01/04/2011

Πλήρης δράση στο τοπικό! (Πρόγραμμα & Διαιτητές)

  

Αυτό το σαββατοκύριακο θα διεξαχθούν 16 αγώνες σε όλες τις τοπικές Κατηγορίες της ΕΠΣ Κέρκυρας (Α1', Α' και Β'). Παραθέτουμε το αναλυτικό πρόγραμμα και τους διαιτητές:

 


Α1' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

(24η αγωνιστική):

(Σάββατο 2 Απριλίου):

Γήπεδο Περιβολίου (15:30):
Αναγέννηση Περιβολίου - ΑΕ Λευκίμμης
Διαιτητής: Νίκος Πουλημάς

Γήπεδο Καστελλάνων Μέσης (15:30):
Βολίδα Κάτω Γαρούνα - Ολυμπιάδα Καρουσάδων
Διαιτητής: Κώστας Τόμπρος

Γήπεδο ΕΠΣΚ, Κανόνι (15:30):
ΑΕ Φαιάκων - ΑΟ Κασσιώπης
Διαιτητής: Ανδρέας Τόμπρος

Γήπεδο Παλαιοκαστριτών (15:30):
Ποσειδώνας Αγ. Μάρκου - Οδυσσέας Αυλιωτών
Διαιτητής: Γιάννης Παγκράτης

Γήπεδο Θιναλίου (15:30):
Θιναλιακός - Αχιλλέας Νυμφών
Διαιτητής: Χριστόδουλος (Λάκης) Αρμενιάκος

Γήπεδο Αγίου Ματθαίου (15:30):
ΟΦΑΜ - Αστέρας Πετριτή
Διαιτητής: Σπύρος Κολυτάς

(Κυριακή 3 Απριλίου):
Γήπεδο Παξών (13:30):
ΑΟ Παξών - ΑΕ Καναλίων
Διαιτητής: Σπύρος Κολυτάς


Η βαθμολογία (σε 23 αγ.):
ΑΟ Κασσιώπης 61
Αναγέννηση Περιβολίου 55
ΟΦΑΜ 45
Οδυσσέας Αυλιωτών 36
Θιναλιακός 36
ΑΕ Φαιάκων 29
Ολυμπιάδα Καρουσάδων 28
Βολίδα Κάτω Γαρούνα 27
Αχιλλέας Νυμφών 26
Αστέρας Πετριτή 25
ΑΕ Καναλίων 24
ΑΕ Λευκίμμης 24
ΑΟ Παξών 19
Ποσειδώνας Αγ. Μάρκου 13

Σημείωση: Από την Ολυμπιάδα έχουν αφαιρεθεί 3 βαθμοί.

 

Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

(24η αγωνιστική)

(Κυριακή 3 Απριλίου):

Γήπεδο Παλαιοκαστριτών (15:30):
Αστέρας Λιαπάδων - Όστρια Αγραφών
Διαιτητής: Ανδρέας Τόμπρος

Γήπεδο Αγίου Ματθαίου (15:30):
Ατρόμητος Στρογγυλής - Ηρακλής Αγ. Δέκα
Διαιτητής: Χριστόδουλος (Λάκης) Αρμενιάκος

Γήπεδο Ολύμπου (15:30):
ΑΟ Σιναράδων - ΑΟ Ερείκουσα
Διαιτητής: Νίκος Σπ. Κορακιανίτης

Γήπεδο ΕΠΣΚ, Κανόνι (15:30):
Ατρόμητος Άφρας - ΑΟ Κοντόκαλι
Διαιτητής: Γιώργος Κατσούρης

Γήπεδο Παλαιοκαστριτών (13:00):
Ολυμπιακός Μαντουκιού - Μέγας Αλέξανδρος
Διαιτητής: Μιχάλης Στόικος

Γήπεδο Περιβολίου (15:30):
Κρόνος Αργυράδων - Άρης Κέρκυρας
Διαιτητής: Γιάννης Διαβάτης

Δημοτικό Στάδιο Λευκίμμης (15:30):
Ποσειδώνας Βιταλάδων - Αετός Αγ. Αθανασίου
Διαιτητής: Γιώργος Ανδριώτης


Η βαθμολογία (σε 23 αγ.):
Ατρόμητος Στρογγυλής 44
Κρόνος Αργυράδων 44
Ποσειδώνας Βιταλάδων 41
Ατρόμητος Άφρας 38
Ηρακλής Αγ. Δέκα 34
ΑΟ Κοντόκαλι 34
Αετός Αγ. Αθανασίου 31
Άρης Κέρκυρας 30
Αστέρας Λιαπάδων 30
Ολυμπιακός Μαντουκιού 24
ΑΟ Ερείκουσα 24
Μέγας Αλέξανδρος 23
Όστρια Αγραφών 20
ΑΟ Σιναράδων 19

Σημείωση: Από τον Μέγα Αλέξανδρο έχουν αφαιρεθεί 3 βαθμοί.

 

Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

(Α' Φάση πλέι-οφ ανόδου):
(Σάββατο 2 Απριλίου):
Δημοτικό Στάδιο Λευκίμμης (16:00):
Κεραυνός Δραγωτινών - ΠΑΣ Μάγια
Διαιτητής: Νίκος Σπ. Κορακιανίτης
(Η ομάδα που θα περάσει θα αντιμετωπίσει στη Β' Φάση τον Εθνικό Περουλάδων)

(Β' Φάση πλέι-οφ ανόδου):
(Κυριακή 3 Απριλίου):
Δημοτικό Στάδιο Λευκίμμης (13:00):
ΑΟ Κάβος - ΑΟ Λύκοι Νησακίου
Διαιτητής: Νίκος Πουλημάς
(Εάν κερδίσει η γηπεδούχος θα προβιβαστεί στην Α' Κατηγορία. Με οποιοδήποτε άλλο αποτέλεσμα, θα γίνει και δεύτερος αγώνας, στο ίδιο γήπεδο)

Σημείωση: Οι πρωταθλητές των δύο Ομίλων, δηλαδή το Βέλος (Βόρειος) και ο Κεραυνός Αγ. Νικολάου (Νότιος) προβιβάζονται απευθείας στην Α' Κατηγορία.

 

 



Corfu Corner Radio

Πέμπτη
13
Δεκέμβριος
2018
Σήμερα γιορτάζουν: Αρης, Ευστράτιος, Ευστράτης, Ευστρατάς, Στρατάς, Στρατής, Στράτος, Ευστρατία, Ευστρατούλα, Στρατούλα, Στράτα, Ιουβενάλιος, Ιουβεναλία, Ιουβενάλης, Γιουβενάλης, Λουκάς, Λουκία, Λουκίτσα (πηγή : www.eortologio.gr)

Αθλητικές εφημερίδες

Πολιτικές εφημερίδες

Καιρός και πρόγνωση για κάθε περιοχή
 Δημοσκόπηση
Ποια ομάδα κατά τη γνώμη σας θα κατακτήσει φέτος τον τίτλο στην Α1΄Κατηγορία;
Θιναλιακός
Αστέρας Πετριτή
ΟΦΑΜ
Άλλη ομάδα
Συνεργαζόμενα sites
powered by 2pWeb