29/10/2020

ΤΟΠΙΚΟ: Το πρόγραμμα του σαββατοκύριακου 31/10-1η/11

Το ερχόμενο σαββατοκύριακο συνεχίζονται τα τοπικά Πρωταθλήματα της ΕΠΣ Κέρκυρας, με την διεξαγωγή 19 αγώνων σε όλες τις Κατηγορίες (Α1' και Α' ). Παραθέτουμε το πλήρες πρόγραμμα και τις βαθμολογίες:


Α1' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

 

Βόρειος Όμιλος (3η αγωνιστική)


• (Σάββατο 31 Οκτωβρίου 2020):


Δημοτικό γήπεδο Καρουσάδων:
15:15 Ολυμπιάδα Καρουσάδων - Νέος 2017


•(Κυριακή 1η Νοεμβρίου 2020):


Δημοτικό γήπεδο Παλαιοκαστριτών, Σκριπερό:
15:15 Αστέρας Λιαπάδων - Όλυμπος Κέρκυρας


Επιχειρηματικό Κέντρο Κανονιού:
15:15 ΑΕ Καναλίων - Θιναλιακός Αχαράβης


Δημοτικό γήπεδο Αυλιωτών:
15:15 Οδυσσέας Αυλιωτών - Αχιλλέας Νυμφών



Η βαθμολογία (σε δυο αγωνιστικές):


Νέος 2017 6
Θιναλιακός Αχαράβης 6
ΑΕ Καναλίων 6
Όλυμπος Κέρκυρας 3
Αχιλλέας Νυμφών 3
Ολυμπιάδα Καρουσάδων 0
Οδυσσέας Αυλιωτών 0
Αστέρας Λιαπάδων 0


Νότιος Όμιλος (3η αγωνιστική)

 


• (Σάββατο 31 Οκτωβρίου 2020):


Δημοτικό γήπεδο Στρογγυλής:
15:15 Ατρόμητος Στρογγυλής - Αναγέννηση Περιβολίου


Δημοτικό γήπεδο Πετριτή:

15:15 Αστέρας Πετριτή - Κεραυνός Αγίου Νικολάου


• (Κυριακή 1η Νοεμβρίου 2020):


Δημοτικό γήπεδο Περιβολίου:
12:30 Φαίακας Μαραθιά - ΑΟ Παξοί


Δημοτικό Στάδιο Λευκίμμης:
ΑΟ Κάβος - Βολίδα Κάτω Γαρούνα (3-0 α.α.)



Η βαθμολογία (σε δύο αγωνιστικές):


Κεραυνός Αγίου Νικολάου 6
Αναγέννηση Περιβολίου 6
Αστέρας Πετριτή 4
Φαίακας Μαραθιά 3
ΑΟ Παξοί 3
Ατρόμητος Στρογγυλής 1
ΑΟ Κάβος 0
Βολίδα Κάτω Γαρούνα 0


Σημείωση: Η Βολίδα απέχει από το Πρωτάθλημα.


Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

 


Βόρειος Όμιλος (3η αγωνιστική):

 


• (Σάββατο 31 Οκτωβρίου 2020):


Δημοτικό γήπεδο Αυλιωτών:
15:15 Εθνικός Περουλάδων - ΑΕ Αρίλλα/Καββαδάδων


Δημοτικό γήπεδο Παλαιοκαστριτών, Σκριπερό:
15:15 ΑΕ Φαιάκων - ΠΑΟ Κορακιάνας


• (Κυριακή 1η Νοεμβρίου 2020):


Δημοτικό γήπεδο Νυμφών:
15:15 Ηρακλής Σφακερών - ΓΕ Παλαιοκαστριτών


Δημοτικό γήπεδο Κοντοκαλίου:
15:15 Αστέρας Σπαρτύλα - Δίας Κασσιώπης



Η βαθμολογία (σε δύο αγωνιστικές):


ΠΑΟ Κορακιάνας 6
ΑΕ Φαιάκων 4
Εθνικός Περουλάδων 4
ΓΕ Παλαιοκαστριτών 3
ΑΕ Αρίλλα/Καββαδδάδων 2
Δίας Κασσιώπης 1
Ηρακλής Σφακερών 1
Αστέρας Σπαρτύλα 0


Όμιλος Κέντρου (3η αγωνιστική)

 


• (Σάββατο 31 Οκτωβρίου 2020):


Δημοτικό γήπεδο Κοντοκαλίου:
15:15 Κεραυνός Ποταμού - ΑΟ Κοντόκαλι


Επιχειρηματικό Κέντρο Κανονιού:
15:15 Ομόνοια Γαστουρίου - ΠΑΟΣ Κανονιού


• (Κυριακή 1η Νοεμβρίου 2020):


Δημοτικό γήπεδο Κοντοκαλίου:
11:45 Ατρόμητος Άφρας - Θύελλα Γαρίτσας


Γήπεδο Ολύμπου, Καλλιθέα Καναλίων:
15:15 Μέγας Αλέξανδρος - ΑΟ Κέρκυρα


Ρεπό: Άρης Μέσης



Η βαθμολογία (σε δυο αγωνιστικές):


Μέγας Αλέξανδρος 6
ΑΟ Κέρκυρα 6
ΠΑΟΣ Κανονιού 6
Ομόνοια Γαστουρίου 3
Ατρόμητος Άφρας 3
ΑΟ Κοντόκαλι 0
Θύελλα Γαρίτσας 0
Κεραυνός Ποταμού 0
Άρης Μέσης 0


Νότιος Όμιλος (3η αγωνιστική)

 


• (Σάββατο 31 Οκτωβρίου 2020):

 


Γήπεδο Ολύμπου, Καλλιθέα Καναλίων:
15:15 ΑΠΣ Μπενίτσες - Ποσειδώνας Βιταλάδων


 

Δημοτικό γήπεδο Περιβολίου:
15:15 Κρόνος Αργυράδων - Αστέρας Μωραϊτίκων

 


• (Κυριακή 1η Νοεμβρίου 2020):


Δημοτικό γήπεδο Αγίων Δέκα:
15:15 Ηρακλής Αγίων Δέκα - Κεραυνός Δραγωτινών

 

 Γήπεδο Ολύμπου, Καλλιθέα Καναλίων:

11:45 ΑΟ Σιναράδων - ΑΟ Βασιλάτικα

 

Η βαθμολογία (σε 2 αγωνιστικές):
Ποσειδώνας Βιταλάδων 6
Κρόνος Αργυράδων 4
Αστέρας Μωραϊτίκων 4
Ηρακλής Αγίων Δέκα 3
ΑΠΣ Μπενίτσες 2
ΑΟ Βασιλάτικα 1
ΑΟ Σιναράδων 1
Κεραυνός Δραγωτινών 0

 

Επιμέλεια: ΕΛΙΝΑ ΝΕΡΗ

 

 

 

 




Corfu Corner Radio

Δευτέρα
30
Νοέμβριος
2020
Σήμερα γιορτάζουν: Ανδρέας, Αντρέας, Ανδρίκος, Αντρίκος, Ανδρούλα, Αντρούλα, Ανδρίτσα, Αντρίτσα

Αθλητικές εφημερίδες

Πολιτικές εφημερίδες

Καιρός και πρόγνωση για κάθε περιοχή
powered by 2pWeb