12/10/2020

«Πολυβόλο» ο Μαραθιάς, «γάζωσε» τους Άγιους Δέκα!

Ο Φαίακας Μαραθιά ήταν... καταιγιστικός στον εντός έδρας αγώνα Κυπέλλου με τον Ηρακλή Αγίων Δέκα, τον οποίο συνέτριψε με 7-0.

Το ματς έγινε στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής της Α' Φάσης, με το «συγκρότημα» του Σπύρου Νικομάνη να έχει σε μεγάλη μέρα τον Νίκι Στέρεφ, που έκανε χατ-τρικ, παρότι δεν είναι σέντερ φορ.

Το... πάρτι άρχισε στο 14', με γκολ του Στέρεφ και στο 30' ο Χρήστος Σάντα διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων. Έτσι, το πρώτο 45λεπτο έληξε 2-0.

Ελάχιστα μετά την έναρξη της επανάληψης, στο 47', ο Νίκι Στέρεφ έκανε το 3-0 και στο 57' ο Βούλγαρος ποδοσφαιριστής πέτυχε το τρίτο προσωπικό του γκολ. Το 5-0 σημειώθηκε στο 60' από τον Δημήτρη Βλάσση, τον αποκαλούμενο «Γαμπρό», ενώ στο 71' ο Παναγιώτης Γιαννακόπουλος ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 6-0. Ο... επίλογος γράφτηκε στο 85', με τον Πέτρο Βλάσση να διαμορφώνει το τελικό 7-0.

Η αναμέτρηση πραγματοποιήθηκε χθες Κυριακή (11/10), στο Δημοτικό γήπεδο Περιβολίου, με διαιτητή τον Βασίλη Δράμπαλο.

Η ομάδα του Μαραθιά κατετάγη στην κορυφή του 2ου Ομίλου (υπερτερεί στην διαφορά των τερμάτων έναντι της Αναγέννησης Περιβολίου) και προκρίθηκε πανηγυρικά στον επόμενο Γύρο του θεσμού.