τετάρτη 21 Σεπτεμβρίου (16:00)
Γήπεδο Ολύμπου:
Κεραυνός Ποταμού - Ερασιτέχνης ΑΟ Κέρκυρα
Διαιτητής: Γιώργος Σμοϊλης
Βοηθοί: Χάρισον Μπαλής - Γιώργος Κατσούρης

Σάββατο 24 Σεπτεμβρίου (16:00)
Γήπεδο ΕΠΣΚ, Κανόνι
Ηρακλής Αγ. Δέκα- ΠΑΣ Μάγια

Έχουν προκριθεί στη 2η αγωνιστική η Βολίδα και ο Άρης Κέρκυρας, και χωρίς αγώνα ο Όλυμπος και η ΑΕ Καναλίων)


ΤΡΙΤΟΣ ΟΜΙΛΟΣ:
(1η αγωνιστική)

Κυριακή 18 Σεπτεμβρίου
Γήπεδο Νυμφών:
Αστέρας Σπαρτύλα - Ατρόμητος Άφρας 1-5
Διαιτητής: Μανώλης Βαλασούδης
Βοηθοί: Γιάννης Σταμάτης - Αλέξανδρος Δημητράς

Σάββατο 24 Σεπτεμβρίου (16:00)
Δημοτικό γήπεδο Κοντοκαλίου:
ΑΟ Κοντοκαλίου - Ολυμπιακός Μαντουκιού

Σάββατο 24 Σεπτεμβρίου (16:00)
Γήπεδο Παλαιοκαστριτών, Σκριπερό:
Αστέρας Λιαπάδων - Ποσειδώνας Αγ. Μάρκου

Κυριακή 25 Σεπτεμβρίου (15:30)
Γήπεδο Παλαιοκαστριτών, Σκριπερό:
Αετός Αγ. Αθανασίου - ΑΟ Παξών

Κυριακή 25 Σεπτεμβρίου (16:00)
Δημοτικό γήπεδο Κοντοκαλίου:
ΑΕ Φαιάκων - ΠΑΟ Κορακιάνας

Έχει προκριθεί στη 2η αγωνιστική ο Ατρόμητος Άφρας.


ΤΕΤΑΡΤΟΣ ΟΜΙΛΟΣ:
(1η αγωνιστική)

Σάββατο 24 Σεπτεμβρίου (16:00)
Γήπεδο Νυμφών:
Αχιλλέας Νυμφών - Βέλος Βελονάδων

Σάββατο 24 Σεπτεμβρίου (16:00)
Γήπεδο Κασσιώπης:
ΑΟ Λύκων Νησακίου - Οδυσσέας Αυλιωτών

Κυριακή 25 Σεπτεμβρίου (16:00)
Γήπεδο Αυλιωτών:
Εθνικός Περουλάδων - Θιναλιακός

Κυριακή 25 Σεπτεμβρίου (16:00)
Γήπεδο Καρουσάδων:
Ολυμπιάδα Καρουσάδων - Ηρακλής Σφακερών

(Χωρίς αγώνα περνούν στη 2η αγωνιστική ο ΑΟ Κασσιώπης και ο Αυγερινός Βαλανιού)


Σημείωση: Δεν δήλωσαν συμμετοχή στο Κύπελλο οι ομάδες: ΑΕ Αρίλλα/Καββαδάδων, ΑΟ Σιναράδων, ΑΟ Βασιλάτικα, Καποδίστριας Δουκάδων, Μέγας Αλέξανδρος.

Χρήστος Γραμμένος

 

 



Corfu Corner Radio

Τετάρτη
12
Δεκέμβριος
2018
Σήμερα γιορτάζουν: Σπυρίδων, Σπυρίδωνας, Σπύρος, Σπυρέτος, Σπυράκης, Σπυράκος, Σπυρούλα, Σπυρέτα, Σπυρίνα, Σπυριδούλα, Σπυρίδινα (πηγή : www.eortologio.gr)

Αθλητικές εφημερίδες

Πολιτικές εφημερίδες

Καιρός και πρόγνωση για κάθε περιοχή
 Δημοσκόπηση
Ποια ομάδα κατά τη γνώμη σας θα κατακτήσει φέτος τον τίτλο στην Α1΄Κατηγορία;
Θιναλιακός
Αστέρας Πετριτή
ΟΦΑΜ
Άλλη ομάδα
Συνεργαζόμενα sites
powered by 2pWeb