30/04/2011

ΜΠΑΡΑΖ Α1’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ: Παρέμεινε ο Πετριτής, 1-0 τα Κανάλια

Το... ραντεβού του με την Α1' Κατηγορία ανανέωσε ο Αστέρας Πετριτή, μετά τη νίκη του επί της ΑΕ Καναλίων με σκορ 1-0, στα πλαίσια της Α' Φάσης των play-out.

Το γκολ που χάρισε την παραμονή στην ομάδα του Σπύρου Στούπα σημειώθηκε στην εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου (43ο λεπτό). Ο Άκης Καλούδης εκτέλεσε κόρνερ και ο Δημήτρης Πανδής με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Πάντως, τα Κανάλια δεν «έπεσαν» αμαχητί. Η νεανική ομάδα του Νίκου Καμμένου «πάλεψε» το παιχνίδι και μάλιστα είχε δύο δοκάρια.

Ο αγώνας διεξήχθη σήμερα Σάββατο στο γήπεδο του Περιβολίου, με διαιτητή τον Γιάννη Παγκράτη, ο οποίος είχε για βοηθούς τον Θεοχάρη Σκορδίλη και τον Σπύρο Προβατά.

Έπειτα από αυτό το αποτέλεσμα, δεν θα γίνει δεύτερο παιχνίδι μεταξύ των δύο σωματείων. Ο Αστέρας Πετριτή μένει στην Α1' Κατηγορία, ενώ για τα Κανάλια η... περιπέτεια συνεχίζεται, αφού η ομάδα πηγαίνει στη Β' Φάση των play-out, εκεί όπου θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας τον ηττημένο του άλλου αγώνα μπαράζ, μεταξύ Αχιλλέα Νυμφών - Παξών, που διεξάγεται την προσεχή Τετάρτη.