17/10/2020

ΤΟΠΙΚΟ: Τα αποτελέσματα του Σαββάτου 17/10

Σήμερα Σάββατο (17/10) διεξήχθησαν 8 αγώνες για τα τοπικά Πρωταθλήματα της ΕΠΣ Κέρκυρας, σε όλες τις Κατηγορίες (Α1' και Α' ). Παραθέτουμε τα αποτελέσματα, το κυριακάτικο πρόγραμμα , τις βαθμολογίες και το πρόγραμμα της επόμενης αγωνιστικής:


Α1' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

 

Βόρειος Όμιλος (1η αγωνιστική)


• (Σάββατο 17 Οκτωβρίου 2020):


Δημοτικό γήπεδο Παλαιοκαστριτών. Σκριπερό:
Αστέρας Λιαπάδων - Θιναλιακός Αχαράβης 0-2


Γήπεδο Ολύμπου, Καλλιθέα Καναλίων:
Όλυμπος Κέρκυρας - Οδυσσέας Αυλιωτών 2-1


• (Κυριακή 18 Οκτωβρίου 2020):


Γήπεδο Ολύμπου, Καλλιθέα Καναλίων:
16:00 Νέος 2017 - Αχιλλέας Νυμφών


Δημοτικό γήπεδο Καρουσάδων:
16:00 Ολυμπιάδα Καρουσάδων - ΑΕ Καναλίων


Η βαθμολογία (σε μία αγωνιστική):
Θιναλιακός Αχαράβης 3
Όλυμπος Κέρκυρας 3
Νέος 2017 0
Αχιλλέας Νυμφών 0
Ολυμπιάδα Καρουσάδων 0
ΑΕ Καναλίων 0
Οδυσσέας Αυλιωτών 0
Αστέρας Λιαπάδων 0


Η επόμενη αγωνιστική (2η)


• (Σάββατο 24 Οκτωβρίου 2020):


Δημοτικό γήπεδο Θιναλίου, Αχαράβη:
15:30 Θιναλιακός Αχαράβης - Όλυμπος Κέρκυρας


Επιχειρηματικό Κέντρο Κανονιού:
15:30 ΑΕ Καναλίων - Οδυσσέας Αυλιωτών


•(Κυριακή 25 Οκτωβρίου 2020):


Γήπεδο Ολύμπου, Καλλιθέα Καναλίων:
15:30 Νέος 2017 - Αστέρας Λιαπάδων


Δημοτικό γήπεδο Νυμφών:
15:30 Αχιλλέας Νυμφών - Ολυμπιάδα Καρουσάδων


Νότιος Όμιλος (1η αγωνιστική)

 


• (Σάββατο 17 Οκτωβρίου 2020):


Δημοτικό Στάδιο Λευκίμμης:
ΑΟ Κάβος - Κεραυνός Αγίου Νικολάου 0-4


• (Κυριακή 18 Οκτωβρίου 2020):


Δημοτικό γήπεδο Περιβολίου:
12:00 Αναγέννηση Περιβολίου - ΑΟ Παξοί


Δημοτικό γήπεδο Στρογγυλής:
16:00 Ατρόμητος Στρογγυλής - Αστέρας Πετριτή


Δημοτικό γήπεδο Καστελλάνων Μέσης:
Βολίδα Κάτω Γαρούνα - Φαίακας Μαραθιά (0-3 α.α.)


Η βαθμολογία (σε μία αγωνιστική):
Κεραυνός Αγίου Νικολάου 3
Φαίακας Μαραθιά 3
Αστέρας Πετριτή 0
ΑΟ Παξοί 0
Αναγέννηση Περιβολίου 0
Ατρόμητος Στρογγυλής 0
ΑΟ Κάβος 0
Βολίδα Κάτω Γαρούνα 0
Σημείωση: Η Βολίδα απέχει από το Πρωτάθλημα.


Η επόμενη αγωνιστική (2η)


• (Σάββατο 24 Οκτωβρίου 2020):


Δημοτικό γήπεδο Περιβολίου:
15:30 Αναγέννηση Περιβολίου - ΑΟ Κάβος


Δημοτικό γήπεδο Πετριτή:
Κεραυνός Αγίου Νικολάου - Βολίδα Κάτω Γαρούνα (3-0 α.α.)


• (Κυριακή 25 Οκτωβρίου 2020):


Δημοτικό γήπεδο Παξών:
13:00 ΑΟ Παξοί - Ατρόμητος Στρογγυλής


Δημοτικό γήπεδο Πετριτή:
15:30 Αστέρας Πετριτή - Φαίακας Μαραθιά


Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

 


Βόρειος Όμιλος (1η αγωνιστική):

 


• (Σάββατο 17 Οκτωβρίου 2020):


Δημοτικό γήπεδο Νυμφών:
Ηρακλής Σφακερών - ΠΑΟ Κορακιάνας 0-2


Δημοτικό γήπεδο Αυλιωτών:
Εθνικός Περουλάδων - ΑΕ Φαιάκων 1-1


• (Κυριακή 18 Οκτωβρίου 2020):


Δημοτικό γήπεδο Αυλιωτών:
16:00 ΑΕ Αρίλλα/Καββαδάδων - Δίας Κασσιώπης


Δημοτικό γήπεδο Παλαιοκαστριτών, Σκριπερό:
16:00 ΓΕ Παλαιοκαστριτών - Αστέρας Σπαρτύλα


Η βαθμολογία (σε μία αγωνιστική):
ΠΑΟ Κορακιάνας 3
Εθνικός Περουλάδων 1
ΑΕ Φαιάκων 1
ΓΕ Παλαιοκαστριτών 0
ΑΕ Αρίλλα/Καββαδδάδων 0
Δίας Λασσιώπης 0
Αστέρας Σπαρτύλα 0
Γρακλής Σφακερών 0


Η επόμενη αγωνιστική (2η)


• (Σάββατο 24 Οκτωβρίου 2020):


Δημοτικό γήπεδο Κασσιώπης:
15:30 Δίας Κασσιώπης - Εθνικός Περουλάδων


Δημοτικό γήπεδο Παλαιοκαστριτών, Σκριπερό:
15:30 ΑΕ Φαιάκων - Αστέρας Σπαρτύλα


• (Κυριακή 25 Οκτωβρίου 2020):


Δημοτικό γήπεδο Αυλιωτών:
12:00 ΑΕ Αρίλα/Καββαδάδων - Ηρακλής Σφακερών


Δημοτικό γήπεδο Παλαιοκαστριτών, Σκριπερό:
12:00 ΠΑΟ Κορακιάνας - ΓΕ Παλαιοκαστριτών


Όμιλος Κέντρου (1η αγωνιστική)

 


• (Σάββατο 17 Οκτωβρίου 2020):


Δημοτικό γήπεδο Κοντοκαλίου:
Κεραυνός Ποταμού - Μέγας Αλέξανδρος 1-3


Επιχειρηματικό Κέντρο Κανονιού:
Ομόνοια Γαστουρίου - Άρης Μέσης 5-2


• (Κυριακή 18 Οκτωβρίου 2020):


Δημοτικό γήπεδο Κοντοκαλίου:
16:00 Ατρόμητος Άφρας - ΠΑΟΣ Κανονιού


Γήπεδο Ολύμπου, Καλλιθέα Καναλίων:
12:00 Θύελλα Γαρίτσας - ΑΟ Κέρκυρα


Ρεπό: ΑΟ Κοντόκαλι


Η βαθμολογία (σε μία αγωνιστική):
Ομόνοια Γαστουρίου 3
Μέγας Αλέξανδρος 3
ΑΟ Κέρκυρα 0
ΑΟ Κοντόκαλι 0
Ατρόμητος Άφρας 0
Θύελλα Γαρίτσας 0
Κεραυνός Ποταμού 0
ΠΑΟΣ Κανονιού 0
Άρης Μέσης 0


Η επόμενη αγωνιστική (2η)


• (Σάββατο 24 Οκτωβρίου 2020):


Επιχειρηματικό Κέντρο Κανονιού:
18:30 ΠΑΟΣ Κανονιού - Θύελλα Γαρίτσας


Δημοτικό γήπεδο Κοντοκαλίου ή Εθνικό Στάδιο Κέρκυρας:
15:30 ΑΟ Κέρκυρα - Ομόνοια Γαστουρίου


• (Κυριακή 25 Οκτωβρίου 2020):


Δημοτικό γήπεδο Κοντοκαλίου:
15:30 ΑΟ Κοντόκαλι - Ατρόμητος Άφρας


Γήπεδο Ολύμπου, Καλλιθέα Καναλίων:
12:00 Μέγας Αλέξανδρος - Άρης Μέσης


Ρεπό: Κεραυνός Ποταμού


Νότιος Όμιλος (1η αγωνιστική)

 


• (Σάββατο 17 Οκτωβρίου 2020):


Δημοτικό γήπεδο Περιβολίου:
ΑΟ Βασιλάτικα - Αστέρας Μωραϊτίκων 1-1


• (Κυριακή 18 Οκτωβρίου 2020):


Δημοτικό γήπεδο Αγίων Δέκα:
16:00 Ηρακλής Αγίων Δέκα - Ποσειδώνας Βιταλάδων


Δημοτικό Στάδιο Λευκίμμης:
11:30 Κεραυνός Δραγωτινών - Κρόνος Αργυράδων


• (Δευτέρα 19 Οκτωβρίου 2020):


Γήπεδο Ολύμπου, Καλλιθέα Καναλίων:
16:00 ΑΟ Σιναράδων - ΑΠΣ Μπενίτσες


Η βαθμολογία (σε μία αγωνιστική):
ΑΟ Βασιλάτικα 1
Αστέρας Μωραϊτίκων 1
ΑΠΣ Μπενίτσες 0
ΑΟ Σιναράδων 0
Ηρακλής Αγίων Δέκα 0
Ποσειδώνας Βιταλάδων 0
Κεραυνός Δραγωτινών 0
Κρόνος Αργυράδων 0


Η επόμενη αγωνιστική (2η)


• (Σάββατο 24 Οκτωβρίου 2020):


Δημοτικό Στάδιο Λευκίμμης:
15:30 Ποσειδώνας Βιταλάδων - Κεραυνός Δραγωτινών


Γήπεδο Ολύμπου, Καλλιθέα Καναλίων:
15:30 ΑΠΣ Μπενίτσες - Κρόνος Αργυράδων


• (Κυριακή 25 Οκτωβρίου 2020):


Δημοτικό γήπεδο Περιβολίου:
15:30 ΑΟ Βασιλάτικα - Ηρακλής Αγίων Δέκα


Δημοτικό γήπεδο Στρογγυλής:
15:30 Αστέρας Μωραϊτίκων - ΑΟ Σιναράδων

 

 




Corfu Corner Radio

Πέμπτη
22
Οκτώβριος
2020
Σήμερα γιορτάζουν: Ιάκωβος

Αθλητικές εφημερίδες

Πολιτικές εφημερίδες

Καιρός και πρόγνωση για κάθε περιοχή
powered by 2pWeb