24/09/2020

«Φιλικό» 2-0 του ΟΦΑΜ επί του Κρόνου

Σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη χθες Τετάρτη (23/9) στο Δημοτικό γήπεδο Αγίου Ματθαίου, ο ΟΦΑΜ νίκησε με 2-0 τον Κρόνο Αργυράδων.

Το παιχνίδι πραγματοποιήθηκε κάτω από άσχημες καιρικές συνθήκες, με το πρώτο ημίχρονο να διαρκεί 40 λεπτά και το δεύτερο μόλις 25, δεδομένου ότι ο αγωνιστικός χώρος είχε γίνει πολύ «βαρύς».

Το πρώτο μέρος τελείωσε με «λευκή» ισοπαλία (0-0), αλλά στην επανάληψη η ομάδα του Σάββα Σιδερόπουλου βρήκε δύο φορές τον... δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα, με σκόρερ δύο νεοαποκτηθέντες ποδοσφαιριστές. Συγκεκριμένα, στο 5ο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου, ο Κώστας Γραμμένος έκανε το 1-0 για τους γηπεδούχους, με σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή, ενώ στο 19ο λεπτό ο Κώστας Κατελούζος πέτυχε το 2-0 με πέναλτι, το οποίο κέρδισε ο Νάσος Νικολούδης.