25/10/2020

Ισοπαλία 1-1 στο Μπενίτσες – Κρόνος

Δεν ανέδειξε νικητή η αναμέτρηση του ΑΠΣ Μπενιτσών με τον Κρόνο Αργυράδων, με τις ομάδες των Σπύρου Γιαννούλη και Άρη Πανδή να έρχονται ισόπαλες με σκορ 1-1.

Ο αγώνας ήταν γα την 2η αγωνιστική του Νοτίου Ομίλου της Α' τοπικής Κατηγορίας και πραγματοποιήθηκε χθες Σάββατο (24/10), στις αθλητικές εγκαταστάσεις του Ολύμπου, στην Καλλιθέα Καναλίων.

Οι Αργυραδίτες στο 27ο λεπτό απέκτησαν το προβάδοισμα, με σέντρα-σουτ του Δημήτρη Στούπα έξω από την μεγάλη περιοχή και από θέση πλάγια αριστερά. Με το 0-1 «έκλεισε» και το ημίχρονο.

Οι Μπενιτσιώτες στο 70' κατάφεραν να φέρουν το ματς στα ίσια. Ο Φώτης Σκλαβούνος με εξαιρετική πάσα στον χώρο βρήκε τον Στέφανο Λέσση, ο οποίος πέρασε την μπάλα πάνω από τον τερματοφύλακα του Κρόνου, που έκανε έξοδο, πετυχαίνοντας το 1-1.

«Άρχοντας» του παιχνιδιού ήταν ο Νίκος Κορακιανίτης.