28/09/2020

Ισοπαλία 1-1 στο ΑΕ Αρίλλα/Καββαδάδων – Οδυσσέας Αυλιωτών

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε ο αγώνας Κυπέλλου ανάμεσα στην ΑΕ Αρίλλα/Καββαδάδων και τον Οδυσσέα Αυλιωτών, με τις ομάδες των Τάσου Μουζακίτη και Μπάμπη Αρβανιτάκη να αναδεικνύονται ισόπαλες με 1-1.

Η αναμέτρηση ήταν για την πρεμιέρα του 7ου Ομίλου της Α' Φάσης και διεξήχθη χθες Κυριακή (27/9), στο Δημοτικό γήπεδο Αυλιωτών (κοινή έδρα των δύο σωματείων), με τυπικά γηπεδούχο την «Ένωση».

Η ΑΕ Αρίλλα/Καββαδάδων προηγήθηκε στο σκορ στο 25', με τέρμα του Σταμάτη Ρέγγη, ενώ στην συνέχεια απώλεσε δύο αξιόλογες ευκαιρίες με τον Κώστα Διαμαντόπουλο. Στο 33' ο Οδυσσέας έφτασε στην ισοφάριση με τον Γιώργο Λούβρο. Στο τελευταίο 20λεπτο της επανάληψης, οι Αυλιωτινοί κυριάρχησαν απόλυτα στον αγωνιστικό χώρο, έχοντας και τρία δοκάρια, με τους Γιάννη Μουζακίτη «Γκιόκα», Ιωακείμ Χιουσένι και Γιώργο Λούβρο.

«Άρχοντας» του ματς ήταν ο Κώστας Τόμπρος, ο οποίος είχε για συνεργάτες τους Ανδρέα Σερίφη και Αλέξανδρο Αγιότατο.