Νικηφόρο ξεκίνημα για τον ΟΦΑΜ, 3-2 την Θύελλα Σαρακηνών - CorfuCorner.gr
24/10/2021

Νικηφόρο ξεκίνημα για τον ΟΦΑΜ, 3-2 την Θύελλα Σαρακηνών

Με το... δεξί ξεκίνησε ο ΟΦΑΜ τις υποχρεώσεις του στον 2ο Όμιλο του Πρωταθλήματος της Γ΄ Εθνικής Κατηγορίας, καθώς κέρδισε εντός έδρας με 3-2 την Θύελλα Σαρακηνών Πέλλας.

Να επισημανθεί πως στον αγώνα που πραγματοποιήθηκε στο Δημοτικό γήπεδο Αγίου Ματθαίου, όλα τα γκολ σημειώθηκαν στο πρώτο ημίχρονο.

Το σκόρ για τους γηπεδούχους άνοιξε ο Γιάννης Γωνιάδης με σουτ στο 15ο λεπτό της αναμέτρησης, κάνοντας το 1-0. Πέντε λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 20΄, ο Ιβάν Πέριτς (και αυτός με σουτ) έστειλε την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα, «γράφοντας» το 2-0, ενώ το 3-0 για τους Κερκυραίους ήρθε στο 24΄, με κεφαλιά του Άκη Χαρβαλιά.

Από την πλευρά τους ,οι φιλοξενούμενοι του Αντώνη Σαπουντζή, εκμεταλλευόμενοι την ... χαλάρωση των παικτών του ΟΦΑΜ, εξ΄ αιτίας του σκορ «απάντησαν» άμεσα με δυο τέρματα, στο 31΄με τον Γκέσιο και στο 45΄ με τον Τούφα. Με το 3-2 , λοιπόν, οι δυο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος, το συγκρότημα της νότιας Κέρκυρας έπαιξε ως επί το πλείστον κλειστά και αμυντικά, ούτως ώστε να διατηρήσει το υπέρ του αποτέλεσμα μέχρι το τέλος. Όπερ και εγένετο, πετυχαίνοντας έτσι την πρώτη του νίκη.

Στο ματς σφύριξε η Ειρήνη Πιγγίου, (ΕΠΣ Θεσπρωτίας), με την βοήθεια των Δημήτρη Μάνου και Άγγελου Αθανασίου (ΕΠΣ Άρτας).

Η σύνθεση του ΟΦΑΜ:  Σκάρπος, Γραμμένος, Ταμπάκου, Παπαδόπουλος Στ., Τσορμπατζίδης, Καμαρά, Σπίνουλας Σπ., Γωνιάδης, Σίλβα, Πέριτς, Χαρβαλιάς (έπαιξαν και οι Ανδριώτης Κ., Καρράς, Αμπατζίδης, Σούκερας).

Επιμέλεια:ΕΛΙΝΑ ΝΕΡΗ