31/10/2020

Πρώτο τρίποντο για Μπενίτσες, 3-0 τις Βιταλάδες

Την πρώτη του νίκη στο φετεινό Πρωτάθλημα της Α τοπικής Κατηγορίας πανηγύρισε ο ΑΠΣ Μπενίτσες, ο οποίος σήμερα Σάββατο (31/10) επικράτησε εντός έδρας επι του Ποσειδώνα Βιταλάδων με το επιβλητικό 3-0.

Ο αγώνας διεξήχθη στο γήπεδο του Ολύμπου, στην Καλλιθέα Καναλίων, στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής του Νοτίου Ομίλου. Το συγκρότημα του Σπύρου Γιαννούλη είχε για μεγάλο πρωταγωνιστή τον Άρη Μαρουλάκη, που έκανε χατ τρικ και χάρισε στην ομάδα του τους τρεις πολύτιμους βαθμούς.

Ο επιδέξιος χαφ, στο 20ό λεπτό «βρήκε δίχτυα», με κεφαλιά, κάνοντας το 1-0, που ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου.
Στην επανάληψη, ο ίδιος παίκτης νίκησε και πάλι τον τερματοφύλακα των φιλοξενουμένων, αυτή την φορά με διαγώνιο πλασέ μέσα από την περιοχή, ζευγαρώνοντας τα γκολ των γηπεδούχων, ενώ στο 79΄ και πάλι ο Μαρουλάκης με εύστοχο χτύπημα πέναλτι, «έγραψε» το τελικό 3-0

Οι Μπενιτσιώτες παρέμειναν αήττητοι στο Πρωτάθλημα (μια νίκη και δυο ισοπαλίες),βελτιώνοντας την βαθμολογική τους κατάσταση. Από την άλλη πλευρά, το συγκρότημα των Στέφανου Βάρελη και Φίλιππου Βάρελη είχε την πρώτη του φετινή απώλεια βαθμών.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Θωμάς Βλάσσης.

Ρεπορτάζ: ΕΛΙΝΑ ΝΕΡΗ