25/10/2020

Δεύτερο «τρίποντο» οι Βιταλάδες, 3-0 τα Δραγωτινά

Ο Ποσειδώνας Βιταλάδων βγήκε κερδισμένος στο γειτονικό ντέρμπι με αντίπαλο τον Κεραυνό Δραγωτινών, του οποίου επιβλήθηκε με το εμφατικό 3-.

Το παιχνίδι διεξήχθη χθες Σάββατο (24/10), στο Δημοτικό Στάδιο Λευκίμμης, που αποτελεί έδρα αμφοτέρων των σωματείων, με τον Ποσειδώνα να είναι τυπικά γηπεδούχος. Επρόκειτο για αναμέτρηση της 2ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος της Α' Κατηγορίας ΕΠΣ Κέρκυρας (Νότιος Όμιλος).

Η ομάδα των Βιταλάδων άνοιξε το σκορ στο 25ο λεπτό, με γκολ του Γιώργου Κάντα και στο 38' ο Φίλιππος Κουλούρης πέτυχε το 2-0, με το οποίο «έκλεισε» και το ημίχρονο. Το τρίτο τέρμα σημειώθηκε στην επανάληψη (και συγκεκριμένα στο 69'), με σκόρερ τον Βαγγέλη Βάρελη.

Η νεανική ομάδα των Δραγωτινών, την οποία κοουτσάρει ο Αλέξης Κάντας, είχε οριζόντιο δοκάρι στο 80', σε προσπάθεια του Θεμιστοκλή Βλάσση.

Τον αγώνα διαιτήτευσε ο Βασίλης Δράμπαλος.

Ο Ποσειδώνας των Στέφανου Βάρελη και Φίλιππου Βάρελη έκανε το «2 στα 2» στον Όμιλο του Νότου και βεβαίως καμαρώνει στην κορυφή της κατάταξης.