03/04/2011

ΤΟΠΙΚΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ: Όλα τα αποτελέσματα


Αυτό το σαββατοκύριακο διεξήχθησαν 16 αγώνες για τα Πρωταθλήματα της Α1', της Α' και της Β' τοπικής Κατηγορίας της ΕΠΣ Κέρκυρας. Παραθέτουμε τα αποτελέσματα, τις βαθμολογίες και το πρόγραμμα της επόμενης αγωνιστικής:

 

 

Α1' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

(24η αγωνιστική):

(Σάββατο 2 Απριλίου):

Γήπεδο Περιβολίου:
Αναγέννηση Περιβολίου - ΑΕ Λευκίμμης 3-0
Διαιτητής: Νίκος Πουλημάς

Γήπεδο Καστελλάνων Μέσης:
Βολίδα Κάτω Γαρούνα - Ολυμπιάδα Καρουσάδων 1-0
Διαιτητής: Κώστας Τόμπρος

Γήπεδο ΕΠΣΚ, Κανόνι:
ΑΕ Φαιάκων - ΑΟ Κασσιώπης 1-3
Διαιτητής: Ανδρέας Τόμπρος

Γήπεδο Παλαιοκαστριτών:
Ποσειδώνας Αγ. Μάρκου - Οδυσσέας Αυλιωτών 0-2
Διαιτητής: Γιάννης Παγκράτης

Γήπεδο Θιναλίου:
Θιναλιακός - Αχιλλέας Νυμφών 3-0
Διαιτητής: Χριστόδουλος (Λάκης) Αρμενιάκος

Γήπεδο Αγίου Ματθαίου:
ΟΦΑΜ - Αστέρας Πετριτή 0-1
Διαιτητής: Σπύρος Κολυτάς

(Κυριακή 3 Απριλίου):
Γήπεδο Παξών:
ΑΟ Παξών - ΑΕ Καναλίων 3-2
Διαιτητής: Σπύρος Κολυτάς


Η βαθμολογία (σε 24 αγ.):
ΑΟ Κασσιώπης 64
Αναγέννηση Περιβολίου 58
ΟΦΑΜ 45
Οδυσσέας Αυλιωτών 39
Θιναλιακός 39
Βολίδα Κάτω Γαρούνα 30
ΑΕ Φαιάκων 29
Ολυμπιάδα Καρουσάδων 28
Αστέρας Πετριτή 28
Αχιλλέας Νυμφών 26
ΑΕ Καναλίων 24
ΑΕ Λευκίμμης 24
ΑΟ Παξών 22
Ποσειδώνας Αγ. Μάρκου 13

Σημείωση: Από την Ολυμπιάδα έχουν αφαιρεθεί 3 βαθμοί.


Η επόμενη αγωνιστική (25η)
(Σάββατο 9 Απριλίου):
Δημοτικό Στάδιο Λευκίμμης (15:30):
ΑΕ Λευκίμμης - Ολυμπιάδα Καρουσάδων
Γήπεδο Θιναλίου (15:30):
ΑΟ Κασσιώπης - Αναγέννηση Περιβολίου
Γήπεδο Αυλιωτών (15:30):
Οδυσσέας Αυλιωτών - Βολίδα Κάτω Γαρούνα
Γήπεδο Νυμφών (15:30):
Αχιλλέας Νυμφών - ΑΕ Φαιάκων
Γήπεδο ΕΠΣΚ, Κανόνι (15:30):
ΑΕ Καναλίων - Ποσειδώνας Αγ. Μάρκου
Γήπεδο Αγίου Ματθαίου (15:30):
ΟΦΑΜ - Θιναλιακός
Γήπεδο Περιβολίου (15:30):
Αστέρας Πετριτή - ΑΟ Παξών

 

Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

(24η αγωνιστική)

(Κυριακή 3 Απριλίου):

Γήπεδο Παλαιοκαστριτών:
Αστέρας Λιαπάδων - Όστρια Αγραφών 2-0
Διαιτητής: Ανδρέας Τόμπρος

Γήπεδο Αγίου Ματθαίου:
Ατρόμητος Στρογγυλής - Ηρακλής Αγ. Δέκα 3-1
Διαιτητής: Χριστόδουλος (Λάκης) Αρμενιάκος

Γήπεδο Ολύμπου:
ΑΟ Σιναράδων - ΑΟ Ερείκουσα 0-2
Διαιτητής: Νίκος Σπ. Κορακιανίτης

Γήπεδο ΕΠΣΚ, Κανόνι:
Ατρόμητος Άφρας - ΑΟ Κοντόκαλι 1-2
Διαιτητής: Γιώργος Κατσούρης

Γήπεδο Παλαιοκαστριτών:
Ολυμπιακός Μαντουκιού - Μέγας Αλέξανδρος 2-2
Διαιτητής: Μιχάλης Στόικος

Γήπεδο Περιβολίου:
Κρόνος Αργυράδων - Άρης Κέρκυρας 2-1
Διαιτητής: Γιάννης Διαβάτης

Δημοτικό Στάδιο Λευκίμμης:
Ποσειδώνας Βιταλάδων - Αετός Αγ. Αθανασίου 3-1
Διαιτητής: Γιώργος Ανδριώτης


Η βαθμολογία (σε 24 αγ.):
Ατρόμητος Στρογγυλής 47
Κρόνος Αργυράδων 47
Ποσειδώνας Βιταλάδων 44
Ατρόμητος Άφρας 38
ΑΟ Κοντόκαλι 37
Ηρακλής Αγ. Δέκα 34
Αστέρας Λιαπάδων 33
Αετός Αγ. Αθανασίου 31
Άρης Κέρκυρας 30
ΑΟ Ερείκουσα 27
Ολυμπιακός Μαντουκιού 25
Μέγας Αλέξανδρος 24
Όστρια Αγραφών 20
ΑΟ Σιναράδων 19

Σημείωση: Από τον Μέγα Αλέξανδρο έχουν αφαιρεθεί 3 βαθμοί.

 

Η επόμενη αγωνιστική (25η)
(Κυριακή 10 Απριλίου):
Γήπεδο Καρουσάδων (15:30):
Όστρια Αγραφών - Ηρακλής Αγ. Δέκα
Γήπεδο ΕΠΣΚ, Κανόνι:
ΑΟ Ερείκουσα - Αστέρας Λιαπάδων
Γήπεδο Ολύμπου:
ΑΟ Κοντόκαλι - Ατρόμητος Στρογγυλής
Γήπεδο Ολύμπου:
Άρης Κέρκυρας - Ατρόμητος Άφρας
Δημοτικό Στάδιο Λευκίμμης (15:30):
Ποσειδώνας Βιταλάδων - Ολυμπιακός Μαντουκιού
Γήπεδο Παλαιοκαστριτών (15:30):
Αετός Αγ. Αθανασίου - Κρόνος Αργυράδων
Σε ουδέτερο γήπεδο, λόγω τιμωρίας:
Μέγας Αλέξανδρος - ΑΟ Σιναράδων

 

Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

(Α' Φάση πλέι-οφ ανόδου):
(Σάββατο 2 Απριλίου):
Δημοτικό Στάδιο Λευκίμμης:
Κεραυνός Δραγωτινών - ΠΑΣ Μάγια 1-3
Διαιτητής: Νίκος Σπ. Κορακιανίτης
(Η Μάγια, που έκανε δύο νίκες, περνάει στη Β' Φάση, όπου θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας τον Εθνικό Περουλάδων)

(Β' Φάση πλέι-οφ ανόδου):
(Κυριακή 3 Απριλίου):
Δημοτικό Στάδιο Λευκίμμης:
ΑΟ Κάβος - ΑΟ Λύκοι Νησακίου 1-1
Διαιτητής: Νίκος Πουλημάς
(Έπειτα από αυτό το αποτέλεσμα, θα γίνει και δεύτερος αγώνας, στο ίδιο γήπεδο, όπου θα κριθεί η άνοδος στην Α' Κατηγορία. Η γηπεδούχος ομάδα χρειάζεται νίκη ή ισοπαλία, ενώ η φιλοξενούμενη χρειάζεται μόνο νίκη)

Σημείωση: Οι πρωταθλητές των δύο Ομίλων, δηλαδή το Βέλος (Βόρειος) και ο Κεραυνός Αγ. Νικολάου (Νότιος) προβιβάζονται απευθείας στην Α' Κατηγορία.

 

 

 



Corfu Corner Radio

Τετάρτη
12
Δεκέμβριος
2018
Σήμερα γιορτάζουν: Σπυρίδων, Σπυρίδωνας, Σπύρος, Σπυρέτος, Σπυράκης, Σπυράκος, Σπυρούλα, Σπυρέτα, Σπυρίνα, Σπυριδούλα, Σπυρίδινα (πηγή : www.eortologio.gr)

Αθλητικές εφημερίδες

Πολιτικές εφημερίδες

Καιρός και πρόγνωση για κάθε περιοχή
 Δημοσκόπηση
Ποια ομάδα κατά τη γνώμη σας θα κατακτήσει φέτος τον τίτλο στην Α1΄Κατηγορία;
Θιναλιακός
Αστέρας Πετριτή
ΟΦΑΜ
Άλλη ομάδα
Συνεργαζόμενα sites
powered by 2pWeb