24/10/2020

ΤΟΠΙΚΟ: Τα αποτελέσματα του Σαββάτου 24/10

Σήμερα Σάββατο (24/10) διεξήχθησαν 9 αγώνες για τα τοπικά Πρωταθλήματα της ΕΠΣ Κέρκυρας, σε όλες τις Κατηγορίες (Α1' και Α' ). Παραθέτουμε τα αποτελέσματα, το κυριακάτικο πρόγραμμα , τις βαθμολογίες και το πρόγραμμα της επόμενης αγωνιστικής:


Α1' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

 

Βόρειος Όμιλος (2η αγωνιστική)


• (Σάββατο 24 Οκτωβρίου 2020):


Δημοτικό γήπεδο Θιναλίου, Αχαράβη:
Θιναλιακός Αχαράβης - Όλυμπος Κέρκυρας 3-1


Επιχειρηματικό Κέντρο Κανονιού:
ΑΕ Καναλίων - Οδυσσέας Αυλιωτών 2-1


•(Κυριακή 25 Οκτωβρίου 2020):


Γήπεδο Ολύμπου, Καλλιθέα Καναλίων:
15:30 Νέος 2017 - Αστέρας Λιαπάδων


Δημοτικό γήπεδο Νυμφών:
15:30 Αχιλλέας Νυμφών - Ολυμπιάδα Καρουσάδων


Η βαθμολογία (σε δυο αγωνιστικές):
Θιναλιακός Αχαράβης 6
ΑΕ Καναλίων 6
Όλυμπος Κέρκυρας 3
Νέος 2017 3
Αχιλλέας Νυμφών 0
Ολυμπιάδα Καρουσάδων 0
Οδυσσέας Αυλιωτών 0
Αστέρας Λιαπάδων 0


Η επόμενη αγωνιστική (3η)


• (Σάββατο 31 Οκτωβρίου 2020):


Δημοτικό γήπεδο Καρουσάδων:
15:15 Ολυμπιάδα Καρουσάδων - Νέος 2017


•(Κυριακή 1η Νοεμβρίου 2020):


Δημοτικό γήπεδο Παλαιοκαστριτών, Σκριπερό:
15:15 Αστέρας Λιαπάδων - Όλυμπος Κέρκυρας


Επιχειρηματικό Κέντρο Κανονιού:
15:15 ΑΕ Καναλίων - Θιναλιακός Αχαράβης


Δημοτικό γήπεδο Αυλιωτών:
15:15 Οδυσσέας Αυλιωτών - Αχιλλέας Νυμφών


Νότιος Όμιλος (2η αγωνιστική)


• (Σάββατο 24 Οκτωβρίου 2020):


Δημοτικό γήπεδο Περιβολίου:
Αναγέννηση Περιβολίου - ΑΟ Κάβος 2-1


Δημοτικό γήπεδο Πετριτή:
Κεραυνός Αγίου Νικολάου - Βολίδα Κάτω Γαρούνα 3-0 α.α.


• (Κυριακή 25 Οκτωβρίου 2020):


Δημοτικό γήπεδο Παξών:
12:30 ΑΟ Παξοί - Ατρόμητος Στρογγυλής


Δημοτικό γήπεδο Πετριτή:
15:30 Αστέρας Πετριτή - Φαίακας Μαραθιά


Η βαθμολογία (σε δύο αγωνιστικές):
Κεραυνός Αγίου Νικολάου 6
Αναγέννηση Περιβολίου 6
Φαίακας Μαραθιά 3
Αστέρας Πετριτή 1
Ατρόμητος Στρογγυλής 1
ΑΟ Παξοί 0
ΑΟ Κάβος 0
Βολίδα Κάτω Γαρούνα 0
Σημείωση: Η Βολίδα απέχει από το Πρωτάθλημα.


Η επόμενη αγωνιστική (3η)


• (Σάββατο 31 Οκτωβρίου 2020):


Δημοτικό γήπεδο Στρογγυλής:
15:15 Ατρόμητος Στρογγυλής - Αναγέννηση Περιβολίου


Δημοτικό γήπεδο Πετριτή:

15:15 Αστέρας Πετριτή - Κεραυνός Αγίου Νικολάου


• (Κυριακή 1η Νοεμβρίου 2020):


Δημοτικό γήπεδο Περιβολίου:
12:00 Φαίακας Μαραθιά - ΑΟ Παξοί


Δημοτικό Στάδιο Λευκίμμης:
ΑΟ Κάβος - Βολίδα Κάτω Γαρούνα (3-0 α.α.)


Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

 


Βόρειος Όμιλος (2η αγωνιστική):


• (Σάββατο 24 Οκτωβρίου 2020):


Δημοτικό γήπεδο Κασσιώπης:
Δίας Κασσιώπης - Εθνικός Περουλάδων 1-2


Δημοτικό γήπεδο Παλαιοκαστριτών, Σκριπερό:
ΑΕ Φαιάκων - Αστέρας Σπαρτύλα 7-0


• (Κυριακή 25 Οκτωβρίου 2020):


Δημοτικό γήπεδο Αυλιωτών:
12:00 ΑΕ Αρίλλα/Καββαδάδων - Ηρακλής Σφακερών


Δημοτικό γήπεδο Παλαιοκαστριτών, Σκριπερό:
12:00 ΠΑΟ Κορακιάνας - ΓΕ Παλαιοκαστριτών


Η βαθμολογία (σε δύο αγωνιστικές):
ΑΕ Φαιάκων 4
Εθνικός Περουλάδων 4
ΓΕ Παλαιοκαστριτών 3
ΠΑΟ Κορακιάνας 3
ΑΕ Αρίλλα/Καββαδδάδων 1
Δίας Κασσιώπης 1
Αστέρας Σπαρτύλα 0
Ηρακλής Σφακερών 0


Η επόμενη αγωνιστική (3η)


• (Σάββατο 31 Οκτωβρίου 2020):


Δημοτικό γήπεδο Αυλιωτών:
15:15 Εθνικός Περουλάδων - ΑΕ Αρίλλα/Καββαδάδων


Δημοτικό γήπεδο Παλαιοκαστριτών, Σκριπερό:
15:15 ΑΕ Φαιάκων - ΠΑΟ Κορακιάνας


• (Κυριακή 1η Νοεμβρίου 2020):


Δημοτικό γήπεδο Νυμφών:
15:15 Ηρακλής Σφακερών - ΓΕ Παλαιοκαστριτών


Δημοτικό γήπεδο Κοντοκαλίου:
15:15 Αστέρας Σπαρτύλα - Δίας Κασσιώπης


Όμιλος Κέντρου (2η αγωνιστική)


• (Σάββατο 24 Οκτωβρίου 2020):


Επιχειρηματικό Κέντρο Κανονιού:
ΠΑΟΣ Κανονιού - Θύελλα Γαρίτσας 2-0


Εθνικό Στάδιο Κέρκυρας:
ΑΟ Κέρκυρα - Ομόνοια Γαστουρίου 3-0


• (Κυριακή 25 Οκτωβρίου 2020):


Δημοτικό γήπεδο Κοντοκαλίου:
15:30 ΑΟ Κοντόκαλι - Ατρόμητος Άφρας


Γήπεδο Ολύμπου, Καλλιθέα Καναλίων:
12:00 Μέγας Αλέξανδρος - Άρης Μέσης


Ρεπό: Κεραυνός Ποταμού


Η βαθμολογία (σε δυο αγωνιστικές):
ΑΟ Κέρκυρα 6
ΠΑΟΣ Κανονιού 6
Ομόνοια Γαστουρίου 3
Μέγας Αλέξανδρος 3
ΑΟ Κοντόκαλι 0
Ατρόμητος Άφρας 0
Θύελλα Γαρίτσας 0
Κεραυνός Ποταμού 0
Άρης Μέσης 0


Η επόμενη αγωνιστική (3η)


• (Σάββατο 31 Οκτωβρίου 2020):


Δημοτικό γήπεδο Κοντοκαλίου:
15:15 Κεραυνός Ποταμού - ΑΟ Κοντόκαλι


Επιχειρηματικό Κέντρο Κανονιού:
15:15 Ομόνοια Γαστουρίου - ΠΑΟΣ Κανονιού


• (Κυριακή1η Νοεμβρίου 2020):


Δημοτικό γήπεδο Κοντοκαλίου:
11:45 Ατρόμητος Άφρας - Θύελλα Γαρίτσας


Γήπεδο Ολύμπου, Καλλιθέα Καναλίων:
15:15 Μέγας Αλέξανδρος - ΑΟ Κέρκυρα


Ρεπό: Άρης Μέσης


Νότιος Όμιλος (2η αγωνιστική)


• (Σάββατο 24 Οκτωβρίου 2020):


Δημοτικό Στάδιο Λευκίμμης:
Ποσειδώνας Βιταλάδων - Κεραυνός Δραγωτινών 3-0


Γήπεδο Ολύμπου, Καλλιθέα Καναλίων:
ΑΠΣ Μπενίτσες - Κρόνος Αργυράδων 1-1


• (Κυριακή 25 Οκτωβρίου 2020):


Δημοτικό γήπεδο Περιβολίου:
15:30 ΑΟ Βασιλάτικα - Ηρακλής Αγίων Δέκα


Δημοτικό γήπεδο Στρογγυλής:
15:30 Αστέρας Μωραϊτίκων - ΑΟ Σιναράδων


Η βαθμολογία (σε δύο αγωνιστικές):
Ποσειδώνας Βιταλάδων 6
Κρόνος Αργυράδων 4
ΑΠΣ Μπενίτσες 2
ΑΟ Βασιλάτικα 1
Αστέρας Μωραϊτίκων 1
ΑΟ Σιναράδων 1
Ηρακλής Αγίων Δέκα 0
Κεραυνός Δραγωτινών 0


Η επόμενη αγωνιστική (3η)


• (Σάββατο 31 Οκτωβρίου 2020):


Γήπεδο Ολύμπου, Καλλιθέα Καναλίων:
15:15 ΑΠΣ Μπενίτσες - Ποσειδώνας Βιταλάδων


Δημοτικό γήπεδο Περιβολίου:
15:15 Κρόνος Αργυράδων - Αστέρας Μωραϊτίκων


΄• (Κυριακή 1η Νοεμβρίου 2020):


Δημοτικό γήπεδο Αγίων Δέκα:
15:15 Ηρακλής Αγίων Δέκα - Κεραυνός Δραγωτινών


Γήπεδο Ολύμπου, Καλλιθέα Καναλίων:
11:45 ΑΟ Σιναράδων - ΑΟ Βασιλάτικα

 

 

 

 



Corfu Corner Radio

Πέμπτη
26
Νοέμβριος
2020
Σήμερα γιορτάζουν: Κυπαρισσία, Σίσσυ, Παρέσια, Παρεσίνα, Παρεσσία, Παρέσσα, Νίκων, Στέργιος, Στέργης, Στέργος, Στεργία, Στεργιανή, Στεργιούλα, Στεργιούδα, Στυλιανός, Στυλιανή, Στέλιος, Στελής, Τέλης, Τέλιος, Στελίτσα, Στέλα, Στέλλα, Στέλια, Τέλα, Τελία, Τελίτσα

Αθλητικές εφημερίδες

Πολιτικές εφημερίδες

Καιρός και πρόγνωση για κάθε περιοχή
powered by 2pWeb