Ο ΟΦΑΜ 2-0 τον Θιναλιακό σε φιλικό - CorfuCorner.gr
26/09/2021

Ο ΟΦΑΜ 2-0 τον Θιναλιακό σε φιλικό

Σε φιλικό αγώνα που πραγματοποιήθηκε σήμερα Κυριακή (26/9), ο ΟΦΑΜ νίκησε με σκορ 2-0 τον Θιναλιακό Αχαράβης.

Η αναμέτρηση διεξήχθη στο Δημοτικό γήπεδο Καρουσάδων, που αποτελεί την προσωρινή έδρα των «οράνιε» του Δημήτρη Φραγκούλη.

Το προβάδισμα στο «συγκρότημα» του Αγίου Ματθαίου το έδωσε στο 15ο λεπτό ο Γιάννης Γωνιάδης, με σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή, ενώ στο 25' ο νεοαποκτηθείς Ρούι Περέιρα Σίλβα «έγραψε» το τελικό 0-2, με κοντινό πλασέ, αφού πέρασε και τον αντίπαλο τερματοφύλακα. Οι νικητές είχαν και δύο κάθετα δοκάρια, με τους Τόλη Παπαδόπουλο και Άκη Χαρβαλιά, στο πρώτο και στο δεύτερο ημίχρονο αντίστοιχα.

Στο παιχνίδι σφύριξε ο Χάρης Μαργαρίτης , βοηθοί του οποίου ήταν η Στεφανία Σάτκλιφ και ο Βασίλης Δράμπαλος.

Να επισημανθεί ότι για την ομάδα του Θιναλίου, το ματς ατό αποτέλεσε την... πρόβα τζενεράλε ενόψει του Πρωταθλήματος της Α1' τοπικής Κατηγορίας, που θα κάνει πρεμιέρα το ερχόμενο σαββατοκύριακο.