10/04/2011

ΤΟΠΙΚΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ: Όλα τα αποτελέσματα


Αυτό το σαββατοκύριακο διεξήχθησαν 16 αγώνες για τα Πρωταθλήματα της Α1', της Α' και της Β' τοπικής Κατηγορίας της ΕΠΣ Κέρκυρας. Παραθέτουμε τα αποτελέσματα, τις βαθμολογίες και το πρόγραμμα της επόμενης αγωνιστικής:


 

Α1' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

(25η αγωνιστική):

(Σάββατο 9 Απριλίου):

Δημοτικό Στάδιο Λευκίμμης:
ΑΕ Λευκίμμης - Ολυμπιάδα Καρουσάδων 1-2
Διαιτητής: Ανδρέας Τόμπρος

Γήπεδο Θιναλίου:
ΑΟ Κασσιώπης - Αναγέννηση Περιβολίου 2-0
Διαιτητής: Χριστόδουλος (Λάκης) Αρμενιάκος

Γήπεδο Αυλιωτών:
Οδυσσέας Αυλιωτών - Βολίδα Κάτω Γαρούνα 1-0
Διαιτητής: Σπύρος Κολυτάς

Γήπεδο Νυμφών:
Αχιλλέας Νυμφών - ΑΕ Φαιάκων 1-3
Διαιτητής: Νίκος Πουλημάς

Γήπεδο ΕΠΣΚ, Κανόνι:
ΑΕ Καναλίων - Ποσειδώνας Αγ. Μάρκου 5-0
Διαιτητής: Γιώργος Ανδριώτης

Γήπεδο Αγίου Ματθαίου:
ΟΦΑΜ - Θιναλιακός 3-2
Διαιτητής: Γιάννης Παγκράτης

Γήπεδο Περιβολίου:
Αστέρας Πετριτή - ΑΟ Παξών 1-2
Διαιτητής: Νίκος Σπ. Κορακιανίτης

Η βαθμολογία (σε 25 αγ.):
ΑΟ Κασσιώπης 67
--------------------------------------
Αναγέννηση Περιβολίου 58
ΟΦΑΜ 48
Οδυσσέας Αυλιωτών 42
Θιναλιακός 39
ΑΕ Φαιάκων 32
Ολυμπιάδα Καρουσάδων 31
Βολίδα Κάτω Γαρούνα 30
--------------------------------------
Αστέρας Πετριτή 28
ΑΕ Καναλίων 27
Αχιλλέας Νυμφών 26
ΑΟ Παξών 25
--------------------------------------
ΑΕ Λευκίμμης 24
Ποσειδώνας Αγ. Μάρκου 13

Σημείωση: Από την Ολυμπιάδα έχουν αφαιρεθεί 3 βαθμοί.


Η επόμενη αγωνιστική (26η - Τελευταία)
(Σάββατο 16 Απριλίου):
Γήπεδο Καρουσάδων (16:00):
Ολυμπιάδα Καρουσάδων - Οδυσσέας Αυλιωτών
Γήπεδο Θιναλίου (16:00):
ΑΟ Κασσιώπης - ΑΕ Λευκίμμης
Γήπεδο Περιβολίου (16:00):
Αναγέννηση Περιβολίου - Αχιλλέας Νυμφών
Γήπεδο Καστελλάνων Μέσης (16:00):
Βολίδα Κάτω Γαρούνα - ΑΕ Καναλίων
Γήπεδο ΕΠΣΚ, Κανόνι (16:00):
ΑΕ Φαιάκων - ΟΦΑΜ
Γήπεδο Παλαιοκαστριτών (16:00):
Ποσειδώνας Αγ. Μάρκου - Αστέρας Πετριτή
Γήπεδο Παξών (16:00):
ΑΟ Παξών - Θιναλιακός

 

Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

(25η αγωνιστική)

(Σάββατο 9 Απριλίου):
Γήπεδο Ολύμπου:
ΑΟ Κοντόκαλι - Ατρόμητος Στρογγυλής 0-3
Διαιτητής: Κώστας Τόμπρος

(Κυριακή 10 Απριλίου):

Γήπεδο Καρουσάδων:
Όστρια Αγραφών - Ηρακλής Αγ. Δέκα 2-5
Διαιτητής: Νίκος Πουλημάς

Γήπεδο ΕΠΣΚ, Κανόνι:
ΑΟ Ερείκουσα - Αστέρας Λιαπάδων 0-1
Διαιτητής: Σπύρος Κολυτάς

Δημοτικό Στάδιο Λευκίμμης:
Ποσειδώνας Βιταλάδων - Ολυμπιακός Μαντουκιού 1-1
Διαιτητής: Γιώργος Κατσούρης

Γήπεδο Παλαιοκαστριτών:
Αετός Αγ. Αθανασίου - Κρόνος Αργυράδων 2-0
Διαιτητής: Χριστόδουλος (Λάκης) Αρμενιάκος

Γήπεδο Καστελλάνων Μέσης, λόγω τιμωρίας:
Μέγας Αλέξανδρος - ΑΟ Σιναράδων 1-2
Διαιτητής: Ανδρέας Τόμπρος

Γήπεδο Ολύμπου:
Άρης Κέρκυρας - Ατρόμητος Άφρας 3-1
Διαιτητής: Νίκος Σπ. Κορακιανίτης


Η βαθμολογία (σε 25 αγ.):
Ατρόμητος Στρογγυλής 50
Κρόνος Αργυράδων 47
--------------------------------------
Ποσειδώνας Βιταλάδων 45
Ατρόμητος Άφρας 38
ΑΟ Κοντόκαλι 37
Ηρακλής Αγ. Δέκα 37
--------------------------------------
Αστέρας Λιαπάδων 36
Αετός Αγ. Αθανασίου 34
--------------------------------------
Άρης Κέρκυρας 33
ΑΟ Ερείκουσα 27
Ολυμπιακός Μαντουκιού 26
Μέγας Αλέξανδρος 24
--------------------------------------
ΑΟ Σιναράδων 22
Όστρια Αγραφών 20

Σημείωση: Από τον Μέγα Αλέξανδρο έχουν αφαιρεθεί 3 βαθμοί.

 

Η επόμενη αγωνιστική (26η - Τελευταία)
(Τετάρτη 13 Απριλίου):
Γήπεδο ΕΠΣΚ, Κανόνι:
Ηρακλής Αγ. Δέκα - ΑΟ Κοντόκαλι
Γήπεδο Παλαιοκαστριτών:
Αστέρας Λιαπάδων - Μέγας Αλέξανδρος
Γήπεδο ΕΠΣΚ, Κανόνι:
ΑΟ Ερείκουσα - Όστρια Αγραφών
Γήπεδο Αγίου Ματθαίου:
Ατρόμητος Στρογγυλής - Άρης Κέρκυρας
Γήπεδο Ολύμπου:
ΑΟ Σιναράδων - Ποσειδώνας Βιταλάδων
Γήπεδο ΕΠΣΚ, Κανόνι:
Ατρόμητος Άφρας - Αετός Αγ. Αθανασίου
Γήπεδο Περιβολίου:
Κρόνος Αργυράδων - Ολυμπιακός Μαντουκιού

 

Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Β' Φάση πλέι-οφ ανόδου:
(Κυριακή 10 Απριλίου):

Γήπεδο Αυλιωτών:
Εθνικός Περουλάδων - ΠΑΣ Μάγια 4-2
Διαιτητής: Γιώργος Ανδριώτης
(Ο Εθνικός Περουλάδων προβιβάζεται στην Α' Κατηγορία)

Δημοτικό Στάδιο Λευκίμμης:
ΑΟ Κάβος - ΑΟ Λύκοι Νησακίου 2-1
Διαιτητής: Κώστας Τόμπρος
(Ο Κάβος προβιβάζεται στην Α' Κατηγορία)

Σημείωση: Οι πρωταθλητές των δύο Ομίλων, δηλαδή το Βέλος Βελονάδων (Βόρειος) και ο Κεραυνός Αγ. Νικολάου (Νότιος) προβιβάζονται απευθείας στην Α' Κατηγορία.


 



Corfu Corner Radio

Τετάρτη
12
Δεκέμβριος
2018
Σήμερα γιορτάζουν: Σπυρίδων, Σπυρίδωνας, Σπύρος, Σπυρέτος, Σπυράκης, Σπυράκος, Σπυρούλα, Σπυρέτα, Σπυρίνα, Σπυριδούλα, Σπυρίδινα (πηγή : www.eortologio.gr)

Αθλητικές εφημερίδες

Πολιτικές εφημερίδες

Καιρός και πρόγνωση για κάθε περιοχή
 Δημοσκόπηση
Ποια ομάδα κατά τη γνώμη σας θα κατακτήσει φέτος τον τίτλο στην Α1΄Κατηγορία;
Θιναλιακός
Αστέρας Πετριτή
ΟΦΑΜ
Άλλη ομάδα
Συνεργαζόμενα sites
powered by 2pWeb