20/03/2011

ΤΟΠΙΚΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ: Όλα τα αποτελέσματα


Αυτό το σαββατοκύριακο διεξήχθησαν 22 αγώνες για τα Πρωταθλήματα της Α1', της Α' και της Β' τοπικής Κατηγορίας της ΕΠΣ Κέρκυρας. Παραθέτουμε τα αποτελέσματα, τις βαθμολογίες και το πρόγραμμα της επόμενης αγωνιστικής:


 

  

Α1' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

(22η αγωνιστική):

(Σάββατο 19 Μαρτίου):

Γήπεδο ΕΠΣΚ, Κανόνι:
ΑΕ Φαιάκων - ΑΕ Λευκίμμης 1-0
Διαιτητής: Σπύρος Κολυτάς

Γήπεδο Παλαιοκαστριτών:
Ποσειδώνας Αγ. Μάρκου - Βολίδα Κάτω Γαρούνα 0-2
Διαιτητής: Νίκος Σπ. Κορακιανίτης

Γήπεδο Θιναλίου:
Θιναλιακός - Αναγέννηση Περιβολίου 1-1
Διαιτητής: Κώστας Τόμπτος

Γήπεδο Περιβολίου:
Αστέρας Πετριτή - ΑΟ Κασσιώπης 0-4
Διαιτητής: Νίκος Πουλημάς

Γήπεδο Αγίου Ματθαίου:
ΟΦΑΜ - Οδυσσέας Αυλιωτών 3-2
Διαιτητής: Γιώργος Κατσούρης

Γήπεδο Νυμφών:
Αχιλλέας Νυμφών - ΑΕ Καναλίων 0-3
Διαιτητής: Ανδρέας Τόμπρος

(Κυριακή 20 Μαρτίου):
Γήπεδο Παξών:
ΑΟ Παξών - Ολυμπιάδα Καρουσάδων 2-4
Διαιτητής: Γιάννης Παγκράτης


Η βαθμολογία (σε 22 αγ.):
ΑΟ Κασσιώπης 58
Αναγέννηση Περιβολίου 54
ΟΦΑΜ 42
Θιναλιακός 36
Οδυσσέας Αυλιωτών 33
ΑΕ Φαιάκων 28
Βολίδα Κάτω Γαρούνα 26
Ολυμπιάδα Καρουσάδων 25
Αστέρας Πετριτή 25
ΑΕ Καναλίων 24
ΑΕ Λευκίμμης 23 *
Αχιλλέας Νυμφών 23
ΑΟ Παξών 16 *
Ποσειδώνας Αγ. Μάρκου 13

* Εκκρεμεί το εξ αναβολής ματς Λευκίμμης - Παξών (19η αγ.).
Σημείωση: Από την Ολυμπιάδα έχουν αφαιρεθεί 3 βαθμοί.


Η επόμενη αγωνιστική (23η)
(Σάββατο 26 Μαρτίου):
Δημοτικό Στάδιο Λευκίμμης (15:30):
ΑΕ Λευκίμμης - Βολίδα Κάτω Γαρούνα
Γήπεδο Περιβολίου (15:30):
Αναγέννηση Περιβολίου - ΑΕ Φαιάκων
Γήπεδο Καρουσάδων (15:30):
Ολυμπιάδα Καρουσάδων - Ποσειδώνας Αγ. Μάρκου
Γήπεδο Θιναλίου (15:30):
ΑΟ Κασσιώπης - Θιναλιακός
Γήπεδο Νυμφών (15:30):
Αχιλλέας Νυμφών - Αστέρας Πετριτή
Γήπεδο ΕΠΣΚ, Κανόνι (15:30):
ΑΕ Καναλίων - ΟΦΑΜ
(Κυριακή 27 Μαρτίου):
Γήπεδο Αυλιωτών (12:30):
Οδυσσέας Αυλιωτών - ΑΟ Παξών

 

Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

(22η αγωνιστική)

(Σάββατο 19 Μαρτίου):

Γήπεδο Ολύμπου:
ΑΟ Σιναράδων - Όστρια Αγραφών 2-1
Διαιτητής: Μανώλης Βαλασούδης

Δημοτικό Στάδιο Λευκίμμης:
Ποσειδώνας Βιταλάδων - ΑΟ Κοντόκαλι 3-0
Διαιτητής: Γιάννης Παγκράτης

Γήπεδο ΕΠΣΚ, Κανόνι:
Μέγας Αλέξανδρος - Άρης Κέρκυρας 2-0
Διαιτητής: Γιώργος Ανδριώτης

(Κυριακή 20 Μαρτίου):

Γήπεδο Παλαιοκαστριτών:
Ολυμπιακός Μαντουκιού - Αστέρας Λιαπάδων 0-2
Διαιτητής: Νίκος Σπ. Κορακιανίτης

Γήπεδο Περιβολίου:
Κρόνος Αργυράδων - Ηρακλής Αγ. Δέκα 3-1
Διαιτητής: Ανδρέας Τόμπρος

Γήπεδο Παλαιοκαστριτών:
Αετός Αγ. Αθανασίου - ΑΟ Ερείκουσα 4-3
Διαιτητής: Μανώλης Βαλασούδης

Γήπεδο ΕΠΣΚ, Κανόνι:
Ατρόμητος Άφρας - Ατρόμητος Στρογγυλής 2-2
Διαιτητής: Κώστας Τόμπρος


Η βαθμολογία (σε 22 αγ.):
Κρόνος Αργυράδων 43
Ατρόμητος Στρογγυλής 41
Ποσειδώνας Βιταλάδων 38
Ατρόμητος Άφρας 35
Ηρακλής Αγ. Δέκα 34
ΑΟ Κοντόκαλι 33
Άρης Κέρκυρας 30
Αστέρας Λιαπάδων 29
Αετός Αγ. Αθανασίου 28
Μέγας Αλέξανδρος 26
Ολυμπιακός Μαντουκιού 24
ΑΟ Ερείκουσα 21
Όστρια Αγραφών 20
ΑΟ Σιναράδων 18


Η επόμενη αγωνιστική (23η)
(Σάββατο 26 Μαρτίου):
Γήπεδο Ολύμπου (15:30):
ΑΟ Κοντόκαλι - Κρόνος Αργυράδων
Γήπεδο ΕΠΣΚ, Κανόνι (18:00):
ΑΟ Ερείκουσα - Ολυμπιακός Μαντουκιού
(Κυριακή 27 Μαρτίου):
Γήπεδο Παλαιοκαστριτών (15:30):
Αστέρας Λιαπάδων - ΑΟ Σιναράδων
Γήπεδο Καρουσάδων (15:30):
Όστρια Αγραφών - Ατρόμητος Στρογγυλής
Γήπεδο ΕΠΣΚ, Κανόνι (15:30):
Ηρακλής Αγ. Δέκα - Ατρόμητος Άφρας
Γήπεδο ΕΠΣΚ, Κανόνι (18:00):
Μέγας Αλέξανδρος - Αετός Αγ. Αθανασίου
Γήπεδο Ολύμπου (11:00):
Άρης Κέρκυρας -Ποσειδώνας Βιταλάδων

 

Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ - ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

(18η αγωνιστική - Τελευταία):


(Κυριακή 20 Μαρτίου):

Γήπεδο Αυλιωτών:
ΑΕ Αρίλλα/Καββαδάδων - Βέλος Βελονάδων 1-2
Διαιτητής: Γιώργος Ανδριώτης

Γήπεδο Θιναλίου:
ΑΟ Λύκοι Νησακίου - Εθνικός Περουλάδων 1-2
Διαιτητής: Γιώργος Κατσούρης

Γήπεδο Νυμφών:
Ηρακλής Σφακερών - Καποδίστριας Δουκάδων 2-3
Διαιτητής: Θεοχάρης Σκορδίλης

Γήπεδο Παλαιοκαστριτών:
ΠΑΟ Κορακιάνας - Αστέρας Σπαρτύλα 0-3
Διαιτητής: Θωμάς Βλάσσης

Ρεπό: Ο Αυγερινός Βαλανιού


Η ΤΕΛΙΚΗ βαθμολογία (σε 18 αγ.):
Βέλος Βελονάδων 37
------------------------------------------
Εθνικός Περουλάδων 33
ΑΟ Λύκοι Νησακίου 29
---------------------------------------
ΑΕ Αρίλλα/Καββαδάδων 28
Καποδίστριας Δουκάδων 21
Αστέρας Σπαρτύλα 20
Ηρακλής Σφακερών 18
ΠΑΟ Κορακιάνας 17
Αυγερινός Βαλανιού 0

 

Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ - ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

(14η αγωνιστική - Τελευταία):

(Κυριακή 20 Μαρτίου):

Γήπεδο Ολύμπου:
Θύελλα Γαρίτσας - Κεραυνός Αγ. Νικολάου 0-5
Διαιτητής: Σπύρος Προβατάς

Γήπεδο ΕΠΣΚ, Κανόνι:
ΠΑΣ Μάγια - Κεραυνός Δραγωτινών 3-2
Διαιτητής: Μενέλαος Γεωργοτάς

Γήπεδο Περιβολίου:
ΑΟ Βασιλάτικα - Ομόνοια 1-3
Διαιτητής: Γιάννης Διαβάτης

Δημοτικό Στάδιο Λευκίμμης:
ΑΟ Κάβος - Κεραυνός Ποταμού 1-0
Διαιτητής: Γ. Σμοϊλης


Η ΤΕΛΙΚΗ βαθμολογία (σε 14 αγ.):
Κεραυνός Αγ. Νικολάου 32
--------------------------------------
ΑΟ Κάβος 32
Κεραυνός Δραγωτινών 27
--------------------------------------
Ομόνοια Γαστουρίου 24
ΠΑΣ Μάγια 24
Κεραυνός Ποταμού 15
ΑΟ Βασιλάτικα 9
Θύελλα Γαρίτσας 0

 

 

 



Corfu Corner Radio

Τετάρτη
12
Δεκέμβριος
2018
Σήμερα γιορτάζουν: Σπυρίδων, Σπυρίδωνας, Σπύρος, Σπυρέτος, Σπυράκης, Σπυράκος, Σπυρούλα, Σπυρέτα, Σπυρίνα, Σπυριδούλα, Σπυρίδινα (πηγή : www.eortologio.gr)

Αθλητικές εφημερίδες

Πολιτικές εφημερίδες

Καιρός και πρόγνωση για κάθε περιοχή
 Δημοσκόπηση
Ποια ομάδα κατά τη γνώμη σας θα κατακτήσει φέτος τον τίτλο στην Α1΄Κατηγορία;
Θιναλιακός
Αστέρας Πετριτή
ΟΦΑΜ
Άλλη ομάδα
Συνεργαζόμενα sites
powered by 2pWeb