27/09/2020

Ισόπαλοι 2-2 Καρουσάδες και Περουλάδες

Σε αγώνα της Α' Φάσης του τοπικού Κυπέλλου, που διεξήχθη χθες Σάββατο (26/9), η Ολυμπιάδα Καρουσάδων και ο Εθνικός Περουλάδων αναδείχθηκαν ισόπαλοι 2-2.

Η αναμέτρηση πραγματοποιήθηκε στο Δημοτικό γήπεδο Καρουσάδων, στα πλαίσια της 1ης αγωνιστικής του 7ου Ομίλου. Το παιχνίδι δεν διεκδικεί... δάφνες ποιότητας, αφού εμπεριείχε ελάχιστες αξιόλογες φάσεις, ενώ και τα περισσότερα γκολ προήλθαν από αμυντικά λάθη.

Οι γηπεδούχοι του Γιάννη Καλούδη, έχοντας αρκετούς πιτσιρικάδες ποδοσφαιριστές στην σύνθεσή τους, προερχόμενους από την Ακαδημία του συλλόγου, προηγήθηκαν δύο φορές στο σκορ, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι του Κώστα Αυλωνίτη κατάφεραν να «απαντήσουν» και να φτάσουν στην ισοφάριση, κατακτώντας τον βαθμό.

Το 1-0 έγινε στο 15ο λεπτό, όταν μετά από σουτ του Παναγιώτη Προβατά έξω από την μεγάλη περιοχή, η μπάλα χτύπησε στον Σταμάτη Κούφαλη και κατέληξε στα δίχτυα. Στο 28' ο Εθνικός έφερε το ματς στα ίσια (1-1), με κοντινό πλασέ του Αντώνη Κυριάκη, ύστερα από λανθασμένη εκτίμηση του αντιπάλου τερματοφύλακα. Στο 37' οι Καρουσαδίτες απέκτησαν εκ νέου το προβάδισμα, με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Λουκά Βλασερού, με την μπάλα να κοντράρει και πάλι στον Σταμάτη Κούφαλη. Έτσι, το πρώτο 45λεπτο έληξε 2-1. Οι Περουλαδίτες στο 68' ισοφάρισαν σε 2-2, με κοντινό πλασέ του Ένκελεντ (ή Λευτέρη) Λέζο.

Την συνάντηση διαιτήτευσε ο Θωμάς Βλάσσης, βοηθοί του οποίου διατέλεσαν οι Νίκος Βραδής και Σπύρος Χανδρινός.

31
Οκτώβριος
2020
Σήμερα γιορτάζουν: Αμπλία, Αμπλίος, Απελλής, Απέλλης, Αριστόβουλος, Αριστοβούλη, Νάρκισος, Νάρκισσος, Στρατονίκη, Στρατή, Νίκη