23/10/2014

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣΚ: Το… φιλμ των 6 ματς της 2ης αγωνιστικής

 

 

Παραθέτουμε τα στοιχεία των έξι παιχνιδιών της 2ης αγωνιστικής της Α' Φάσης του Κυπέλλου της ΕΠΣ Κέρκυρας:

 


• ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
(Τετάρτη 22 Οκτωβρίου 2014)


Γήπεδο Παλαιοκαστριτών
Αστέρας Λιαπάδων - Θιναλιακός Αχαράβης 1-3
Σκόρερ: 13' Ενέτης Λυκόκας 0-1, 40' Σπύρος Κοντός 1-1, 44' Σπύρος Πρίφτης 1-2, 75' Σπύρος Πρίφτης 1-3
Διαιτητής: Νίκος Κορακιανίτης
Βοηθοί: Θωμάς Βλάσσης & Αναστασία Ρούσσου


Γήπεδο ΕΠΣΚ, Κανόνι
ΑΠΣ Μπενίτσες - Κεραυνός Ποταμού 4-2
Σκόρερ: 9' Κώστας Δημητριάδης 1-0, 35' Κώστας Δημητριάδης 2-0, 44' Ν. Γεωργοτάς 2-1, 57' Ρ. Ντούκα 3-1, 72' Κώστας Δημητριάδης 4-1, 83' Ν. Γεωργοτάς 4-2
Διαιτητής: Βασίλης Βλάχος
Βοηθοί: Αντώνης Βλάσσης & Γιώργος Κατσούρης


Γήπεδο Αυλιωτών
Οδυσσέας Αυλιωτών - Ηρακλής Σφακερών 5-0
Σκόρερ: 32' Γιώργος Μουζακίτης "Χατζούρης" 1-0, 38' Κυριάκος Ταχτατζής πεν. 2-0, 39' Κώστας Μουζακίτης "Φλο" 3-0, 79' Κώστας Γκερέκος 4-0, 85' Κώστας Γκερέκος 5-0
Διαιτητής: Χρήστος Διαβάτης
Βοηθοί: Γιώργος Ξηρομερίτης & Νίκος Κοσκινάς


Από τον Βόρειο Όμιλο προκρίθηκαν στον 3ο Γύρο (Τελικοί του Ομίλου) ο Θιναλιακός Αχαράβης, ο ΑΠΣ Μπενίτσες και ο Οδυσσέας Αυλιωτών. Επίσης, πέρασαν χωρίς αγώνα η Ολυμπιάδα Καρουσάδων, ο ΑΟ Σιναράδων, ο ΑΟ Παξοί, οι Νέοι ΠΑΕ ΑΟ Κασσιώπης/Κέρκυρας και η,Κέρκυρα ΠΟ/Corfu FC.

 


• ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
(Τετάρτη 22 Οκτωβρίου 2014)


Γήπεδο Αγίου Ματθαίου
ΟΦΑΜ - Κρόνος Αργυράδων 2-1
Σκόρερ: 33' Η. Πασκάι 0-1, 36' Κώστας Ανδριώτης πεν. 1-1, 84' Ανδρέας Κλίντης 2-1
Διαιτητής: Χρήστος Μουχλιανίτης
Βοηθοί: Θεοχάρης Σκορδίλης & Θανάσης Μάζης


Γήπεδο Καστελλάνων Μέσης
Βολίδα Κάτω Γαρούνα - Ηρακλής Αγίων Δέκα 0-2
Σκόρερ: 84' Αλέξανδρος Μωραϊτης 0-1, 89' Νίκος Βαγγαλάτης 0-2
Διαιτητής: Νίκος Πουλημάς
Βοηθοί: Μιχάλης Στόικος & Ελένη Νικομάνη


Γήπεδο Ολύμπου, Καλλιθέα Καναλίων
Ομόνοια Γαστουρίου - ΑΟΚ Φαίαξ Μαραθιά 2-0
Σκόρερ: 51' Θ. Μότσης 1-0, 65' Γ. Μότσος 2-0
Διαιτητής: Διονύσης Μάρτης
Βοηθοί: Βασίλης Δράμπαλος & Γιάννης Μίχος


Από τον Νότιο Όμιλο προκρίθηκαν στον 3ο Γύρο (Τελικοί του Ομίλου) ο Ηρακλής Αγίων Δέκα, ο ΟΦΑΜ και η Ομόνοια Γαστουρίου. Επίσης, πέρασαν χωρίς αγώνα ο Άρης Μέσης, ο Αστέρας Πετριτή, ο Όλυμπος, η ΑΕ Λευκίμμης και ο ΑΟ Κάβος.

 


Σημείωση: Από κάθε Όμιλο θα προκριθούν τέσσερις ομάδες στην Προημιτελική Φάση.

 

 

 



Corfu Corner Radio

Πέμπτη
13
Δεκέμβριος
2018
Σήμερα γιορτάζουν: Αρης, Ευστράτιος, Ευστράτης, Ευστρατάς, Στρατάς, Στρατής, Στράτος, Ευστρατία, Ευστρατούλα, Στρατούλα, Στράτα, Ιουβενάλιος, Ιουβεναλία, Ιουβενάλης, Γιουβενάλης, Λουκάς, Λουκία, Λουκίτσα (πηγή : www.eortologio.gr)

Αθλητικές εφημερίδες

Πολιτικές εφημερίδες

Καιρός και πρόγνωση για κάθε περιοχή
 Δημοσκόπηση
Ποια ομάδα κατά τη γνώμη σας θα κατακτήσει φέτος τον τίτλο στην Α1΄Κατηγορία;
Θιναλιακός
Αστέρας Πετριτή
ΟΦΑΜ
Άλλη ομάδα
Συνεργαζόμενα sites
powered by 2pWeb