ΣΤΙΒΟΣ: Στο δεύτερο σκαλί του βάθρου ο Μαντζουρογιάννης - CorfuCorner.gr
13/02/2021

ΣΤΙΒΟΣ: Στο δεύτερο σκαλί του βάθρου ο Μαντζουρογιάννης

ΦΩΤΟ ΑΡΧΕΙΟΥ

Άλλη μια σπουδαία διάκριση πανηγύρισε σήμερα Σάββατο (13/2) ο κερκυραϊκός κλασσικός αθλητισμός , καθώς ο Παναγιώτης Μαντζουρογιάννης κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στο άλμα εις μήκος, στα πλαίσια του 35ου Πανελληνίου Πρωταθλήματος Κλειστού Στίβου, που πραγματοποιήθηκε στις εγκαταστάσεις του Σταδίου Ειρήνης και Φιλίας.

Ο 21χρονος (γεννημένος στις 25/8/1999) Κερκυραίος άλτης , που πρόσφατα μεταγράφηκε λόγω σπουδών από τον Κερκυραϊκό Γ.Σ στον ΑΟ Κάλλιστο Αττικής, κατέλαβε την δεύτερη θέση στο αγώνισμα, με επίδοση 7.62μ.

Πρώτος αναδείχθηκε για ακόμη μια φορά ο 23άχρονος «χρυσός» Πρωταθλητής από τα Γρεβενά , Μίλτος Τεντόγλου του ΓΣ Κηφισιάς, με άλμα στα 8μ., ενώ τρίτος κατετάγη ο Αλέξανδρος Περιστέρης του ΓΑΣ Παιανίας, με 7.45μ.

Επιμέλεια: ΕΛΙΝΑ ΝΕΡΗ