27/09/2020

«Περίπατος» του Θιναλιακού στην Κασσιώπη!

Για την Α' Φάση του τοπικού Κυπέλλου, ο Θιναλιακός Αχαράβης σήμερα Κυριακή (27/9) κέρδισε εκτός έδρας τον Δία Κασσιώπης με σκορ 4-0.

Το παιχνίδι ήταν για την πρεμιέρα του 8ου Ομίλου και διεξήχθη στο Δημοτικό γήπεδο Κασσιώπης, με τους «οράνιε» του Δημήτρη Φραγκούλη να «καθαρίζουν» τη νίκη από το πρώτο ημίχρονο.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 7ο λεπτό με τον Εριόν Μπάρντι και τρία λεπτά αργότερα (στο 10') ο νεοαποκτηθείς Γιώργος Κριεζής διπλασίασε τα τέρματα του Θιναλιακού. Το πρώτο 45λεπτο τελείωσε 0-3, με το γκολ του Χρήστου Αρμένη στο 41, ενώ στο 67' ο Γιώργος Κούδας έβαλε το... κερασάκι στην τούρτα, διαμορφώνοντας το τελικό 0-4.