27/03/2011

ΤΟΠΙΚΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ: Όλα τα αποτελέσματα


Αυτό το σαββατοκύριακο διεξήχθησαν 15 αγώνες για τα Πρωταθλήματα της Α1', της Α' και της Β' τοπικής Κατηγορίας της ΕΠΣ Κέρκυρας. Παραθέτουμε τα αποτελέσματα, τις βαθμολογίες και το πρόγραμμα της επόμενης αγωνιστικής:

 


Α1' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

(23η αγωνιστική):

(Σάββατο 26 Μαρτίου):

Δημοτικό Στάδιο Λευκίμμης:
ΑΕ Λευκίμμης - Βολίδα Κάτω Γαρούνα 1-1
Διαιτητής: Χριστόδουλος (Λάκης) Αρμενιάκος

Γήπεδο Περιβολίου:
Αναγέννηση Περιβολίου - ΑΕ Φαιάκων 2-2
Διαιτητής: Νίκος Σπ. Κορακιανίτης

Γήπεδο Καρουσάδων:
Ολυμπιάδα Καρουσάδων - Ποσειδώνας Αγ. Μάρκου 3-0
Διαιτητής: Μανώλης Βαλασούδης

Γήπεδο Θιναλίου:
ΑΟ Κασσιώπης - Θιναλιακός 2-0
Διαιτητής: Γιάννης Παγκράτης

Γήπεδο Νυμφών:
Αχιλλέας Νυμφών - Αστέρας Πετριτή 1-0
Διαιτητής: Κώστας Τόμπρος

Γήπεδο ΕΠΣΚ, Κανόνι:
ΑΕ Καναλίων - ΟΦΑΜ 0-4
Διαιτητής: Τάσος Κάκος

(Κυριακή 27 Μαρτίου):
Οδυσσέας Αυλιωτών - ΑΟ Παξών (Αναβλήθηκε)


Η βαθμολογία (σε 23 αγ.):
ΑΟ Κασσιώπης 61
Αναγέννηση Περιβολίου 55
ΟΦΑΜ 45
Θιναλιακός 36
Οδυσσέας Αυλιωτών 33 *
ΑΕ Φαιάκων 29
Ολυμπιάδα Καρουσάδων 28
Βολίδα Κάτω Γαρούνα 27
Αχιλλέας Νυμφών 26
Αστέρας Πετριτή 25
ΑΕ Καναλίων 24
ΑΕ Λευκίμμης 24
ΑΟ Παξών 19 *
Ποσειδώνας Αγ. Μάρκου 13

* Εκκρεμεί το εξ αναβολής ματς Οδυσσέας Αυλιωτών - ΑΟ Παξών (23η αγ.)
Σημείωση: Από την Ολυμπιάδα έχουν αφαιρεθεί 3 βαθμοί.


Η επόμενη αγωνιστική (24η)
(Σάββατο 2 Απριλίου):
Γήπεδο Περιβολίου (15:30):
Αναγέννηση Περιβολίου - ΑΕ Λευκίμμης
Γήπεδο Καστελλάνων Μέσης (15:30):
Βολίδα Κάτω Γαρούνα - Ολυμπιάδα Καρουσάδων
Γήπεδο ΕΠΣΚ, Κανόνι (15:30):
ΑΕ Φαιάκων - ΑΟ Κασσιώπης
Γήπεδο Παλαιοκαστριτών (15:30):
Ποσειδώνας Αγ. Μάρκου - Οδυσσέας Αυλιωτών
Γήπεδο Θιναλίου (15:30):
Θιναλιακός - Αχιλλέας Νυμφών
Γήπεδο Αγίου Ματθαίου (15:30):
ΟΦΑΜ - Αστέρας Πετριτή
(Κυριακή 3 Απριλίου):
Γήπεδο Παξών (12:30):
ΑΟ Παξών - ΑΕ Καναλίων

 

Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

(23η αγωνιστική)

(Σάββατο 26 Μαρτίου):

Γήπεδο Ολύμπου:
ΑΟ Κοντόκαλι - Κρόνος Αργυράδων 0-0
Διαιτητής: Σπύρος Κολυτάς

Γήπεδο ΕΠΣΚ, Κανόνι:
ΑΟ Ερείκουσα - Ολυμπιακός Μαντουκιού 1-0
Διαιτητής: Γιώργος Ανδριώτης

(Κυριακή 27 Μαρτίου):

Γήπεδο Παλαιοκαστριτών:
Αστέρας Λιαπάδων - ΑΟ Σιναράδων 1-1
Διαιτητής: Γιώργος Ανδριώτης

Γήπεδο Καρουσάδων:
Όστρια Αγραφών - Ατρόμητος Στρογγυλής 0-2
Διαιτητής: Νίκος Σπ. Κορακιανίτης

Γήπεδο ΕΠΣΚ, Κανόνι:
Ηρακλής Αγ. Δέκα - Ατρόμητος Άφρας 3-4
Διαιτητής: Τάσος Κάκος

Γήπεδο ΕΠΣΚ, Κανόνι:
Μέγας Αλέξανδρος - Αετός Αγ. Αθανασίου 0-2 (διεκόπη στο 80' λόγω επίθεσης στον διαιτητή)
Διαιτητής: Γιάννης Παγκράτης

Γήπεδο Ολύμπου:
Άρης Κέρκυρας -Ποσειδώνας Βιταλάδων 0-1
Διαιτητής: Μανώλης Βαλασούδης


Η βαθμολογία (σε 23 αγ.):
Ατρόμητος Στρογγυλής 44
Κρόνος Αργυράδων 44
Ποσειδώνας Βιταλάδων 41
Ατρόμητος Άφρας 38
Ηρακλής Αγ. Δέκα 34
ΑΟ Κοντόκαλι 34
Άρης Κέρκυρας 30
Αστέρας Λιαπάδων 30
Αετός Αγ. Αθανασίου 28 *
Μέγας Αλέξανδρος 26 *
Ολυμπιακός Μαντουκιού 24
ΑΟ Ερείκουσα 24
Όστρια Αγραφών 20
ΑΟ Σιναράδων 19

* Εκκρεμεί το διακοπέν ματς Μέγας Αλέξανδρος - Αετός Αγ. Αθανασίου.


Η επόμενη αγωνιστική (24η)
(Κυριακή 3 Απριλίου):
Γήπεδο Παλαιοκαστριτών (15:30):
Αστέρας Λιαπάδων - Όστρια Αγραφών
Γήπεδο Αγίου Ματθαίου (15:30):
Ατρόμητος Στρογγυλής - Ηρακλής Αγ. Δέκα
Γήπεδο Ολύμπου (15:30):
ΑΟ Σιναράδων - ΑΟ Ερείκουσα
Γήπεδο ΕΠΣΚ, Κανόνι (15:30):
Ατρόμητος Άφρας - ΑΟ Κοντόκαλι
Γήπεδο Παλαιοκαστριτών (13:00):
Ολυμπιακός Μαντουκιού - Μέγας Αλέξανδρος
Γήπεδο Περιβολίου (15:30):
Κρόνος Αργυράδων - Άρης Κέρκυρας
Δημοτικό Στάδιο Λευκίμμης (15:30):
Ποσειδώνας Βιταλάδων - Αετός Αγ. Αθανασίου

 

Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ - ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

(Α' Φάση μπαράζ ανόδου):

(Κυριακή 27 Μαρτίου):
Γήπεδο Θιναλίου:
ΑΟ Λύκοι Νησακίου - ΑΕ Αρίλλα/Καββαδάδων 6-2
Διαιτητής: Χριστόδουλος (Λάκης) Αρμενιάκος

(Ο Εθνικός Περουλάδων και οι Λύκοι περνούν στη Β' Φάση των μπαράζ)


Η ΤΕΛΙΚΗ βαθμολογία (σε 18 αγ.):
1. Βέλος Βελονάδων 37
----------------------------------------
2. Εθνικός Περουλάδων 33
3. ΑΟ Λύκοι Νησακίου 29
4. ΑΕ Αρίλλα/Καββαδάδων 28
5. Καποδίστριας Δουκάδων 21
----------------------------------------
6. Αστέρας Σπαρτύλα 20
7. Ηρακλής Σφακερών 18
8. ΠΑΟ Κορακιάνας 17
9. Αυγερινός Βαλανιού 0

Σημείωση: Ο πρωταθλητής Βέλος προβιβάζεται απευθείας στην Α' Κατηγορία.

 

Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ - ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

(Α' Φάση μπαράζ ανόδου):

(Κυριακή 27 Μαρτίου):
Δημοτικό Στάδιο Λευκίμμης:
Κεραυνός Δραγωτινών - ΠΑΣ Μάγια 1-1
Διαιτητής: Σπύρος Κολυτάς

Σημείωση: Κατόπιν αυτού του αποτελέσματος, θα γίνει και δεύτερο παιχνίδι, στο ίδιο γήπεδο.

(Ο Κάβος περνάει απευθείας στη Β' Φάση των μπαράζ)


Η ΤΕΛΙΚΗ βαθμολογία (σε 14 αγ.):
1. Κεραυνός Αγ. Νικολάου 32
--------------------------------------
2. ΑΟ Κάβος 32
3. Κεραυνός Δραγωτινών 27
4. ΠΑΣ Μάγια 24
5. Ομόνοια Γαστουρίου 24
--------------------------------------
6. Κεραυνός Ποταμού 15
7. ΑΟ Βασιλάτικα 9
8. Θύελλα Γαρίτσας 0

Σημείωση: Ο πρωταθλητής Κεραυνός Αγ. Νικολάου προβιβάζεται απευθείας στην Α' Κατηγορία.


 



Corfu Corner Radio

Τετάρτη
12
Δεκέμβριος
2018
Σήμερα γιορτάζουν: Σπυρίδων, Σπυρίδωνας, Σπύρος, Σπυρέτος, Σπυράκης, Σπυράκος, Σπυρούλα, Σπυρέτα, Σπυρίνα, Σπυριδούλα, Σπυρίδινα (πηγή : www.eortologio.gr)

Αθλητικές εφημερίδες

Πολιτικές εφημερίδες

Καιρός και πρόγνωση για κάθε περιοχή
 Δημοσκόπηση
Ποια ομάδα κατά τη γνώμη σας θα κατακτήσει φέτος τον τίτλο στην Α1΄Κατηγορία;
Θιναλιακός
Αστέρας Πετριτή
ΟΦΑΜ
Άλλη ομάδα
Συνεργαζόμενα sites
powered by 2pWeb