31/10/2020

Ισόπαλοι 2-2 Ολυμπιάδα και Νέος 2017

Η Ολυμπιάδα και ο Νέος 2017 αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 2-2, με τους Καρουσαδίτες να κατακτούν τον πρώτο τους βαθμό στο φετινό Πρωτάθλημα της Α1' Κατηγορίας ΕΠΣ Κέρκυρας.

Η αναμέτρηση διεξήχθη σήμερα Σάββατο (31/10), στο Δημοτικό γήπεδο Καρουσάδων, στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής του Βορείου Ομίλου. Οι φιλοξενούμενοι παρόλο που στο πρώτο ημίχρονο βρέθηκαν να χάνουν με 2-0, εν τούτοις στην επανάληψη κατάφεραν να φέρουν το παιχνίδι στα ίσια και μάλιστα στις καθυστερήσεις λίγοι έλειψε να κάνουν και την ολική ανατροπή!

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 10', με πλασέ του Κώστα Καρβούνη, ύστερα από εκτέλεση κόρνερ. Η ομάδα του Γιάννη Καλούδη διπλασίασε τα τέρματά της στο 21', με πλασέ του Άκη Βιτουλαδίτη, έπειτα από απόκρουση του αντιπάλου τερματοφύλακα στο σουτ του Κώστα Καρβούνη. Οι «γαλάζιοι» του Μιχάλη Κονισπολιάτη στο 57' μείωσαν σε 2-1 με σουτ του Γιάννη Καλούδη μέσα από την περιοχή, ενώ στο 83' ο Αντώνης Γκερέκος ισοφάρισε σε 2-2 με κεφαλιά. Στο 91' το «συγκρότημα» της πόλης βρέθηκε πάρα πολύ κοντά στο 2-3, όταν ο Άκης Παππάς, με σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή, «σημάδεψε» την συμβολή των δοκών της εστίας της Ολυμπιάδας και στην εξέλιξη της φάσης ο Μάριος Λουλές απέτυχε να σκοράρει.

Τον αγώνα διαιτήτευσε ο Χάρης Μαργαρίτης.