19/10/2020

Ξεκίνημα με «τεσσάρα» επί του Σπαρτύλα η ΓΕΠ

Η ΓΕ Παλαιοκαστριτών πραγματοποίησε ιδανικό ξεκίνημα στο φετινό Πρωτάθλημα της Α' Κατηγορίας ΕΠΣ Κέρκυρας (Βόρειος Όμιλος), συντρίβοντας στην έδρα της με 4-0 τον Αστέρα Σπαρτύλα.

Το σκορ άνοιξε στο 44ο λεπτό, με γκολ του (παίκτη-προπονητή) Θάνου Αγάθου, έπειτα από πάσα του Ανδρέα Μπαρδούση, που ήταν ο πρωταγωνιστής της αναμέτρησης. Το 1-0 ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Στο 64' ο Μπαρδούσης διπλασίασε τα τέρματα της ΓΕΠ, ενώ στο 75' έγινε το 3-0 με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Μίλτου Λούλη, το οποίο κέρδισε ο ίδιος. Στο 90' ο Ανδρέας Μπαρδούσης πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του γκολ και το τέταρτο των «κυανέρυθρων», με σουτ από απόσταση περίπου 30 μέτρων.

Το παιχνίδι διεξήχθη χθες Κυριακή (18/10), στο Δημοτικό γήπεδο Παλαιοκαστριτών, στο Σκριπερό, με διαιτητή τον Νίκο Κορακιανίτη.