28/09/2020

Η Στρογγυλή «καρπάζωσε» τον Άρη Μέσης!

Ιδανικό ξεκίνημα στο τοπικό Κύπελλο πραγματοποίησε ο Ατρόμητος Στρογγυλής, ο οποίος χθες Κυριακή (27/9) συνέτριψε εκτός έδρας με 4-0 τον άσημο Άρη Μέσης (ή ΑΟΚ Κανονιού).

Η αναμέτρηση ήταν για τον 4ο Όμιλο της Α' Φάσης και διεξήχθη στο Επιχειρηματικό Κέντρο του Κανονιού, με τους Στρογγυλιάτες να... χορεύουν πεντοζάλι την ομαδίτσα των Ιωάννη Σφακιανάκη και Φίλιππου Τάντη.

Το σκορ άνοιξε στο 35ο λεπτό, με σουτ του Χριστόφορου Παπαδόπουλου έξω από την μεγάλη περιοχή και με το 0-1 «έκλεισε» το ημίχρονο. Το 0-2 για τον Ατρόμητο έγινε στο 55', με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Λάμπρου (η Άκη) Γιαννούλη, ενώ στο 65΄ οι φιλοξενούμενοι τριπλασίασαν τα τέρματά τους, με κεφαλιά του νεοαποκτηθέντα Σίμου Γραικού. Το τελικό 0-4 «γράφτηκε» στο 78', με γυριστό σουτ του Λάμπρου (ή Άκη) Γιαννούλη, μέσα από την περιοχή.

Το «συγκρότημα» της Στρογγυλής, παρόλο που το τελευταίο διάστημα αποδυναμώθηκε αισθητά, εν τούτοις παρουσίασε ένα εξαιρετικό αγωνιστικό πρόσωπο και «πάτησε» τον αντίπαλό του, χάνοντας ευκαιρίες για πολύ μεγαλύτερο σκορ.

Στο παιχνίδι σφύριξε ο διαιτητούλης Νικόδημος Καββαδίας.

Να επισημανθεί ότι στον συγκεκριμένο αγώνα ο Σπύρος Γραμμένος έκανε το επίσημο ντεμπούτο του στην τεχνική ηγεσία του Ατρομήτου, όντας ταυτόχρονα και ποδοσφαιριστής στην βασική εντεκάδα της ομάδας του.