Ισόπαλοι 1-1 Μπενίτσες με ΑΟ Κέρκυρα στην πρεμιέρα - CorfuCorner.gr
24/10/2021

Ισόπαλοι 1-1 Μπενίτσες με ΑΟ Κέρκυρα στην πρεμιέρα

Τον βαθμό της ισοπαλίας πήραν σήμερα Κυριακή (24/10) ο ΑΠΣ Μπενιτσών και ο ΑΟ Κέρκυρα, που έφεραν 1-1στην μεταξύ τους αναμέτρηση στα πλαίσια της 1ης αγωνιστικής του Νοτίου Ομίλου της Α΄ τοπικής Κατηγορίας.

Ο αγώνας πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο του Ολύμπου στην Καλλιθέα Καναλίων, που αποτελεί έδρα αμφοτέρων των σωματείων, με τους «μελανόλευκους» να είναι τυπικά γηπεδούχοι. Η ομάδα του Γιάννη Χονδρογιάννη προηγήθηκε στο 11ο λεπτό, με εκτέλεση φάουλ του Θωμά Κουλούρη στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα των γηπεδούχων και κάνοντας το 0-1. Οι Μπενιτσιώτες του Μιχάλη Κονισπολιάτη δεν άργησαν ν΄ ανταποδώσουν, καθώς στο 20΄ ο Αριάν Κανάνι, με σούτ έξω από την περιοχή έφερε το παιχνίδι στα ίσια, «γράφοντας» το 1-1, πού ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο 45λεπτο, παρότι υπήρξαν αξιόλογες φάσεις και από τις δυο ομάδες, εντούτοις καμία δεν κατάφερε να διπλασιάσει τα τέρματά της, με αποτέλεσμα να φύγουν από τον αγωνιστικό χώρο με τον ένα βαθμό στην... τσέπη τους και με μοιρασμένες τις εντυπώσεις.

Α.Π.Σ. Μπενίτσες (Μ. Κονισπολιάτης) : Ασπιώτης, Μελίδης, Δαφνής, Τσολάκης, Κοκοδήμα, Κάκος, Ψαράς, Γκιώνης, Καρύδης, Κανάνι, Ρολάντο ενώ έπαιξαν και οι Σεντελές και Γιαννιώτης

Α.Ο. Κέρκυρα (Γ.Χονδρογιάννης) : Ευθυμίου, Θεόδοτος, Κάσης, Σκολαρίκης, Κατσαρός, Σπάτουλας (44' Βιτουλαδίτης), Ιμέρης (70' Σκέυης), Θ. Κουλούρης, Γ. Κουλούρης, Ανδριώτης, Ρέτσης

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Κώστας Γιούργας με βοηθούς τους Χάρη Σκορδίλη & Μιχάλη Γραμμένο

Επιμέλεια: ΕΛΙΝΑ ΝΕΡΗ