25/10/2020

ΤΟΠΙΚΟ: Τα αποτελέσματα του σαββατοκύριακου 24-25/10

Αυτό το σαββατοκύριακο διεξήχθησαν 19 αγώνες για τα τοπικά Πρωταθλήματα της ΕΠΣ Κέρκυρας, σε όλες τις Κατηγορίες (Α1'και Α' ). Παραθέτουμε τα αποτελέσματα, τις βαθμολογίες και το πρόγραμμα της επόμενης αγωνιστικής:


Α1' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

 

Βόρειος Όμιλος (2η αγωνιστική)


• (Σάββατο 24 Οκτωβρίου 2020):


Δημοτικό γήπεδο Θιναλίου, Αχαράβη:
Θιναλιακός Αχαράβης - Όλυμπος Κέρκυρας 3-1


Επιχειρηματικό Κέντρο Κανονιού:
ΑΕ Καναλίων - Οδυσσέας Αυλιωτών 2-1


•(Κυριακή 25 Οκτωβρίου 2020):


Γήπεδο Ολύμπου, Καλλιθέα Καναλίων:
Νέος 2017 - Αστέρας Λιαπάδων 5-0


Δημοτικό γήπεδο Νυμφών:
Αχιλλέας Νυμφών - Ολυμπιάδα Καρουσάδων 3-1


Η βαθμολογία (σε δυο αγωνιστικές):
Νέος 2017 6
Θιναλιακός Αχαράβης 6
ΑΕ Καναλίων 6
Όλυμπος Κέρκυρας 3
Αχιλλέας Νυμφών 3
Ολυμπιάδα Καρουσάδων 0
Οδυσσέας Αυλιωτών 0
Αστέρας Λιαπάδων 0


Η επόμενη αγωνιστική (3η)


• (Σάββατο 31 Οκτωβρίου 2020):


Δημοτικό γήπεδο Καρουσάδων:
15:15 Ολυμπιάδα Καρουσάδων - Νέος 2017


•(Κυριακή 1η Νοεμβρίου 2020):


Δημοτικό γήπεδο Παλαιοκαστριτών, Σκριπερό:
15:15 Αστέρας Λιαπάδων - Όλυμπος Κέρκυρας


Επιχειρηματικό Κέντρο Κανονιού:
15:15 ΑΕ Καναλίων - Θιναλιακός Αχαράβης


Δημοτικό γήπεδο Αυλιωτών:
15:15 Οδυσσέας Αυλιωτών - Αχιλλέας Νυμφών


Νότιος Όμιλος (2η αγωνιστική)


• (Σάββατο 24 Οκτωβρίου 2020):


Δημοτικό γήπεδο Περιβολίου:
Αναγέννηση Περιβολίου - ΑΟ Κάβος 2-1


Δημοτικό γήπεδο Πετριτή:
Κεραυνός Αγίου Νικολάου - Βολίδα Κάτω Γαρούνα 3-0 α.α.


• (Κυριακή 25 Οκτωβρίου 2020):


Δημοτικό γήπεδο Παξών:
ΑΟ Παξοί - Ατρόμητος Στρογγυλής 1-0


Δημοτικό γήπεδο Πετριτή:
Αστέρας Πετριτή - Φαίακας Μαραθιά 3-0


Η βαθμολογία (σε δύο αγωνιστικές):
Κεραυνός Αγίου Νικολάου 6
Αναγέννηση Περιβολίου 6
Αστέρας Πετριτή 4
Φαίακας Μαραθιά 3
ΑΟ Παξοί 3
Ατρόμητος Στρογγυλής 1
ΑΟ Κάβος 0
Βολίδα Κάτω Γαρούνα 0
Σημείωση: Η Βολίδα απέχει από το Πρωτάθλημα.


Η επόμενη αγωνιστική (3η)


• (Σάββατο 31 Οκτωβρίου 2020):


Δημοτικό γήπεδο Στρογγυλής:
15:15 Ατρόμητος Στρογγυλής - Αναγέννηση Περιβολίου


Δημοτικό γήπεδο Πετριτή:

15:15 Αστέρας Πετριτή - Κεραυνός Αγίου Νικολάου


• (Κυριακή 1η Νοεμβρίου 2020):


Δημοτικό γήπεδο Περιβολίου:
12:00 Φαίακας Μαραθιά - ΑΟ Παξοί


Δημοτικό Στάδιο Λευκίμμης:
ΑΟ Κάβος - Βολίδα Κάτω Γαρούνα (3-0 α.α.)


Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

 


Βόρειος Όμιλος (2η αγωνιστική):


• (Σάββατο 24 Οκτωβρίου 2020):


Δημοτικό γήπεδο Κασσιώπης:
Δίας Κασσιώπης - Εθνικός Περουλάδων 1-2


Δημοτικό γήπεδο Παλαιοκαστριτών, Σκριπερό:
ΑΕ Φαιάκων - Αστέρας Σπαρτύλα 7-0


• (Κυριακή 25 Οκτωβρίου 2020):


Δημοτικό γήπεδο Αυλιωτών:
ΑΕ Αρίλλα/Καββαδάδων - Ηρακλής Σφακερών 1-1


Δημοτικό γήπεδο Παλαιοκαστριτών, Σκριπερό:
ΠΑΟ Κορακιάνας - ΓΕ Παλαιοκαστριτών 2-1


Η βαθμολογία (σε δύο αγωνιστικές):
ΠΑΟ Κορακιάνας 6
ΑΕ Φαιάκων 4
Εθνικός Περουλάδων 4
ΓΕ Παλαιοκαστριτών 3
ΑΕ Αρίλλα/Καββαδδάδων 2
Δίας Κασσιώπης 1
Ηρακλής Σφακερών 1
Αστέρας Σπαρτύλα 0


Η επόμενη αγωνιστική (3η)


• (Σάββατο 31 Οκτωβρίου 2020):


Δημοτικό γήπεδο Αυλιωτών:
15:15 Εθνικός Περουλάδων - ΑΕ Αρίλλα/Καββαδάδων


Δημοτικό γήπεδο Παλαιοκαστριτών, Σκριπερό:
15:15 ΑΕ Φαιάκων - ΠΑΟ Κορακιάνας


• (Κυριακή 1η Νοεμβρίου 2020):


Δημοτικό γήπεδο Νυμφών:
15:15 Ηρακλής Σφακερών - ΓΕ Παλαιοκαστριτών


Δημοτικό γήπεδο Κοντοκαλίου:
15:15 Αστέρας Σπαρτύλα - Δίας Κασσιώπης


Όμιλος Κέντρου (2η αγωνιστική)


• (Σάββατο 24 Οκτωβρίου 2020):


Επιχειρηματικό Κέντρο Κανονιού:
ΠΑΟΣ Κανονιού - Θύελλα Γαρίτσας 2-0


Εθνικό Στάδιο Κέρκυρας:
ΑΟ Κέρκυρα - Ομόνοια Γαστουρίου 3-0


• (Κυριακή 25 Οκτωβρίου 2020):


Δημοτικό γήπεδο Κοντοκαλίου:
ΑΟ Κοντόκαλι - Ατρόμητος Άφρας 0-1


Γήπεδο Ολύμπου, Καλλιθέα Καναλίων:
Μέγας Αλέξανδρος - Άρης Μέσης 5-1


Ρεπό: Κεραυνός Ποταμού


Η βαθμολογία (σε δυο αγωνιστικές):
Μέγας Αλέξανδρος 6
ΑΟ Κέρκυρα 6
ΠΑΟΣ Κανονιού 6
Ομόνοια Γαστουρίου 3
Ατρόμητος Άφρας 3
ΑΟ Κοντόκαλι 0
Θύελλα Γαρίτσας 0
Κεραυνός Ποταμού 0
Άρης Μέσης 0


Η επόμενη αγωνιστική (3η)


• (Σάββατο 31 Οκτωβρίου 2020):


Δημοτικό γήπεδο Κοντοκαλίου:
15:15 Κεραυνός Ποταμού - ΑΟ Κοντόκαλι


Επιχειρηματικό Κέντρο Κανονιού:
15:15 Ομόνοια Γαστουρίου - ΠΑΟΣ Κανονιού


• (Κυριακή 1η Νοεμβρίου 2020):


Δημοτικό γήπεδο Κοντοκαλίου:
11:45 Ατρόμητος Άφρας - Θύελλα Γαρίτσας


Γήπεδο Ολύμπου, Καλλιθέα Καναλίων:
15:15 Μέγας Αλέξανδρος - ΑΟ Κέρκυρα


Ρεπό: Άρης Μέσης


Νότιος Όμιλος (2η αγωνιστική)


• (Σάββατο 24 Οκτωβρίου 2020):


Δημοτικό Στάδιο Λευκίμμης:
Ποσειδώνας Βιταλάδων - Κεραυνός Δραγωτινών 3-0


Γήπεδο Ολύμπου, Καλλιθέα Καναλίων:
ΑΠΣ Μπενίτσες - Κρόνος Αργυράδων 1-1


• (Κυριακή 25 Οκτωβρίου 2020):


Δημοτικό γήπεδο Περιβολίου:
ΑΟ Βασιλάτικα - Ηρακλής Αγίων Δέκα 2-5


Δημοτικό γήπεδο Στρογγυλής:
Αστέρας Μωραϊτίκων - ΑΟ Σιναράδων 1-0


Η βαθμολογία (σε δύο αγωνιστικές):
Ποσειδώνας Βιταλάδων 6
Κρόνος Αργυράδων 4
Αστέρας Μωραϊτίκων 4
Ηρακλής Αγίων Δέκα 3
ΑΠΣ Μπενίτσες 2
ΑΟ Βασιλάτικα 1
ΑΟ Σιναράδων 1
Κεραυνός Δραγωτινών 0


Η επόμενη αγωνιστική (3η)


• (Σάββατο 31 Οκτωβρίου 2020):


Γήπεδο Ολύμπου, Καλλιθέα Καναλίων:
15:15 ΑΠΣ Μπενίτσες - Ποσειδώνας Βιταλάδων


Δημοτικό γήπεδο Περιβολίου:
15:15 Κρόνος Αργυράδων - Αστέρας Μωραϊτίκων


΄• (Κυριακή 1η Νοεμβρίου 2020):


Δημοτικό γήπεδο Αγίων Δέκα:
15:15 Ηρακλής Αγίων Δέκα - Κεραυνός Δραγωτινών


Γήπεδο Ολύμπου, Καλλιθέα Καναλίων:
11:45 ΑΟ Σιναράδων - ΑΟ Βασιλάτικα

 

 

 

 



Corfu Corner Radio

Πέμπτη
26
Νοέμβριος
2020
Σήμερα γιορτάζουν: Κυπαρισσία, Σίσσυ, Παρέσια, Παρεσίνα, Παρεσσία, Παρέσσα, Νίκων, Στέργιος, Στέργης, Στέργος, Στεργία, Στεργιανή, Στεργιούλα, Στεργιούδα, Στυλιανός, Στυλιανή, Στέλιος, Στελής, Τέλης, Τέλιος, Στελίτσα, Στέλα, Στέλλα, Στέλια, Τέλα, Τελία, Τελίτσα

Αθλητικές εφημερίδες

Πολιτικές εφημερίδες

Καιρός και πρόγνωση για κάθε περιοχή
powered by 2pWeb